Sprawa sclavińska

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.
Awatar użytkownika
Roland

Sprawa sclavińska

Post autor: Roland » 16 mar 2017, o 21:53

Szanowny Panie Kanclerzu,

nie tak dawno panowie Arsacjusz A. i Emil P. zabawiali się w Sarmacji w uzurpatorów odpowiednio: tronu Królestwa Baridasu i Konsulatu Sclavinii. Ich hucpę ukrócono przed obliczem Trybunału Koronnego. Niemniej panowie ci doszli do wniosku, że dworować sobie mogą z nas wszystkich poza granicami kraju.

Kilkanaście dni temu problem ten dotknął narodu Baridajskiego. Dziś podobna sytuacja dotyka narodu Sclavińskiego. Czy Rada Ministrów planuje podjąć jakiekolwiek działania mające na celu ukrócenie tego typu procederu?

Obrazek

Z wyrazami szacunku,
Obrazek
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Konrad Friedman
Gadu-Gadu: 0

Re: Sprawa sclavińska

Post autor: Konrad Friedman » 17 mar 2017, o 02:21

Wielmożny Konsulu,

o przytoczonym incydencie dowiedziałem się dziś rano, za pośrednictwem Jego Książęcej Mości.

O ile w Sarmacji sam ukracałem tego typu procedery, orzekając przecież przeciw wspomnianym osobom, to jednocześnie nie mam zbyt szerokiego pola do popisu jeżeli podobne zachowania mają miejsce poza granicami naszego kraju.

Oczywiście, jak każde tego typu działanie, spotyka się/spotka z reakcją władz KS, ale jednocześnie nie mam w sobie tyle pewności siebie ani nie chcę mówić nieprawdy, żeby obiecać iż problem zostanie w całości rozwiązany.

Z samymi zainteresowanymi nie bardzo można rozmawiać, bo to próbowano już wielokrotnie. Najefektywniejszą drogą do rozwiązania tego typu incydentów, jest w mojej ocenie interwencja dyplomatyczna u władz Królestwa Dreamlandu. Tutaj jednak nie ja powinienem być adresatem powyższego pisma, gdyż polityka zagraniczna jest domeną Dworu Książęcego.

Mogę zapewnić, że we współpracy z Jego Książęcą Mością, Rada Ministrów będzie starała się zrobić wszystko co w naszej mocy żeby sprawę załatwić.

Jednak jak pisałem, mój/nasz wpływ na osoby poza naszymi granicami jest jednak mały, a wiele zależy od chęci i życzliwości ze strony podmiotów obcych.

Mogę obiecać, że Rada Ministrów będzie próbowała robić co tylko może, żeby ograniczyć tego typu działania godzące w wizerunek Księstwa Sarmacji, jednak nie mogę obiecać ani przedstawić, jakie skutki odniosą nasze działania.

O postępach w tej sprawie będę informował w niniejszym wątku.

Kłaniam się

K. J. btn Arped-Friedman

Awatar użytkownika
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508
Kontakt:

Re: Sprawa sclavińska

Post autor: Hugo » 17 mar 2017, o 09:02

Wielmożny Panie Namiestniku.

O całej sytuacji został Pan Namiestnik przeze mnie osobiście poinformowany i o niej rozmawialiśmy - m.in. zapytałem wprost o działania w tej sprawie. Doskonale Pan Namiestnik sobie zdaje sprawę, że polityka zagraniczna leży w gestii księcia, więc nie wiem po co te dywagacje w Gmachu Rady Ministrów.

Odpowiednie kroki dyplomatyczne są już podejmowane. Wyedytować forum KD nie możemy i vice versa. Jednak "ukrócenie procederu" nie leży li tylko w gestii strony sarmackiej. Do tego potrzeba woli także strony dreamlandzkiej, dobrej woli.

Z wyrazami szacunku
Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508

Zablokowany

Wróć do „Pytania od społeczeństwa”