Exposé Namiestnika Starosarmacji

Organ Kierowniczy Kraju. Miejsce komunikatów władz, pytań od ludu i źródło monarchofaszyzmu oświeconego.
Forum rules
Image
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Locked
User avatar
piwniczak
Posts: 5595
Joined: 13 Oct 2008, o 18:01
Gadu-Gadu: 1872511
Location: Czarnolas

Exposé Namiestnika Starosarmacji

Post by piwniczak »

Czuj, czuj,

miałem napisać to wcześniej, ale tak się akurat złożyło, że trochę się to przesunęło w czasie. Nie mniej jednak nie porzuciłem Starosarmacji i już rozpocząłem pierwsze prace. Powołano ministrów, zmianie uległ burmistrz Grodziska, poszukiwany jest minister informacji, zrobiono porządki w zatrudnionych w instytucjach prowincji.

Co jest moim celem? Restauracja i reaktywacja prowincji.

Jednak moje chęci nie wystarczą, jeśli nie będzie zaangażowania ze strony mieszkańców Starosarmacji. Tak to działa od wieków i nic w tej materii się nie zmieniło. Jedna osoba wiele pociągnąć nie da rady.

Po pierwsze chcę zrobić porządek. Porządek ze stroną (ktoś chętny do edycji treści?), porządek na forum (nadmiarowe działy, działy zagnieżdżone jeden w drugim, nieaktualne "regulaminy działu"), odświeżenie profilu prowincji w DSG. Szerokie wykorzystanie opracowanych za JO Namiestnika Tłustodupo herbów starosarmackich miast. Tu nie ma co się rozpisywać. To administracyjne rzeczy, które należy zrobić. Tę część mogę wziąć na siebie.

Reaktywacja prowincji. Tu liczyłem na pomoc ministra informacji i promocji, byśmy mogli odkopać markę "Starosarmacja" i naszą bytność w Księstwie zaznaczyli dobitniej niż jedynie herbem na stronie głównej. Musimy działać, by o nas mówiono. Obecnie wszystkie regiony są raczej wycofane, a to doskonała okazja, by zrobić krok do przodu i się wybić.

Sport. Snooker. Tu zawsze byliśmy siłą. Zawsze stanowiliśmy pewien fundament. Warto do tego wrócić, bo mamy tradycję, która nie powinna zostać zapomniana i która daje nam potencjał, by się wybić. Dlatego też Ministrem Sportu został nie kto inny, a Ziutek. Legenda sarmackiego snookera.

Narracja. Tu bardzo liczyłbym na wsparcie burmistrzów miast. Chciałbym, by miasta zaczęły o sobie pisać. Trybuna Diuków z chęcią udostępni swoje łamy i utworzy serie prasowe dla poszczególnych miast, które nie mają swojej własnej gazety. Zasób libertów mamy, więc prowincja gotowa jest płacić za każdy artykuł. To ureguluje się stosownym dekretem, ale 10 000 - 15 000 lt za artykuł, do 3-4 artykułów per miasto płatnych w ten sposób. To jest realne. Nawet gdyby każde z miast napisało jeden artykuł w miesiącu, to by był bardzo duży krok naprzód!

Religia. Baridas pracuje nad prowincjonalną religią. Ja podczas kampanii szedłem z KDW na sztandarach. Jednak to czy byśmy przekształcenia w prowincję religijną chcieli jest kwestią dla Sejmiku Koronnego. Przyznam szczerze, że z czystą premedytacją zaproponowałem takie rozwiązanie, bo liczyłem na wywołanie lekkiej burzy, buntu, czegokolwiek. Jednak się przeliczyłem :)

Debata. Będę się pytać i pytam Was, jakie macie pomysły dla prowincji? Co chcielibyście zmienić, poprawić, by żyło nam się lepiej, byście mieli więcej zapału do działania. Co byście chcieli robić dla prowincji? Co sprawiłoby Wam przyjemność?

To tyle z mojej strony.


Łączę wyrazy Powagi,
Image
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Image
User avatar
Hugo
Posts: 7326
Joined: 21 May 2010, o 09:31
Gadu-Gadu: 3081508
Location: Nadzieja
Contact:

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

Post by Hugo »

Niech Powaga Was prowadzi!

piwniczak wrote:Religia. Baridas pracuje nad prowincjonalną religią. Ja podczas kampanii szedłem z KDW na sztandarach. Jednak to czy byśmy przekształcenia w prowincję religijną chcieli jest kwestią dla Sejmiku Koronnego. Przyznam szczerze, że z czystą premedytacją zaproponowałem takie rozwiązanie, bo liczyłem na wywołanie lekkiej burzy, buntu, czegokolwiek. Jednak się przeliczyłem :)

Jakiego buntu?! Tym nasz głos zdobyliście, dlatego na Was głosowaliśmy!
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
User avatar
Guedes de Lima
Posts: 4887
Joined: 1 Nov 2008, o 22:59
Gadu-Gadu: 6400192
Location: Eldorat

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

Post by Guedes de Lima »

Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Dla dobra jednostki i ogółu!
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
User avatar
rybczak
Posts: 1825
Joined: 1 Jun 2009, o 16:43

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

Post by rybczak »

Ziew.

Nie czytałem i nie pozdrawiam.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham


Image
User avatar
Remigiusz L.
Posts: 2151
Joined: 18 Oct 2014, o 20:02
Gadu-Gadu: 0
Location: Stara Przystań

Re: Exposé Namiestnika Starosarmacji

Post by Remigiusz L. »

Marudziłem, że tak późno exposé, a potem sam się pod nim nie wypowiedziałem. Już nadrabiam :)

Oczywiście jako burmistrz Soli oferuję wsparcie w rozbudowaniu narracji (mam nadzieję, że przyłączą się również mieszkańcy miasta, szczególnie, że jeden z nich obiecywał powrót do aktywności ;)).
Ponawiam też przekazaną na PK gotowość do objęcia teki Ministra Promocji jeżeli nikt inny się nie skusi. Tak jak napisałem, cudów raczej nie zdziałam, ale pewnie lepszy średnio aktywny minister niż żaden ;)

Z konkretnych planów na wspomnianą narrację - chciałem i chcę w najbliższym czasie przeprowadzić na Tropicanie kampanię testującą system wojenny. Niestety, w związku z wykruszeniem się Księcia-już-Seniora przygotowania do niej stanęły. Potrzebny jest koniecznie ktoś, kto by ogarniał mapę kampanii w trakcie jej trwania, więc przy okazji zostawiam tu ogłoszenie, że jak ktoś jest chętny, to proszę do mnie :)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Image
Locked

Return to “KC Sarmackiej Zjednoczonej Partii Monarchofaszystowskiej”