Aktualizacja rankingu krajów opartego o aktywność na forum

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą
Locked
Cudzoziemiec 1

Aktualizacja rankingu krajów opartego o aktywność na forum

Post by Cudzoziemiec 1 »

Prowadzona przez Księcia dr. Witta Fundacja Eskalacji Mikronacjonalizmu Inferno opublikowała najnowszy ranking krajów wirtualnych, który opiera się o aktywność na ich forach.

Image

Na co należy zwrócić uwagę to rozbicie Księstwa Sarmacji i Baridasu na dwie osobne pozycje.
Oraz na skok Dreamlandu.

Do owego skoku odnieśli się już Bialeńczycy:
"Olbrzymia aktywność Dreamlandu mnie przeraża"
"Mnie przeraża treść tej aktywności"
"Ale Dreamland to Ty szanuj"
itd.

Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat. Przy czym, jeśli umiecie, to bez utyskiwań że tu nie ma ćwirków... itd. Ranking nosi konkretną nazwę i wprost wskazuje na skupienie się na forum, więc i Wy się skupcie :) Jak to odbieracie, co z tym zrobicie, jak oceniacie skok Dreamlandu?
nospheratu
Gadu-Gadu: 879787

Re: Aktualizacja rankingu krajów opartego o aktywność na for

Post by nospheratu »

RCA wrote:Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat. Przy czym, jeśli umiecie, to bez utyskiwań że tu nie ma ćwirków... itd. Ranking nosi konkretną nazwę i wprost wskazuje na skupienie się na forum, więc i Wy się skupcie :) Jak to odbieracie, co z tym zrobicie, jak oceniacie skok Dreamlandu?

W jelicie to mam. Co do wiarygodności - czy masz informacje o sposobie prowadzenia pomiarów?
Emanuel mar. Śmigło
piwniczak
Gadu-Gadu: 1872511

Post by piwniczak »

Stanowczo się sprzeciwiam używaniu kropki jako separatora grup trzycyfrowych. To oburzające.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Image
Roland

Post by Roland »

To są bez wątpienia kpiny z Powagi zapisu, mające na celu utrudnienie życia normalnym ludziom. Jednakże nie ma co się dziwić, że te kropki tam są. To są kropki nienawiści, bo stawiane są nienawistnie.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Autor utrzymuje, że czerpie bezpośrednio z informacji statystycznych z samych forów, z reguły są one dostępne. A wyniki wychodzą poprzez porównanie wartości sprzed miesiąca z wartością obecną. Nikt tego nie weryfikował jednak.
Roland

Post by Roland »

Pozwoliłem sobie uratować honor Konsulatu Sclavinii. Proszę podziwiać!

Image

Image
Daniel von Witt
Gadu-Gadu: 0

Post by Daniel von Witt »

nospheratu wrote:Co do wiarygodności - czy masz informacje o sposobie prowadzenia pomiarów?

Na większości for państw wirtualnych znajdują się liczniki: całkowitej liczby postów i/lub liczby postów z danego miesiąca. W przypadku całkowitej liczby postów należy odczytać wartości z chwili pomiaru, porównać z ostatnim odczytem i wyciągnąć różnicę. W przypadku liczby postów z danego miesiąca - tylko je odczytać.

Dla Dreamlandu, Sarmacji i Bialenii, na forach których znajdują się inne niepodległe państwa, odpowiednio: Elderland, Baridas i Brodria, należy dodatkowo odczytać liczniki działów tych państw i odjąć ich stany od stanu licznika dla całego forum - wtedy uzyskuje się dane dla - jak u Was - Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu (przy całym szacunku dla Sclavinii, to tylko prowincja), a całość i tak jest zsumowana (tak jak było dawniej, gdy ranking wydawano w Agurii).

Zdobywanie informacji o postach nie jest żadną tajemną wiedzą. Każdy może to robić.

(-) Daniel von Witt
nospheratu
Gadu-Gadu: 879787

Post by nospheratu »

Dzięki, a tak technicznie: czy jest to praca organiczna czy wynik działania skryptu?
Emanuel mar. Śmigło
Daniel von Witt
Gadu-Gadu: 0

Post by Daniel von Witt »

To pierwsze.

(-) Daniel von Witt
Roland

Post by Roland »

Daniel von Witt wrote:(przy całym szacunku dla Sclavinii, to tylko prowincja)

Moja wrzutka z modyfikacją rankingu absolutnie nie była próbą prostowania. Po prostu, w ramach ciekawostki, pozwoliłem sobie nanieść Konsulat Sclavinii, by mieć skalę porównawczą jak faktycznie prezentuje się aktywność naszej prowincji (wszak mieszkacie w Eldoracie) na tle innych nacji Pollinu.

No i z tym tylko prowincja bym nie przesadzał, bo wbrew pozorom jest to bardziej autonomiczny i korzystniejszy status niż status Kraju Korony. Chociaż przypadek Sclavinii, patrząc z perspektywy ustawy o utworzeniu naszej prowincji, jest swoistą hybrydą tych dwóch statusów.

Image
Locked

Return to “Zagranica”