Król Dreamlandu abdykuje

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się za granicą
Locked
Karolina
Gadu-Gadu: 9870726

Król Dreamlandu abdykuje

Post by Karolina »

JKM Alfred zdecydował się ustąpić z tronu.

Zdecydowałem się ustąpić z tronu. W tej chwili, niezależnie od wyniku procesu w sprawie „Kosza” — i tego, czy w ogóle się on odbędzie — nie uważam, żebym był zdolny stanowić czynnik jedności społeczeństwa, co jest najistotniejszym zadaniem monarchy. Następcę tronu wyznaczy Parlament Królewski, zgodnie z odnośnym dekretem.

Kończę także działalność mikronacyjną. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że przez cztery lata chciałem być częścią mikroświata. To było cenne doświadczenie. Tym, którzy pozostają na placu boju, życzę powodzenia.

Nie będę się więcej logował. W razie konieczności można się ze mną skontaktować przez osoby, które znają mnie realnie.
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Oskar b. Grozny Witt
Gadu-Gadu: 0

Re: Król Dreamlandu abdykuje

Post by Oskar b. Grozny Witt »

To było do przewidzenia ;) Król próbował ratować sytuację przed osądem za złamanie konstytucji i nadał odznaczenie prezesowi sądu Królewskiego - czyli przekupił go, ale po wytknięciu tego przez p. Gastona, król jak widać się poddał :)
Last edited by Oskar b. Grozny Witt on 6 Aug 2017, o 16:43, edited 1 time in total.
Image
Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem…
Vladimir

Post by Vladimir »

Nie widzę wśród obecnych, aktywnych Dreamlandczyków materiału na dobrego króla.
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Karolina

Post by Karolina »

Niezależnie od osądu sytuacji, ja mam problemy z ogarnięciem tego, że chyba wszystko zaczęło się od chęci pozbycia się przez Króla postów osoby wydalonej z Królestwa Dreamlandu.

Poza tym, coraz bardziej doceniam markiza von Hohenzollerna — to chyba jedyny w mikroświecie monarchista, który faktycznie w każdej sytuacji wspiera monarchę, a nie jest „monarchistą”, któremu się wprawdzie Król podoba i któremu deklaruje lojalność, ale gdy tylko Król zacznie iść w kierunku nieuznawanym przez „monarchistę”, wówczas zaczyna się awantura. Nie wiem, po co w takiej sytuacji w ogóle się deklarować, że jest się monarchistą albo rojalistą.

Poza tym, powstrzymałabym się od konkluzji, że wyróżnienie dla p. de Ciprofloksji było związane z procesem — nawet monsieur de Senancour stwierdził, że to istotnie jedyna mieszkanka, która zasłużyła na wyróżnienie. To nie była próba przekupstwa, to było po prostu źle umieszczone w czasie działanie.
Vladimir

Post by Vladimir »

Według mnie zaczęło się od tego, że Witt i Senancour nie mieli żadnych poważnych problemów na głowie, więc wyolbrzymili błahostkę.
[right][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/X0U1o9Wb.png[/img][/right](—) Vladimir ik Lihtenštán [size=85]rex sepulcrorum, palatyn Lichtensteinu, baronet Królestwa Nowej Teutonii, arcysenator Złotego Grodu i Teutonii, diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,[/size]
Karolina

Post by Karolina »

Vladimir wrote:Według mnie zaczęło się od tego, że Witt i Senancour nie mieli żadnych poważnych problemów na głowie, więc wyolbrzymili błahostkę.

Wszystko można w sumie sprowadzić do jednego stwierdzenia: nie jest łatwo być monarchą. A, jak wiadomo, najłatwiej oceniać monarchę, gdy się nim nie jest. Niestety.
Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

Post by Laurẽt »

Karolina wrote:
Vladimir wrote:Według mnie zaczęło się od tego, że Witt i Senancour nie mieli żadnych poważnych problemów na głowie, więc wyolbrzymili błahostkę.

Wszystko można w sumie sprowadzić do jednego stwierdzenia: nie jest łatwo być monarchą. A, jak wiadomo, najłatwiej oceniać monarchę, gdy się nim nie jest. Niestety.

Święte słowa JO Diuczesso. Ta abdykacja to bardzo smutna wiadomość dla całego mikroświata. Myślałem, że w Dreamlandzie nastąpi jakaś ogólnokrajowa jedność i liczyłem, że stosunki na linii Dreamland-Baridas przynajmniej już się bardziej nie pogmatwają. No cóż. Zobaczymy co kolejne dni przyniosą.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Roland

Post by Roland »

Jak von Witt zostanie następcą, to niech mnie JKM TIH blokuje na pejsbuniu, bo tak głośnego nawoływania do zerwania kontaktów dyplomatycznych nie słyszał od dawna :P Tak ostrzegam publicznie :D
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
John Rasmusen

Post by John Rasmusen »

Roland wrote:Jak von Witt zostanie następcą, to niech mnie JKM TIH blokuje na pejsbuniu, bo tak głośnego nawoływania do zerwania kontaktów dyplomatycznych nie słyszał od dawna :P Tak ostrzegam publicznie :D

Może od razu wojna prewencyjna? Powód się jakiś znajdzie zawsze: obrona monarchii, walka z uciskiem, bo zupa była za słona...
Image

John hrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa
Roland

Post by Roland »

John Rasmusen wrote:Może od razu wojna prewencyjna? Powód się jakiś znajdzie zawsze: obrona monarchii, walka z uciskiem, bo zupa była za słona...

Dawno nikt Gnomii nie wyzwalał w sumie...
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
Locked

Return to “Zagranica”