Zapytanie obywatelskie

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.
Awatar użytkownika
Hohenzollern
Gadu-Gadu: 5403509
Tlen: pipipioter@tlen.pl

Zapytanie obywatelskie

Post autor: Hohenzollern » 23 kwie 2017, o 12:12

Królewskie Miasto Almera, 23 kwietnia 2017 roku

Fryderyk mar. von Hohenzollern, AE372
ul. Monarchofaszystowska 7

Kanclerz Księstwa Sarmacji
Konrad Jakub Arped-Friedman

Rada Ministrów
ul. Kaniońska 1
M00002 Srebrny Róg.

Zapytanie

Szanowny panie Kanclerzu. W imieniu Narodowej Partii Baridasu, składam na ręce Sławetnego Baroneta szereg zapytań tak do pana kanclerza, oraz obecnie urzędującej Rady Ministrów. W pierwszej kolejności kieruje pytanie do szanownego kanclerza. Czy rząd pod pańskim kierownictwem zrezygnował z tzw polityki informacyjnej? W ostatnim czasie trudno zauważyć jakieś konkretne komunikaty rady ministrów, odnośnie postępu prac, planów, oraz kondycji państwa - stąd też pytanie. Drugie pytanie, zadaje w związku z pracami Sejmu, oraz sarmackim prawodawstwem. Czy Kanclerz, rada ministrów, w najbliższym czasie przewiduje jakąś ofensywę legislacyjną, zmiany w prawie. Jeżeli tak to czego one będą dotyczyć, jakich sektorów życia publicznego, i czym są umotywowane te zmiany? Z góry dziękuje panu Kanclerzowi za odpowiedź.

Kolejne pytanie kieruje do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i osoby JWP Laurencjusza at Atera, nad czym teraz pracuje resort pod pana przewodnictwem? Jakie są priorytety pana resortu, jak i samego ministra? Z góry dziękuje z odpowiedź.

Następne pytanie kieruje do Ministerstwa Edukacji Narodowej, oraz osoby J.O Diuczessy Sedrovskiej, żyjecie w ogóle? A tak na poważnie, to wdzięczny bym był za informacje dotyczące obecnej pracy ministerstwa, oraz przewidywanego czasu wdrożenie koncepcji nad którą pracuje resort pod przewodnictwem pani minister. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ostatnie już pytanie kieruje do wiernej obywatelki Carmen Laurent, pełniącej funkcje sekretarza stanu w Kancelarii Rady Ministrów. Chciałbym się dowiedzieć czym konkretnym zajmuje się pani sekretarz, i jaki ma to wpływ na ogół prac Rady Ministrów. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Zdecydowałem się nie zadawać pytań osobie podkanclerza, z racji faktu że jego rola w RM jest mi znana, z wcześniejszych wypowiedzi pana Kanclerza.

(—) Frideric et Hohensollern.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Zapytanie obywatelskie

Post autor: Laurencjusz » 23 kwie 2017, o 16:22

Jaśnie Wielmożny Markizie!
Szanowni Sarmaci!

W związku z otrzymanym zapytaniem oraz z uwagi na ograniczony zasób czasowy pozwolę sobie przed zajęciem stanowiska przez Kanclerza udzielić odpowiedzi na pytanie, które dotyczy działalności resortu spraw wewnętrznych oraz prowadzonych działań.

Hohenzollern pisze:Kolejne pytanie kieruje do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i osoby JWP Laurencjusza at Atera, nad czym teraz pracuje resort pod pana przewodnictwem? Jakie są priorytety pana resortu, jak i samego ministra? Z góry dziękuje z odpowiedź.

Obecne priorytety MSW:

1. Ze względu na ilość włożonej pracy od 27 marca br. trwa [K] Konkurs na znaczek "15 lat Księstwa Sarmacji" , a nad serią znaczków pracuje Wicehrabia Roland Heach-Romański.

2. Osobiście pracuję nad wykonaniem strony WWW poświęconej obchodom 15 rocznicy Księstwa Sarmacji.

3. W związku z ostatnimi nieudanymi konsultacjami prowadzonymi z NIA ws. projektu Zarządzenia Ministra ds. Wewnętrznych w sprawie emisji znaczków negocjowałem kilka rozwiązań z Kanclerzem poprzez PK. Obecnie prace są na ukończeniu i już niedługo stozowne zarządzenie, które nie będzie wymagało dodatkowych zmian w systemie zostanie opublikowanie.

4. Prowadzony jest nabór na stanowisko Pracownika Państwowego Instytutu Kartograficznego (PIK) Kandydat WO Tymoteusz von Hohenzollern chętny do objęcia tego urzędu po rozpoczęciu prac kwalifikacyjnych na komputerze, którego obecnie nie ma zostanie wyznaczony jeśli spełni wymagania konkursu.

5. W sprawie SOBOS mam nadzieję, że wypowie się sam Kanclerz, bo wcześniej składałem mu już propozycję w tej sprawie.

6. Jeśli chodzi o Dział Wniosków Instytucji i Obywateli to nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w pracy.

Mam nadzieję, że udzieliłem wyczerpujących wyjaśnień w zakresie prac MSW i JW będzie ukontentowany z udzielonej odpowiedzi.

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Minister Spraw Wewnętrznych

Awatar użytkownika
Konrad Friedman
Gadu-Gadu: 0

Re: Zapytanie obywatelskie

Post autor: Konrad Friedman » 24 kwie 2017, o 13:23

Jaśnie Wielmożny Panie,

Rada Ministrów przyjęła odmienny model prowadzenia polityki propagandowej. Rozliczamy się z tych rzeczy, które już zrobiliśmy. Oczywiście, że mógłbym wypuścić dwadzieścia artykułów o treści "porządki w prawie — 69%", tylko pytanie, czy warto pisać takie bzdury.

Zmiany nad którymi pracujemy obecnie, są dość głębokie. Niektóre z nich są na wykończeniu i są gotowe do przedstawienia Sejmowi. Stąd na tym właśnie skupia się nasza aktywność. Można nie robić nic lub szkodzić, maskując to sprytną propagandą, jak można i pracować w ciszy gabinetu i wychodzić z już gotowymi projektami. Wybraliśmy opcję numer 2.

Jeszcze dziś udam się do Sejmu z propozycją drastycznych zmian w jego funkcjonowaniu. Mówiąc ściślej — likwidacji Sejmu Wielkiego. Przedstawię założenia, na razie bez konkretnego aktu prawnego — to wszystko musi zostać poddane pod konsultacje ze Społeczeństwem i posłami.

JO Diuczessa jest w moim Rządzie, jednak jest na odmiennych warunkach. Jak pisałem przed wyborami, pewne pomysły które realizowała, spodobały mi się i postanowiłem, że umożliwię realizację części programu. Przy czym "umożliwię" to słowo - klucz. JO dysponuje niezależnością i powtarzając po raz któryś już z kolei, wszelkie sukcesy na polu oświaty niniejszym ceduję na rzec Diuczessy. Ale i opóźnienia w realizacji pomysłów i faile niestety proszę rozliczać również z nią. Nadałem specjalny przywilej, w toku przedwyborczych rozmów ustaliliśmy, że aby w pełni wykorzystać potencjał, potrzebne jest stanowisko ministerialne. Tak więc zrobiłem, ale nic więcej wymagać nie mogę. Mam nadzieję, że JO sama niedługo odniesie się do całości sprawy.

Natomiast panna Laurent jest moim oficerem do zleceń osobistych. Jej rola polega na wspieraniu mnie w mojej pracy. Ta informacja powinna wystarczyć w zupełności, bo i nawet nic więcej nie ma sensu się rozpisywać w tym temacie.

Kłaniam się
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]

Zablokowany

Wróć do „Pytania od społeczeństwa”