Aktywność

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się zagranicą
Awatar użytkownika
Rafał Sokołowicz
Gadu-Gadu: 0

Re: Aktywność

Post autor: Rafał Sokołowicz » 2 cze 2017, o 13:24

Widzę, że szykuje się wojna :)
(-) Rafał Sokołowicz - Prezes Kolegium Nauk Przyrodniczych, Trener FC Grodzisk
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Konrad Friedman

Post autor: Konrad Friedman » 2 cze 2017, o 13:30

VAT pisze:
Konrad Friedman pisze:Chyba logiczne jest, że w badaniach aktywności gdzie brany jest pod uwagę stan prawny, stan prawny >>>>>>>>> faktyczny.

Panie Kanclerzu, skoro tak, to w którym dokładnie akcie prawnym mamy usankcjonowany taki twór jak Korona Sarmacji, Terytoria Naddunajskie czy te śmieszne Północno-Południowe Brodrie?

Tego nie wiem i szczerze mówiąc średnio mnie to obchodzi. Odnoszę się do dyskusji na temat tego, dlaczego nie brano pod uwagę Teutonii jako niezależnego państwa. Może dlatego, że nie jest niezależnym państwem.

Równie dobrze można twierdzić, że Sejm nie kontroluje działalności Rady Ministrów. Bo stan prawny stanem prawnym, ale w praktyce, ten niedołężny i osierocony organ nie ma większego wpływu na moje działania i ani przez sekundę nie poczułem oddechu kontroli na swoich barkach.

Sęk jednak w tym, że mimo wszystko nie mogę głosić takiego poglądu i przyjmujemy wszyscy, że jednak Sejm Wielki kontroluje Rząd. Nawet jeżeli jest to fikcja prawna.

Stety/niestety, podobnie wygląda sytuacja Teutonii w Sarmacji.
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]

Daniel von Witt

Post autor: Daniel von Witt » 2 cze 2017, o 14:25

VAT pisze:(...) w którym dokładnie akcie prawnym mamy usankcjonowany taki twór jak Korona Sarmacji, Terytoria Naddunajskie czy te śmieszne Północno-Południowe Brodrie?

Korona Sarmacji - w Konstytucji Księstwa Sarmacji, przy czym Korona Sarmacji to nazwa wyłącznie "rankingowa", jednak faktem jest, że to ta Korona rozpościera swą władzę nad wszystkimi prowincjami Księstwa Sarmacji i w Królestwie Baridasu. Terytoria Naddunajskie to grupa państewek, które tak się określają i pod takim szyldem występują, nie będąc jednym państwem o takiej nazwie. Zaś nazwy obu Brodrii nie są zbyt śmieszne, ale prawnie obowiązujące.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post autor: Guedes de Lima » 2 cze 2017, o 14:28

Rafał Sokołowicz pisze:Widzę, że szykuje się wojna :)

Tak! A już miałem pisać czemu nie ma Sclavinii?
GUEDES v–hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
Właściciel Unicorn Media Corporation
Akademik Kolegium Nauk Przyrodniczych Konsulatu Sclavinii

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Awatar użytkownika
VAT

Post autor: VAT » 2 cze 2017, o 14:44

Konrad Friedman pisze:Tego nie wiem i szczerze mówiąc średnio mnie to obchodzi.

Mnie również to średnio obchodzi, a odnoszę się jedynie do tego, że zestawienie opracowano w oparciu o bieżący stan prawny. Jak widać - nie do końca. Nie ma więc przeszkód, by obok takich tworów jak Korona Sarmacji czy Terytoria Naddunajskie, dodać też Teutonię - choćby kursywą i bez godła.

Konrad Friedman pisze:Równie dobrze można twierdzić, że Sejm nie kontroluje działalności Rady Ministrów. Bo stan prawny stanem prawnym, ale w praktyce, ten niedołężny i osierocony organ nie ma większego wpływu na moje działania i ani przez sekundę nie poczułem oddechu kontroli na swoich barkach.

I właśnie gdyby taki stan rzeczy utrzymywał się przez jakiś czas to prędzej czy później ów stan faktyczny przekłuje się na utrwalony zwyczaj/praktykę, co z kolei będzie miało bezpośredni wpływ na stan prawny, niezależnie od tego, czy niezależność RM od Sejmu znajdzie odzwierciedlenie w prawie skodyfikowanym, czy też nie.

Konrad Friedman pisze:Sęk jednak w tym, że mimo wszystko nie mogę głosić takiego poglądu i przyjmujemy wszyscy, że jednak Sejm Wielki kontroluje Rząd. Nawet jeżeli jest to fikcja prawna.

Stety/niestety, podobnie wygląda sytuacja Teutonii w Sarmacji.

Nie do końca. Państwo to nic innego tylko rodzaj umowy społecznej, w ramach której panują umówione i wzajemnie respektowane relacje - czy to na linii władza wykonawcza/władza ustawodawcza, czy na linii Centrala/poszczególne prowincje. Tak długo, jak obie strony tej umowy tolerują dany stan prawny - nawet fikcyjny - i uważają go za obowiązujący, wszystko jest ok i rzeczywiście nikomu nic do tego. Natomiast w sytuacji, gdy jedna ze stron otwarcie deklaruje, że dany stan prawny przestaje respektować - a tak to właśnie wygląda w przypadku Teutonii, która otwarcie oświadcza, że nie uważa się dalej za jedną z prowincji sarmackich, zaś jej dalsza relacja z centralą może być ewentualnie oparta na innych zasadach (i Pan Kanclerz jako bywalec teutońskiego irca dobrze o tym przecież wie) - to nie można udawać, że owa, kiedyś tam zawarta umowa społeczna normująca niegdysiejsze stosunki na linii Teutonia-Sarmacja, dalej obowiązuje. Nie, nie obowiązuje i nie będzie obowiązywać niezależnie od tego, czy Sarmaci/Dreamland/Pan MAP (diuk się lepiej zatroszczy o Baridas) to łaskawie uznają, czy też nie, a to z tego prostego powodu, że ani Sarmaci, ani Dreamland, ani Pan MAP - nie mają jakiejkolwiek legitymacji do decydowania o losach Teutonii. Takie prawo mają jedynie Teutończycy.

Inną sprawą jest, jak szybko unormujemy nowe zasady wzajemnych stosunków na linii Teutonia-Sarmacja. Mam nadzieję, że niezwłocznie, natomiast, z drugiej strony - jaką mamy mieć, jako Teutończycy, motywację do tego, skoro i tak od dawna możemy robić - w obrębie Teutonii oczywiście - co nam się żywnie podoba?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek

Awatar użytkownika
VAT

Post autor: VAT » 2 cze 2017, o 14:55

Daniel von Witt pisze:Korona Sarmacji - w Konstytucji Księstwa Sarmacji, przy czym Korona Sarmacji to nazwa wyłącznie "rankingowa", jednak faktem jest, że to ta Korona rozpościera swą władzę nad wszystkimi prowincjami Księstwa Sarmacji i w Królestwie Baridasu.

No to jak to jest - w Konstytucji (jeśli tak to proszę o podstawę prawną), czy jednak wyłącznie rankingowa? Na tej samej zasadzie Teutonia też może być wyłącznie rankingowa, choćby jako terytorium przejawiające silne tendencje autonomiczne.

Daniel von Witt pisze:Terytoria Naddunajskie to grupa państewek, które tak się określają i pod takim szyldem występują, nie będąc jednym państwem o takiej nazwie.

Królestwo Teutonii też się w jasny sposób określa i - co jak mam nadzieję potwierdzi JKM Andrzej Fryderyk - chce być w tym rankingu klasyfikowane oddzielnie od Sarmacji. Czym nasza wola różni się od woli tych państewek o których Pan wspomina?

Daniel von Witt pisze:Zaś nazwy obu Brodrii nie są zbyt śmieszne, ale prawnie obowiązujące.

Może. Nie będę się kłócił bo zwyczajnie nie śledzę. Tutaj znowu dochodzimy zresztą do kluczowej kwestii, już poruszanej wcześniej - czy jeśli dostarczę Panu dokumenty, z których wynika wola Narodu Teutonii do funkcjonowania jako suwerenny byt, to będzie Pan łaskaw zmienić - na przyszłość - zestawienie?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek

Daniel von Witt

Post autor: Daniel von Witt » 2 cze 2017, o 16:12

VAT pisze:No to jak to jest - w Konstytucji (jeśli tak to proszę o podstawę prawną), czy jednak wyłącznie rankingowa? Na tej samej zasadzie Teutonia też może być wyłącznie rankingowa, choćby jako terytorium przejawiające silne tendencje autonomiczne.

Tak to jest, że pod Konstytucję Księstwa Sarmacji podlegają zdaje się wszystkie jego prowincje, a nawet kraj Korony - Baridas. Ten jednak uchodzi i uważa się za niepodległe państwo (chociaż to dyskusyjne dla Was samych). Nie widzę jednak powodów, aby do rankingu wprowadzać prowincje poszczególnych państw, bo wówczas ranking straciłby swoją wartość. Można natomiast zrobić osobny: ranking aktywności na forach prowincji państw wirtualnych. Wtedy Teutonia na pewno zajęłaby tam godne miejsce.
VAT pisze:Królestwo Teutonii też się w jasny sposób określa i - co jak mam nadzieję potwierdzi JKM Andrzej Fryderyk - chce być w tym rankingu klasyfikowane oddzielnie od Sarmacji. Czym nasza wola różni się od woli tych państewek o których Pan wspomina?

Czy Królestwo Teutonii jest prowincją Księstwa Sarmacji czy niepodległym państwem? Jeśli to drugie to potrzebne są na to jakiekolwiek dowody, na ogół takie, jak wymaga się do uznania danego tworu za państwo.
VAT pisze:Może. Nie będę się kłócił bo zwyczajnie nie śledzę. Tutaj znowu dochodzimy zresztą do kluczowej kwestii, już poruszanej wcześniej - czy jeśli dostarczę Panu dokumenty, z których wynika wola Narodu Teutonii do funkcjonowania jako suwerenny byt, to będzie Pan łaskaw zmienić - na przyszłość - zestawienie?

Jeżeli zostanie udowodnione ponad wszelką wątpliwość, że Królestwo Teutonii to niepodległe państwo to fakt ten znajdzie odzwierciedlenie w moich pracach. Ja nie chcę kreować faktów dotyczących jakichś państw, ale nie będę wpisywał do rankingu państw sarmackiej prowincji, bo ktoś tak chce. Jeśli będą dowody na to, że Teutonia to państwo - będzie w rankingu. Bo ten obrazuje aktywność państw.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Konrad Friedman

Post autor: Konrad Friedman » 2 cze 2017, o 17:38

A ja myślę, że to kolejne gównoburze dla samej gównoburzy.

Ta śpiewka, że Teutonia otwarcie czegoś się domaga i że tylko Teutończycy mają legitymację do wyjścia z propozycjami zmian — w sytuacji, kiedy… Teutonia nadal nie domaga się niczego i nie wychodzi z żadnymi propozycjami, chociaż namawiam do tego od ponad dwóch miesięcy — staje się nudna.

Król Teutonii nadal nie przekłada żadnego oficjalnego stanowiska, władze milczą. Wobec tego domniemywam, że obecny status jest satysfakcjonujący dla wszystkich stron, a co za tym idzie, nie ma potrzeby zmieniać tego stanu rzeczy.
Obrazek
[gotyk]/—/ Konrad J. bar. Arped-Friedman

Kanclerz[/gotyk]

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 2 cze 2017, o 20:58

Świetnie, znowu Sarmacja prowadzi :)
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post autor: Guedes de Lima » 2 cze 2017, o 21:55

Patryk Vindsor pisze:Świetnie, znowu Sarmacja prowadzi :)

I to z tej całej dyskusji jest najważniejsze!
GUEDES v–hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
Właściciel Unicorn Media Corporation
Akademik Kolegium Nauk Przyrodniczych Konsulatu Sclavinii

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagranica”