Mapa Auterry.

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.
Eugeniusz Maat

Mapa Auterry.

Post by Eugeniusz Maat »

Prezentuję poniżej Pierwszą Mapę Auterry. Z racji, że to pierwsza mapa, mam świadomość, że mogły zdarzyć się na niej nieścisłości, jeśli ktoś takowe zauważy, proszę pisać ;)
Attachments
Auterra 2.png
Úr Burgmáster ik úrs Auterra
Image
Hetman_Gotfryd
Gadu-Gadu: 0

Re: Mapa Auterry.

Post by Hetman_Gotfryd »

Nie jedno miasto, ma gorszą mapę po paru latach. A tu jak na strat, jest na prawdę dobrze. Jest jasna i przejrzysta, daje pole do popisu.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Juarez

Post by Juarez »

Choć wygląda na "niskobudżetówkę" to prezentuje się naprawdę dobrze. Przejrzysta, ładny rozkład miejskich lokalizacji, opisy też dość czytelne, widać starania autora. Nie wiem czy Auterra miała w ogóle kiedyś jakąś mapę. Jak na pierwszy tego typu projekt i sam pomysł już na początku kadencji, rewelacja! Kiedyś amatorsko interesowałem się kartografią więc mogę trochę Ci pomóc w szlifowaniu umiejętności. @AJPiastowski kiedyś zabrał się za tworzenie mapy Teutonii więc może również coś Ci podpowie. ;)

Jeśli mi wolno to doradzę tylko, że do tworzenia map, tak na sam początek poleciłbym Gimpa. Daje więcej możliwości niż chociażby Paint. Gimp jest łatwy w obsłudze, korzystasz z niego intuicyjnie. Poszukaj w Internecie, kiedyś było dużo darmowych wersji. Teraz też pewnie jakieś znajdziesz. Spróbuj, a z pewnością szybko się wdrożysz i zobaczysz różnicę. To tak od strony technicznej.

Kolejną podpowiedź stanowi legenda ułatwiająca użytkownikowi rozeznanie. Każda mapa powinna mieć legendę zazwyczaj znajdującą się w jednym z rogów mapy, czyli krótki spis oznaczeń znajdujących się na mapie, np. nazwy lokalizacji, oznaczenia plaż, terenów leśnych, rodzajów zabudowy miejskiej itp. Wszystko, co uznasz za ważne na Twojej mapie.

W sumie to z uwag chyba tyle. Jedynie czcionki nazw miejsc bym zmienił na np. Arial, Cambria czy coś podobnego, aby prezentowały się lepiej od strony wizualnej, ale ja to dziwak jestem w tych sprawach także nie bierz do siebie mojego czepialstwa.

Nie pozostaje mi zatem nic innego jak pogratulować burmistrzowi Maat'owi udanego startu. Życzę powodzenia i aby zapał Cię nie opuszczał. Posiadasz bardzo cenioną cechę natychmiastowego realizowania inicjatyw, a nie tylko planowania ich lub rozprawiania o nich. To się chwali.
Image
ImageImage
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Post by AJ Piastowski »

W wątku Kartografia KT zawarte są chyba wszystkie znane mapy i spostrzeżenia na temat map. Jest tam trochę materiału do przeglądnięcia.

Z całą pewnością sam kiedyś powrócę do projektowania białych plam. Mam to z tyłu głowy.

Juarez wrote:Jeśli mi wolno to doradzę tylko, że do tworzenia map, tak na sam początek poleciłbym Gimpa.

Potwierdzam, GIMP jest spoko opcją, w dodatku darmową. Nawet Komputer Świat wydawał kiedyś taką małą książeczkę w formacie A5 z instrukcją obsługi tego oprogramowania. Jak poszperasz w internetach to i gdzieś pewnie wersja w pdf się znajdzie.
Image
Eugeniusz Maat

Post by Eugeniusz Maat »

Dziękuję bardzo za rady i miłe słowa. Niestety chyba nie mam smykałki do map i nawet tu GIMP nie pomoże. Zajmę się lepiej rozwojem naszego języka i organizowaniem wydarzeń w Auterze. Aczkolwiek dziękuję bardzo za rady, może kiedyś się przydadzą :)
Image
Eugeniusz Maat

Post by Eugeniusz Maat »

Mapa przeszła lifting. Prezentuje się teraz o wiele lepiej.
NIE JEST TO MOJA PRACA. JEST TO DZIEŁO @Ramael
Bardzo dziękuję za jej wykonanie. Wygląda teraz cudownie. Zapraszam do podziwiana :)
Attachments
BEF5BE32-33E5-4FE3-8276-D3FCB14252F9.png
Image
Ramael

Post by Ramael »

Eugeniusz Maat wrote:Bardzo dziękuję za jej wykonanie. Wygląda teraz cudownie. Zapraszam do podziwiana :)

Podziękowania należy kierować w stronę JKM. Bez jej nieustającej czujności tego odświeżenia tak szybko byśmy się nie doczekali. :)
...
Image
...
Eugeniusz Maat

Post by Eugeniusz Maat »

Oczywiście, JKM też sprawiła mi miłą niespodziankę odkopując tą mapę i podrzucając ją do liftingu :) :D :D
Image
KHS

Post by KHS »

Futbolfeáan i SKSV grają poza Auterrą? :)
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra
Mat
The Earth without "eh" is just "art"
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Mozemy uznac ze kompleks jest tak nowoczesny i duzy ze jest niedaleko granic miasta ale troche poza ;D
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Post Reply

Return to “Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]”