Zapytanie do pani Kanclerz

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.
Awatar użytkownika
Hohenzollern
Gadu-Gadu: 5403509
Tlen: pipipioter@tlen.pl

Zapytanie do pani Kanclerz

Post autor: Hohenzollern » 7 wrz 2016, o 16:59

Almera, 7 września

Fryderyk von Hohenzollern,AE372
M00003, Almera.

Kanclerz Księstwa Sarmacji
Yennefer bar. Heach
Rada Ministrów
ul. Kaniońska 1
M00002 Srebrny Róg.

Zapytanie

Szanowna pani Kanclerz! W imieniu Akcji Integralistycznej Sarmacji, składam na pani ręce. Zapytanie obywatelskie odnoszące się do ostatnich zmian w Prefekturze. Dziś ukazało się postanowienie, odwołujące z funkcji prefekta osobę Prześwietnego Hrabiego Emila Potockiego. Myślę że tak ja, jak i formacja którą reprezentuje, oraz duża część sarmackiego społeczeństwa, chciała by usłyszeć wyjaśnienia w związku z tym odwołaniem. Mianowicie z jakich powodu odwołano Hrabiego z zajmowanej funkcji? Na jakiej podstawie go odwołano? Czy pani Kanclerz w jakiejś mierze wydaje jakiekolwiek instrukcje polityczne w kwestii obsadzania kadr w Prefekturze Generalnej? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Yennefer
Gadu-Gadu: 0

Re: Zapytanie do pani Kanclerz

Post autor: Yennefer » 7 wrz 2016, o 18:06

Srebrny Róg, 7 września 2016 r.

Yennefer bar. Heach
ul. Kamiońska 1
Srebrny Róg

Sz. P. Fryderyk von Hohenzollern
Almera.

ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIE

Na wstępie pragnę gorąco podziękować za pańskie zapytanie, jednakże, ze względu na to, iż bezpośrednie przyczyny odwołania pana Emila hr. Potockiego z funkcji prefekta stały się podstawą doniesienia do prefektury do czasu wyjaśnienia sprawy postanowiłam o nieujawnianiu powodów odwołania. Podstawa odwołania jest podana w wymienionym przez Pana akcie prawnym. Uważam, że na ten temat winien wypowiedzieć się pan Albert Felimi-Liderski, gdyż z jego wniosku odwołałam hrabiego Potockiego. Co do zarzutu jakobym wydawała jakieś instrukcje polityczne w kwestii obsadzenia kadr w Prefekturze Generalnej pragnę powiedzieć, że żadnych takich nigdy nie wydałam. Co więcej, akty przeze mnie publikowane są tylko i wyłącznie na wniosek Prefekta Generalnego, jak to w ustawie jest zapisane.

Z wyrazami szacunku,
Yennefer bar. Heach,
Kanclerz Księstwa Sarmacji.
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/KPwMuWHz.png[/img](-)Yennefer v-hr. Heach

Awatar użytkownika
Hohenzollern
Gadu-Gadu: 5403509
Tlen: pipipioter@tlen.pl

Re: Zapytanie do pani Kanclerz

Post autor: Hohenzollern » 7 wrz 2016, o 18:14

Almera, 7 września

Fryderyk von Hohenzollern,AE372
M00003, Almera.

Yennefer bar. Heach
Rada Ministrów
ul. Kaniońska 1
M00002 Srebrny Róg.

Zapytanie

Dziękuje za odpowiedź pani Kanclerz. Z całym szacunkiem, proszę nie przekręcać faktów, nic nie zarzuciłem pani Kanclerz, co najwyżej zapytałem czy dochodzi, bądź dochodziło do możliwości wpływu z urzędu pan Kanclerz na Prefekturę Generalną, odnośnie obsadzania funkcji organów sprawiedliwości. Więc nie zarzut, lecz pytanie, myślę że w zadawaniu pytań nie ma nic złego. W każdym razie dziękuje za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern

Zablokowany

Wróć do „Pytania od społeczeństwa”