Wielka Księga Dzieł Sarmackich

Dział poświęcony wielkiemu projektowi marketingowemu Księstwa Sarmacji.
Sierg

Wielka Księga Dzieł Sarmackich

Post by Sierg »

Drodzy Sarmaci,

Od dłuższego czasu, wraz z Kanclerzem von Thorn-Skaro, przygotowujemy plan wielkiej reformy dotychczasowej polityki państwa w zakresie marketingu i wstępnej opieki mentorsko-społecznej. Opracowany zarys zakłada ponad roczną pracę w celu osiągnięcia postawionego celu. Raz na jakiś czas będziemy chcieli publikować nasze spostrzeżenia na temat potencjalnych zmian, zwracając się również z prośbą o pomoc. Tak, aby godzina zero — kiedy wszystko będzie już jasne i ruszymy z kopyta — odbyła się dosyć sprawnie.

Jednym z projektów, które chcielibyśmy podjąć, jest wydanie Wielkiej Księgi Dzieł Sarmackich — nazwa jest, rzecz jasna, niezobowiązująca i możliwa do zmiany. Jego celem jest zebranie najważniejszych dzieł literackich opublikowanych w Księstwie na przestrzeni lat, a w mniejszej ilości również grafik i komiksów. Po co? Ponieważ najwybitniejszą twórczość warto pielęgnować, dzielić się nią i wykorzystywać. Za zgodą autorów chcielibyśmy przenieść Księgę do świata realnego, co miałoby posłużyć nie tylko w celach marketingowych, ale również promocji osób, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju sarmackiej kultury.

Na powyższy pomysł wpadłem wraz z diukiem ik Lihtenštánem w trakcie niezobowiązującej rozmowy na kanale IRC. Były to w sumie tylko smutne rozmyślenia, na zasadzie co by było gdyby, zapewne nie podjęte po raz pierwszy. Przedstawiając Kanclerzowi inne pomysły i sugestie, włączyłem jednak również tę. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto się zorientować, czy jest to w miarę wykonalne. Jeżeli okaże się, że tak — spróbujmy, podejmijmy wyzwanie.

Wątek ten, w porozumieniu z Kanclerzem, zakładam w celu zadania trzech pytań. Mianowicie... Czy są wśród nas osoby, które:
  • ...mają kontakty w wydawnictwach i/lub ogólne pojęcie o tej branży?
  • ...są z wykształcenia polonistami oraz miałyby czas i chęci by wprowadzić drobne poprawki do wybranych tekstów?
  • ...zechciałyby wesprzeć projekt datkiem finansowym, choćby najdrobniejszym?

Na podstawie odpowiedzi na te pytania będziemy się zastanawiali, czy przejdziemy do etapu wdrażania pomysłu.
(—) Siergiusz frustrat Asketil
były Kanclerz, Prefekt Generalny, Hrabia
obecnie szachista
Karolina
Gadu-Gadu: 9870726

Re: Wielka Księga Dzieł Sarmackich

Post by Karolina »

Oferuję się z korektą. A co do datków finansowych — można zrobić ściepę. W takiej z chęcią udział wezmę.
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Vladimir

Post by Vladimir »

1. Nie.
2. Jestem obecnie na 3. roku germanistyki. Nasi wykładowcy kładą duży nacisk na to, żebyśmy mówili i pisali poprawnie nie tylko po niemiecku, ale i po polsku. Mogę więc zaoferować jakąś tam pomoc przy korekcie.
3. Dla dobra kultury mogę trochę rzucić kaski.
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Irmi
Gadu-Gadu: 0

Post by Irmi »

2. Mogłabym się podjąć
3, Kasą mogę rzucić.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Tytus
Gadu-Gadu: 2422117

Post by Tytus »

To ja mogę niestety tylko coś się dorzucić :/
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Arsacjusz

Post by Arsacjusz »

Mogę zająć się korektą tekstu.
(—) Arsacjusz Arped [size=85]były Prefekt Generalny[/size][center]Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem[/center]
AJ Piastowski

Post by AJ Piastowski »

1. Nie
2. Nie jestem polonistą, ale dość duży nacisk kładę na poprawną polszczyznę. Jeśli będzie duży nakład pracy, z którym będziecie po tyłach mogę pomóc w poprawkach.
3. Tak

Bardzo ciekawa propozycja, powodzenia!
Image
Maxymilian Velmilla

Post by Maxymilian Velmilla »

Ja również się z chęcią dorzucę :)
Maxymilian Velmilla-Popow
Sarlequin, GAP, Głos Sclavinii
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Dorzucic sie moge.

Co do natomiast rynku wydawniczego, to mam z nim doswiadczenia dosc liczne. W przypadku takiego projektu najlepsze byloby zapewne wydawnictwo typu "vanity", ktore dziala w uproszczeniu tak, ze daje im sie pieniadze, a oni przygotowuja projekt wedle zlecenia. Moze to byc sam druk ksiazki wraz z opracowaniem graficznym, moze do tego dojsc promocja w okreslonym zakresie (to bardzo drogie a i zwykle wychodzi im kiepsko, wiec lepiej to probowac robic na wlasna reke), jak i inne swiadczenia zwiazane z procesem wydawniczym. Koszta zaleza od konkretnej uslugi.

Mozna tez samodzielnie przygotowac sklad i projekt, jesli dysponuje sie ludzmi znajacymi sie na tym, a my chyba dysponujemy, i zlecic druk.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Czekałem aż wypowie się Michaś właśnie :) Ja oczywiście mogę pomóc w poprawkach - wedle moich umiejętności, jak i dorzucić się oczywiście do wydania.

Kontaktów niestety nie mam w wydawnictwach :(
Locked

Return to “Wielka Księga Dzieł Sarmackich”