[OFICJALNY] Pytania do Namiestnika/Komunikaty Namiestnika

Organ Kierowniczy Kraju. Miejsce komunikatów władz, pytań od ludu i źródło monarchofaszyzmu oświeconego.

Moderator: Starosarmacja: władze

Regulamin forum
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Awatar użytkownika
rybczak

Re: [OFICJALNY] Pytania do Namiestnik/Komunikaty Namiestnika

Post autor: rybczak » 13 cze 2017, o 22:16

Drodzy,

Złożyłem dzisiaj wniosek o wydanie okolicznościowej serii znaczków upamiętniającej powstanie pierwszej dzielnicy w naszej prowincji. Autorem znaczków jest nasz ukochany diuk Czuguł-Chan.

(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Namiestnik Starosarmacji
Słoneczko Tropicany

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
rybczak

Re: [OFICJALNY] Pytania do Namiestnika/Komunikaty Namiestnik

Post autor: rybczak » 14 cze 2017, o 12:56

Drodzy,

Informuję o decyzji w sprawie emisji znaczków okolicznościowych. Zarezerwujcie sobie kilka minut 16, 17 i 18 czerwca o godzinie 20. Dodam tylko, że z zarobionych pieniędzy 125k Ⱡ zostanie zwrócone na konto prowincji (połowa założenia kosztów utworzenia Soli, drugą część ufundował Jego Książęca Mość <3) a reszta pieniędzy pozostanie na użytek dzielnicy.
Namiestnik Starosarmacji
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 18 sie 2017, o 12:38

Obrazek
Jaśnie Oświecony Namiestniku,

w dniu wczorajszym na ręce Prezesa Kolegium Nauk Przyrodniczych spłynęło zapytanie od Burmistrza Stołecznego Miasta Grodziska odnoszące się do działalności naszej jednostki. Zapytano nas czy planujemy rozszerzyć swoją działalność poza granice Sclavinii.

Obecnie jesteśmy na etapie podejmowania ostatecznych decyzji co do nazw własnych naszej geografii, na pewno jest kilka kwestii związanych z sąsiedztwem ze Starosarmacją, które warto by były elementem współpracy i wynikiem konsensusu. Zwrócimy się z nimi w stosownym czasie. Jednak dziś chciałbym zapytać czy Starosarmacja dysponuje jakimikolwiek danymi dotyczącymi nazewnictwa ogólnogeograficznego (doliny, niziny, góry, etc.) i jeśli tak to czy może zbiorami swymi się podzielić, a jeśli nie to czy rozważana by była opcja zlecenia ustalenia tych informacji Kolegium właśnie?

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że z przychylnością spoglądam na możliwość takiej współpracy i na pewno nie musiałaby ona powodować zbyt dużych kosztów finansowych po stronie Starosarmacji. Z góry będę zobowiązany za odpowiedź na moje pytania.

Kłaniam się.
(—) hrabia Robert von Thorn
Prezes Kolegium Nauk Przyrodniczych
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 18 sie 2017, o 22:44

Boli to i jest niezrozumiałe, że po tylu latach istnienia Księstwa ciągle podstawowe sprawy jak nazewnictwo geograficzne nie są uporządkowane. W czasach gdy byłem przy władzy - chyba jako Minister Dziedzictwa Narodowego - prowadzona była na szeroką skalę akcja zebrania informacji ze wszystkich krain.

Wyniki być może zostały zapomniane ale ciągle są w BIP. Wyciągnąłem je:

https://ibb.co/fru5sQ

Tak więc na pewnym poziomie ogólności całkiem sporo informacji zostało zebranych.
Równocześnie na sarmackim serwerze działała wtedy wiki Sclavinii i tam informacje o wszelkich obiektach geograficznych wprowadzałem z nadzieją na rozwijanie w przyszłości przez ogół. Co pewnie przepadło na amen.

Ciągle jednak uważam, że rzeczy jak historia czy geografia powinny być tworzone w pełni kolaboracyjnie na platformie w stylu wiki gdzie każdy może dopisać swoje lub wbić kolejną szpilkę w mapę i poddać to dyskusji społeczności. Widzę z resztą , że mamy teraz jakąś wiki do wykorzystania - http://wiki.sarmacja.org

Nie zamykałbym tego w granicach jednej instytucji - to powinno być wspólne i narodowe. Tak jak dawniej na poziomie rządowym.

Tak jak widać na mapie pierwotnie główne obiekty zostały ponumerowane a następnie samorządy podsyłały swoje lokalne nazwy - mniej bądź bardziej chętnie. Jedynie musiał ktoś to skoordynować i nałożyć na mapę nie bojąc się tego, że corela kiepsko zna.

Jedna uwaga co do terenów granicznych - całkiem normalne będzie mieć różne nazewnictwo lokalne. Ta sama góra może mieć kilka nazw zależnie od historycznego i kulturowego kontekstu krain.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 18 sie 2017, o 22:51

A jeszcze link do BIP - młodsi mogą nie kojarzyć tej skarbnicy bezużytecznej wiedzy i szczytowego osiągnięcia lobby biurokratycznego :)

http://bip.sarmacja.org/dokumenty/
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 19 sie 2017, o 10:03

Bardzo słusznie opisał sytuację Pan Zombiakov:
Zombiakov pisze:Boli to i jest niezrozumiałe, że po tylu latach istnienia Księstwa ciągle podstawowe sprawy jak nazewnictwo geograficzne nie są uporządkowane.
Dokładnie tak, mapy, nazewnictwo i geografia to jeden z fundamentów mikronacje. Bez tego ciężko mówić np. o podróżach po krainie.
Zombiakov pisze:Ciągle jednak uważam, że rzeczy jak historia czy geografia powinny być tworzone w pełni kolaboracyjnie na platformie w stylu wiki gdzie każdy może dopisać swoje lub wbić kolejną szpilkę w mapę i poddać to dyskusji społeczności. Widzę z resztą , że mamy teraz jakąś wiki do wykorzystania - http://wiki.sarmacja.org
Też się zgadzam. Powinna działać jedna encyklopedia, do której regularnie ( w miarę jak mieszkańcy publikują artykuły) powinny być dodawane informacje z zakresu historii, geografii itd.
Zombiakov pisze:Nie zamykałbym tego w granicach jednej instytucji - to powinno być wspólne i narodowe. Tak jak dawniej na poziomie rządowym.
Opiekę nad encyklopedią powinien sprawować rząd.
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 20 sie 2017, o 10:31

Zombiakov pisze:Wyniki być może zostały zapomniane ale ciągle są w BIP. Wyciągnąłem je:

https://ibb.co/fru5sQ
Dysponuję nimi :) Od nich rozpocząłem porządkowanie nazewnictwa w Sclavinii, teraz jesteśmy już trzy kroki dalej. Mamy nazwy dla wszystkich rzek, gór, wyżyn, nizin. Kwestia podjęcia decyzji ostatecznej i przyklepania ich.

Natomiast ten wątek poruszyłem z uwagi na graniczne tereny (głównie tu kwestia Doliny Narewskiej (robocza nazwa)) plus pytania Burmistrza Grodziska. Taka współpraca jest pożądana, chętnie w nią wejdziemy.

Co do problemu szeroko opisanego - pełna zgoda. Teutonia ma sprawę uporządkowaną. Nie wiem (przyznaję) jak to z Baridasem jest, ale na pewno musimy ASAPem dążyć do zamknięcia tego tematu dla Wyspy Sarmacji (SCL i STS), plus ofc Tropicany.

Jestem otwarty na wszelką współpracę w tej materii.
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

ODPOWIEDZ

Wróć do „KC Sarmackiej Zjednoczonej Partii Monarchofaszystowskiej”