Szablon grafik na FC

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.
Locked
KJAF
Gadu-Gadu: 0

Szablon grafik na FC

Post by KJAF »

Szanowna RM,

czy jest możliwość udostępnienia informacji na temat wzorca podstawowych grafik używanych na FC? Głównie chodzi o papierki urzędowe. W mojej opinii podanie czcionki, kroju, właściwych odstępów, wymogów, rozdzielczości i całej reszty podobnych szczegółów, pomoże użytkownikom forum w lepszym stopniu kształtować i opracowywać zmiany o które wnioskuje się do RM.

Wydaje mi się, że dobrze byłoby przyjąć taki model, w którym Rząd/NIA udostępniają publicznie informacje i szablony (o ile istnieją) podstawowego pakietu grafik i jaką mają mieć specyfikację, a następnie wnioskodawcy robiliby to, jeżeli potrafią, we własnym zakresie. Następnie właściwe organy weryfikowałyby wniosek i ewentualnie go poprawiały. Zaoszczędzi to nam wszystkim czasu, a twórcom pomoże lepiej ogarnąć własne wnioski.

Nie ukrywam, że w niedalekiej przyszłości planuję zawnioskować o dodatkowy pakiet papierków dla rozwijającej się w Baridasie religii (wszakże laickie i neutralne światopoglądowe państwo wyrazi na to zgodę w imię równych szans i braku faworyzacji konkretnej religii, więc skoro KDW ma papeterię, to i reszta mieć powinna jak mniemam). Nie chcę jednakże nastręczać kłopotów i niepotrzebnie przez to wydłużać czas realizacji wniosków — fajnie byłoby więc, gdybyśmy dostali informacje jak to sobie ogarnąć, a następnie jedynie przedłożyć do wrzucenia na serwer.

To samo w kwestii tarczek ikon na forum i tak dalej — czyli jaka jest preferowana rozdzielczość, czy są dodatkowe efekty które mają sprawiać wrażenie trójwymiarowości (jakiś gradient czy rozbłysk) i tym podobne rzeczy.

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyśmy przyjęli taki model, a w informacjach na temat wymogów wniosku, oprócz wymaganej opłaty i szablonu pisma, udostępniano tam też specyfikację oraz szablony, o ile istnieją.
Kolo
Gadu-Gadu: 0

Re: Szablon grafik na FC

Post by Kolo »

przyznam, iż czuję się lekko zakłopotany zadanym pytaniem:

Konrad Jakub wrote:Szanowna RM,
czy jest możliwość udostępnienia informacji na temat wzorca podstawowych grafik używanych na FC? Głównie chodzi o papierki urzędowe. W mojej opinii podanie czcionki, kroju, właściwych odstępów, wymogów, rozdzielczości i całej reszty podobnych szczegółów, pomoże użytkownikom forum w lepszym stopniu kształtować i opracowywać zmiany o które wnioskuje się do RM.

Nie widzę przeciwwskazań, jednak ja sam nie mam w tym temacie dostatecznej wiedzy i chyba nikt z mojego rządu tej wiedzy nie posiada. Polecałbym skontaktować się w tj sprawie pierwszej kolejności z JKW Helwetykiem Romańskim lub innymi radcami Naczelnej Izby Architektury.

Wydaje mi się, że dobrze byłoby przyjąć taki model, w którym Rząd/NIA udostępniają publicznie informacje i szablony (o ile istnieją) podstawowego pakietu grafik i jaką mają mieć specyfikację, a następnie wnioskodawcy robiliby to, jeżeli potrafią, we własnym zakresie. Następnie właściwe organy weryfikowałyby wniosek i ewentualnie go poprawiały. Zaoszczędzi to nam wszystkim czasu, a twórcom pomoże lepiej ogarnąć własne wnioski.

Nie ukrywam, że pomysł ten bardzo mi się podoba i jeżeli będziemy posiadać informacje o wymogach technicznych i zgodę twórców tych papierków (o ile byłaby konieczna), to informacje zostaną możliwie jak najprędzej upublicznione.
Locked

Return to “Pytania od społeczeństwa”