Król Dreamlandu abdykuje

W tym dziale rozmawiamy o tym co dzieje się zagranicą
Karolina Aleksandra
Gadu-Gadu: 9870726

Król Dreamlandu abdykuje

Post autor: Karolina Aleksandra » 6 sie 2017, o 17:30

JKM Alfred zdecydował się ustąpić z tronu.
Zdecydowałem się ustąpić z tronu. W tej chwili, niezależnie od wyniku procesu w sprawie „Kosza” — i tego, czy w ogóle się on odbędzie — nie uważam, żebym był zdolny stanowić czynnik jedności społeczeństwa, co jest najistotniejszym zadaniem monarchy. Następcę tronu wyznaczy Parlament Królewski, zgodnie z odnośnym dekretem.

Kończę także działalność mikronacyjną. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że przez cztery lata chciałem być częścią mikroświata. To było cenne doświadczenie. Tym, którzy pozostają na placu boju, życzę powodzenia.

Nie będę się więcej logował. W razie konieczności można się ze mną skontaktować przez osoby, które znają mnie realnie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Oskar b. Grozny Witt
Gadu-Gadu: 0

Re: Król Dreamlandu abdykuje

Post autor: Oskar b. Grozny Witt » 6 sie 2017, o 17:33

To było do przewidzenia ;) Król próbował ratować sytuację przed osądem za złamanie konstytucji i nadał odznaczenie prezesowi sądu Królewskiego - czyli przekupił go, ale po wytknięciu tego przez p. Gastona, król jak widać się poddał :)
Ostatnio zmieniony 6 sie 2017, o 17:43 przez Oskar b. Grozny Witt, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem…

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 6 sie 2017, o 17:37

Nie widzę wśród obecnych, aktywnych Dreamlandczyków materiału na dobrego króla.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

Karolina Aleksandra

Post autor: Karolina Aleksandra » 6 sie 2017, o 17:38

Niezależnie od osądu sytuacji, ja mam problemy z ogarnięciem tego, że chyba wszystko zaczęło się od chęci pozbycia się przez Króla postów osoby wydalonej z Królestwa Dreamlandu.

Poza tym, coraz bardziej doceniam markiza von Hohenzollerna — to chyba jedyny w mikroświecie monarchista, który faktycznie w każdej sytuacji wspiera monarchę, a nie jest „monarchistą”, któremu się wprawdzie Król podoba i któremu deklaruje lojalność, ale gdy tylko Król zacznie iść w kierunku nieuznawanym przez „monarchistę”, wówczas zaczyna się awantura. Nie wiem, po co w takiej sytuacji w ogóle się deklarować, że jest się monarchistą albo rojalistą.

Poza tym, powstrzymałabym się od konkluzji, że wyróżnienie dla p. de Ciprofloksji było związane z procesem — nawet monsieur de Senancour stwierdził, że to istotnie jedyna mieszkanka, która zasłużyła na wyróżnienie. To nie była próba przekupstwa, to było po prostu źle umieszczone w czasie działanie.

Awatar użytkownika
Vladimir
Gadu-Gadu: 12360609

Post autor: Vladimir » 6 sie 2017, o 17:41

Według mnie zaczęło się od tego, że Witt i Senancour nie mieli żadnych poważnych problemów na głowie, więc wyolbrzymili błahostkę.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu

Karolina Aleksandra

Post autor: Karolina Aleksandra » 6 sie 2017, o 17:43

Vladimir pisze:Według mnie zaczęło się od tego, że Witt i Senancour nie mieli żadnych poważnych problemów na głowie, więc wyolbrzymili błahostkę.
Wszystko można w sumie sprowadzić do jednego stwierdzenia: nie jest łatwo być monarchą. A, jak wiadomo, najłatwiej oceniać monarchę, gdy się nim nie jest. Niestety.

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: Laurencjusz » 6 sie 2017, o 17:50

Karolina pisze:
Vladimir pisze:Według mnie zaczęło się od tego, że Witt i Senancour nie mieli żadnych poważnych problemów na głowie, więc wyolbrzymili błahostkę.
Wszystko można w sumie sprowadzić do jednego stwierdzenia: nie jest łatwo być monarchą. A, jak wiadomo, najłatwiej oceniać monarchę, gdy się nim nie jest. Niestety.
Święte słowa JO Diuczesso. Ta abdykacja to bardzo smutna wiadomość dla całego mikroświata. Myślałem, że w Dreamlandzie nastąpi jakaś ogólnokrajowa jedność i liczyłem, że stosunki na linii Dreamland-Baridas przynajmniej już się bardziej nie pogmatwają. No cóż. Zobaczymy co kolejne dni przyniosą.
Obrazek
(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 6 sie 2017, o 17:58

Jak von Witt zostanie następcą, to niech mnie JKM TIH blokuje na pejsbuniu, bo tak głośnego nawoływania do zerwania kontaktów dyplomatycznych nie słyszał od dawna :P Tak ostrzegam publicznie :D
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

Awatar użytkownika
John Rasmusen

Post autor: John Rasmusen » 6 sie 2017, o 18:01

Roland pisze:Jak von Witt zostanie następcą, to niech mnie JKM TIH blokuje na pejsbuniu, bo tak głośnego nawoływania do zerwania kontaktów dyplomatycznych nie słyszał od dawna :P Tak ostrzegam publicznie :D
Może od razu wojna prewencyjna? Powód się jakiś znajdzie zawsze: obrona monarchii, walka z uciskiem, bo zupa była za słona...
Obrazek

John wicehrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 6 sie 2017, o 18:03

John Rasmusen pisze:Może od razu wojna prewencyjna? Powód się jakiś znajdzie zawsze: obrona monarchii, walka z uciskiem, bo zupa była za słona...
Dawno nikt Gnomii nie wyzwalał w sumie...
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagranica”