Pytanie o Ministerstwo Zdrowia Powszechnego

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.
Awatar użytkownika
Marceli de B.O.
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Pytanie o Ministerstwo Zdrowia Powszechnego

Post autor: Marceli de B.O. » 14 paź 2017, o 23:59

Wielce Szanowna Rado Ministrów,
Po zapoznaniu się z wieloma dokumentami i artykułami jako społecznik, naukowiec i - miejmy nadzieję w niedługim czasie - obywatel jestem szczerze zaniepokojony, że Księstwo Sarmacji nie powołało ministra właściwego do spraw zdrowia powszechnego.

Uprzejmie proszę sprawę tę rozważyć wnikliwie i jak najszybciej w trosce o dobro wszystkich obywateli.
Obrazek
Dziekan Instytutu Zdrowia Powszechnego
Radca Naukowy w Książęcej Akademii Nauk ♦ Akademik w Kolegium Nauk Przyrodniczych

Język, nauka i prawo są największymi dobrami ludzkości.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Konrad Friedman

Re: Pytanie o Ministerstwo Zdrowia Powszechnego

Post autor: Konrad Friedman » 18 paź 2017, o 23:37

Szanowny Panie,

zechce się Pan z nami podzielić informacjami na temat tego, co miałby robić wspomniany minister?
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]

Awatar użytkownika
Marceli de B.O.
Kontakt:

Post autor: Marceli de B.O. » 19 paź 2017, o 08:42

Szanowny Panie Kanclerzu,
Dziękuję za reakcję na moje wystąpienie, chociaż uważam pytanie za przewrotne... Niemniej odnosząc się do meritum myślę, że na to pytanie udzieliłem odpowiedzi na łamach prasy w swoim pierwszym artykule - http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10463. Zachęcam w tym miejscu do lektury, co prawda nie wyczerpuje on tematu, ale nie to było jego celem.

Przede wszystkim ministerstwa reprezentują interesy, niejako doglądają spraw, które zostaną im powierzone, ale również dysponują budżetem, który w ogóle umożliwia działanie. Wreszcie powołanie ministra to również dowód dla obywateli, że Księstwo dba o ich dobrostan. Czy zdrowie w Księstwie Sarmacji jest mniej ważne od współpracy dyplomatycznej, edukacji czy kultury? Mam nadzieję, że nie...

Z wyrazami szczerego szacunku,
Obrazek
Radca Naukowy w Książęcej Akademii Nauk ♦ Akademik w Kolegium Nauk Przyrodniczych

Awatar użytkownika
Konrad Friedman

Post autor: Konrad Friedman » 19 paź 2017, o 15:06

Myślę, że istnienie Teutońskiej Akademii Medycznej w zupełności wyczerpuje nasze potrzeby w tym zakresie.
Obrazek

Kanclerz[/gotyk]

Awatar użytkownika
Marceli de B.O.
Kontakt:

Post autor: Marceli de B.O. » 19 paź 2017, o 15:18

Indolencja w tej sprawie nie przysłuży się obywatelom na dłuższą metę, ale horyzont wyłącznie kadencyjny dotyka wiele społeczeństw. Zaskakująca jest dla mnie szybkość w odrzuceniu tej inicjatywy, bez poddania jej szerszej konsultacji.

Mam nadzieję, iż równie szybko rozpatrzone zostaną inne zlożone przeze mnie wnioski. Oby nie w ten sam sposób...
Obrazek

Awatar użytkownika
OvS

Post autor: OvS » 19 paź 2017, o 17:43

Problem z dbaniem o zdrowie obywateli jest taki, że w warunkach mikronacyjnych można jedynie izolować od społeczeństwa tych, którzy są zbyt poważnie chorzy psychicznie, a tym zajmuje się Prefektura i Trybunał Koronny. Inne działania byłyby czysto narracyjnie, a Rada Ministrów za narrację nie odpowiada (co najwyżej może ją wspomagać), lecz zajmuje się sprawami stricte administracyjnymi. Odstępstw dla jednego przypadku nie ma co robić, bo już lepsze aktywnościowo byłoby zajęcie się np. ustawą o przerywaniu ciąży.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Awatar użytkownika
Konrad Friedman

Post autor: Konrad Friedman » 19 paź 2017, o 17:54

Już swego czasu pojawiły się propozycje uchwalenia prawa budowlanego, prawa morza, kodeksu rodzinnego, ustawy o składowaniu odpadów, o ochronie środowiska, regulacje dotyczące żywności, pomocy starcom, in vitro, eutanazji czy właśnie aborcji. Oczywiście czysto humorystycznie. Sens takich zabaw jest podobny.

Pragnę zwrócić uwagę raz jeszcze, że jest TAM która zajmuje się ochroną zdrowia na terenie KS. Nie widzę potrzeby dublowania kompetencji, zwłaszcza w sytuacji braków kadrowych.
Obrazek

Kanclerz[/gotyk]

Awatar użytkownika
Marceli de B.O.
Kontakt:

Post autor: Marceli de B.O. » 19 paź 2017, o 18:25

Rozumiem wytłumaczenie stanu faktycznego, ale - z całym szacunkiem - nie rozumiem zamysłu ubrania krainowego ośrodka naukowego w kompetencje instytucji koordynującej zadanie ogólnopaństwowe. Dlaczego TAM a nie np. KNP? Idąc tym tokiem myślenia należałoby zadanie administracyjne o charakterze ogólnopaństwowym przekazać do urzędu jednej z krain.

Nie uważam, aby projekty narracyjne i tworzenie instytucji było czymś złym. Wręcz przeciwnie to pole do twórczego działania i interakcji, artykułów i dyskusji, wymiany argumentów i ogólnie akcji i reakcji, czego KS mam wrażenie niestety brakuje.

Braki kadrowe to zawsze skutek nie przyczyna. Nie każdy ma tyle samozaparcia, żeby podjąć się funkcji kropli, która drąży beton...
Obrazek

Awatar użytkownika
Konrad Friedman

Post autor: Konrad Friedman » 19 paź 2017, o 19:07

A nie wziął Pan pod uwagę, że odmowa utworzenia ministerstwa też może być czysto narracyjno-fabularna? Może jestem zatwardziałym wolnorynkowcem który nie uznaje ingerencji państwa w mechanizmy opieki zdrowotnej? Niech żyje wolny rynek i prywatna służba zdrowia w postaci Teutońskiej Akademii Medycznej!
Obrazek

Kanclerz[/gotyk]

Awatar użytkownika
Marceli de B.O.
Kontakt:

Post autor: Marceli de B.O. » 19 paź 2017, o 19:21

Wydawało mi się, że stanowisko kanclerza to przede wszystki urząd, a nie lobbing.

Dalsza dyskusja jest bezcelowa.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania od społeczeństwa”