Kartografia KT

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Awatar użytkownika
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Re: Kartografia KT

Post autor: AJ Piastowski » 29 sty 2017, o 21:51

Kwazi pisze:Już się pogodziłem z tym, że nie zaznam wiecznego v-spokoju.

Obrazek

A już chciałem skorzystać z porady Rolanda ;)
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
kaxiu

Post autor: kaxiu » 29 sty 2017, o 21:57

Wygląda super, kawał dobrej roboty!

Gdzieś jest szczegółowa mapa okolic Zielnyboru, na pewno gdzieś u mnie na dysku i była też chyba stronie miejscowości. Czy ktokolwiek wie, gdzie ją teraz można wyświetlić (w sensie stronę Zielnyboru)?

I parę drobiazgów o miejscowościach upadłych. Margon to historycznie połączone Argon Cux i Marduk, z czego Argon Cux lezało tam gdzie Margon na mapie, a Marduk na zachód - na głównej wyspie.

Na Rarogonii leżała Rantochia, która ostatecznie została przyłączona do Srebrnego Rogu, jako jego luksusowa dzielnica. Bodajże za mojego namiestnictwa.

Na Naservii miało leżeć Santiago, nigdy nie powstało, ale można o nim spotkać wzmianki w różnych miejscach.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.
Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Awatar użytkownika
anglov

Post autor: anglov » 29 sty 2017, o 22:06

kaxiu pisze:Gdzieś jest szczegółowa mapa okolic Zielnyboru, na pewno gdzieś u mnie na dysku i była też chyba stronie miejscowości. Czy ktokolwiek wie, gdzie ją teraz można wyświetlić (w sensie stronę Zielnyboru)?

Tak jak pytałeś na IRCu – już ponownie dostępna pod http://zielnybor.teutonia.one.pl
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 29 sty 2017, o 22:32

@Roland - Zerknij w wolnej chwili sobie pod ten link. Artykuł był dla mnie inspiracją, no i w opisach są super odnośniki do gotowców.

@kaxiu - Dzięki za podpowiedzi, jakoś spróbuję to umieścić na mapach, po wcześniejszych konsultacjach ze Sławkiem.

Generalnie jest bardzo dużo rzek jeszcze nie nazwanych, które na mapach były od zawsze. I największa zagadka dla mnie to jeziorko na południowym-wschodzie wyspy. Na niektórych mapach jest, a na innych już nie. Ktoś, coś?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 29 sty 2017, o 22:39

Był swego czasu taki watek i tam jest trochę opisane co i jak :
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=119&t=13412&hilit=Geografia+teutonii
Nie mniej nie od dziś wiadomo że na rożnych mapa jest rożnie pozaznaczane co i gdzie ma być.
Tylko mapa Adama dla mnie to taka wersja ala historyczna-brakuje mi słowa ; nie do końca na swój format i kształt przeznaczona do stosowania w 100% do codziennego użytku. Wiec nie wymagam od niej w pełni odzwierciedlenia stanu rzeczywistego...ale to tylko moje zdanie, czy ktoś go podziela ?

Adam co do tego jeziora na południu Enderasji to już go nie zaznaczamy; uznano że wyschło i generalnie ten półwysep to pola.
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 29 sty 2017, o 22:48

I jeszcze mapa z nazwami rzek; które zostały zatwierdzone i pojawiają się w opisach
Oraz mapa Sarmacji z górami i miastami tak jak są na dzień dzisiejszy
Załączniki
drogowa2.gif
sarmacja_sclavinia_01.png
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Awatar użytkownika
anglov

Post autor: anglov » 29 sty 2017, o 23:38

Sławomir pisze:Tylko mapa Adama dla mnie to taka wersja ala historyczna-brakuje mi słowa ; nie do końca na swój format i kształt przeznaczona do stosowania w 100% do codziennego użytku. Wiec nie wymagam od niej w pełni odzwierciedlenia stanu rzeczywistego...ale to tylko moje zdanie, czy ktoś go podziela ?

Ogólnie zgadzam się co do tego, że nie musi w pełni oddawać stanu obecnego – jako że ma styl historyczny… Tylko pytanie brzmi – czy wszystkie zaznaczone lokacje są lokacjami historycznymi? Szczególnie mam tu na myśli narracyjny czas powstania poszczególnych miast.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 31 sty 2017, o 14:40

Sławomir pisze:Adam co do tego jeziora na południu Enderasji to już go nie zaznaczamy; uznano że wyschło i generalnie ten półwysep to pola.

Moje zdanie na ten temat jest takie, że skoro wyschło to trudno, choć tak do końca nie mogę się z tym zgodzić, ale po kolei. Po pierwsze piszesz, że pola są tylko w miejscu gdzie było jeziorko, dobrze rozumiem? Bo cały teren w okół jak i ten półwysep jest dość mocno jak na moje oko zalesiony - tak wynika z map.

A po drugie, wracając do jeziorka - z racji, że jest to teren gdzie było jezioro, a moja mapa ma rys historyczny, można by zaznaczyć tam np bagno ;) Oznaczało to by, że proces schnięcia następował powoli.

Albo co wydaje mi się ciekawszym motywem, które znacznie mogłoby wzbogacić naszą kartografię. Można przyjąć, że owszem jeziorko wyschło. Można zauważyć, że jeziorko nie ma stałego dopływu żadnej rzeki. Można więc przyjąć, że jezioro jest okresowe tzn. mam tutaj na myśli z reala np. takie jeziora jak te występujące jako okresowe w Australii, uzależnione od opadów deszczu. A że opadów deszczu nie notowano na tym terenie od lat, to jezioro wyschło.

Jeszcze jedna kwestia, powracam tym samym do mojego "po pierwsze" - jeśli są tam lasy, tam gdzie wyschło jezioro to pozostaje pytanie z geologicznego punktu widzenia, skąd one mają wodę, jeśli nawet jezioro wyschło? No chyba, że tak jak piszesz cały półwysep jest wyschnięty - ale to mi się wydaje trochę ujowe, bo to dość duży, nizinny teren, z trzech stron otoczony wodą morską, a więc dość wilgotny i powinno coś tam rosnąć. Przynajmniej na obrzeżach.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kaxiu

Post autor: kaxiu » 31 sty 2017, o 18:01

Ja jestem za zaznaczaniem wszystkich miejscowości. Taka mapa się przyda dla kogoś kto będzie czytał cokolwiek związanego z Teutonią, niezależnie od tego ile lat temu to napisano.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.
Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Awatar użytkownika
Sławomir

Post autor: Sławomir » 31 sty 2017, o 22:02

To tak w temacie :

RAROGORNIA
wulkan Raróg -1200 mnpm
Największa rzeka to Shiru ( na wprost SR ) u jej ujścia ruiny miasta Rantochii vel Mulnik. Czasem zaznaczane jako dzielnice SR na wyspie.
Rzeka Yira druga z największych; obok szyty Carandahellem 1980; zalecam usuniecie tego szczytu z tego miejsca :)

NASERVIA
Równina Etol może zmienić na WYŻYNA ?
Rzeka TYGA, pierwsza z lewej do Cieśniny z ujściem.
Rzeka SERVAN zaraz obok wypływa z jeziora. U jej ujścia do Cieśniny- ruiny miasta Santiago
Najwyższa góra w płn-wsch części góra Cahenall- 1980 mnpm

DETZONIA
Płaska,zalesiona mocno- Bory Detzońskie tylko 2 zamki na wyspie :)
MARGON/ARGON CUX jedno miasto z trzech połączonych pod nazwa MARGON viza vi jego jest MARDUK

To tyle w temacie małych wysepek :)
Co do TAUZENI to w osobnym wątku, bo nie wszystko na raz.
Co do tego płw Rhag en Holl z en a nie an w nazwie i tego jeziorka. To jak uważasz, mowie czasem jest czasem nie na mapach. Na hipsometrycznych najczęściej jest, to i możesz zaznaczyć.
Co do rzek to nie ma sensu wszystkich zaznaczać tylko co większe; i na takie cie nakieruje z nazwami :)
ZIELNYBOR a nie Zielonybor od zielarzy i druidów a nie zielonego :)
RUHNHOFF a nie Runhoff nie wiesz gdzie mieszkasz :P

Tak się teraz zastawiam czy jak tak sporo na ta mapę naniesiemy to czy dalej będzie czytelna ?
Mozę warto pomyśleć o kolorach, inne do rzek inne go gór inne dla miast - ruiny czy historyczne miasta jeszcze inny ?

A może nie iść w historyczny tylko w taka typowa geograficzna, ale nie hipsometryczna tylko właśnie taka ozdobną ?
Generalnie Kwazi zawsze się ze mną spierał o wysokości że maks to 3.000 mnpm a ja ze lepie zostawić 6.000 mnpm
To by tłumaczyło czemu w Slavii są ostrzejsze zimy a w Enderasji słabe zimy i ciepłe lata. Mimo naszego położenia geograficznego względem v-równika.

http://geografia.teutonia.one.pl/
Załączniki
Sarmacja.png
Jeszce taka mapkę znalazłem autorstwa Kwaziego; chyba wszystko co do rzek i gór zaznaczone i miasta-również tak jak trzeba.
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]”