Narracyjne dzielnice Starosarmacji

Obywatele mogą kierować swe zapytania i wnioski (nawet skargi!) do Postępowych Władz
Locked
Cudzoziemiec 1

Narracyjne dzielnice Starosarmacji

Post by Cudzoziemiec 1 »

Nawiązując do załączonej mapki podjąłem wstępną decyzję, że narracyjny podział Starosarmacji będzie wyglądał następująco:
  • Dystrykt Stołeczny — obejmuje okręg stołeczny
    • Grodzisk
    • Poddębice
  • Dzielnica Gellońska — obejmuje Gellonię, Athos, Baranie Pole, Armerię i Wagarię
    • Fer
    • Kasztelania Czarnoleska
  • Dzielnica Morvańska — obejmuje Morvan
    • Nadzieja
    • Morwieniec
  • Dzielnica Trzyczaszkowska — obejmuje Trzyczaszkowo, Złote Wybrzeże, Acjo i Sangię
    • Gniew
    • Złote Wybrzeże
    • Awarę Północną
  • Dzielnica Tropicańska — obejmuje Tropicanę
    • Punta
    • Sola
Legenda:
[obejmuje] oznacza tereny, które widoczne są na załączonej mapce,
* (drugiego poziomu) oznacza narracyjne miasta/miasteczka w ramach danej dzielnicy.

Proszę o Wasze uwagi i sugestię. Chcę w ciągu najbliższych dni sfinalizować ten temat.

Image
Irmi
Gadu-Gadu: 0

Re: Narracyjne dzielnice Starosarmacji

Post by Irmi »

Ja nie mam przeciwwskazań.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
leszcz

Post by leszcz »

to może tak. przede wszystkim ustalmy może podział dwustopniowy: dzielnice - powiaty.

druga sprawa: a co np. z kasztelanią czarnoleską?

pamiętajmy, że to nie jest jedyna historyczna mapka:)
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Jaki cel ma miec podział na dzielnice i jeszcze powiaty i jeszcze miasta?

Fakt, źle umieściłem Kasztelanie. Powinna być na poziomie Dzielnicy.
leszcz

Post by leszcz »

RCA wrote:Jaki cel ma miec podział na dzielnice i jeszcze powiaty i jeszcze miasta?

dzielnice - żeby były ładne duże jednostki.
powiaty - żeby uwzględnić jak najwięcej lokalnych zróżnicowań, które się pojawiły na ziemiach sarmackich. nie rozumiem, jaki problem stanowi duża liczba powiatów?
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Nie czuję ich :-P

A serio to nie wyobrażam sobie hy pisać narrację dla Baraniego Pola inna niż DLA wagarii np. Wydaje mi się, że samych dzielnic jest już aż nadto.
leszcz

Post by leszcz »

RCA wrote:A serio to nie wyobrażam sobie hy pisać narrację dla Baraniego Pola inna niż DLA wagarii np. Wydaje mi się, że samych dzielnic jest już aż nadto.

zaraz, zaraz. co rozumiesz przez pisanie narracji? co chcesz z tym później robić?;>
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

No wykorzystać do budowy całej pięknej narracyjnej otoczki naszej prowincji. A Ty tylko o mapie mówisz?
Irmi
Gadu-Gadu: 0

Post by Irmi »

Ja myślę ze Robert miał na myśli drogi Namiestniku, że po prostu będziemy tworzyć otoczkę narracyjną. W sensie opisywać co sie tam dzieje, co jest aktualnie budowane itd.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
leszcz

Post by leszcz »

RCA wrote:No wykorzystać do budowy całej pięknej narracyjnej otoczki naszej prowincji. A Ty tylko o mapie mówisz?

no to ja już mówię po co imho ta mapa jest.

ta mapa jest po to, byśmy wiedzieli, skąd nasze ojce, dziady i pradziady. byśmy znali swe korzenie, swą historię, dziedzictwo i budowali na tym swą tożsamość.

każda z historycznych prowincji/dzielnic, każde miasto i wioska docelowo będzie opisana w Muzeum Ziem Sarmackich. opisana, w sensie krótka historia, opis ówczesnej narracji, klimatu etc.

mapka ma być takim ficzerem, łączyć w sobie wszelkie jednostki terytorialne, które kiedykolwiek tu się znajdowały. chyba, że zostajemy przy czterech/pięciu stricte historycznych mapach.

budowanie, nie mówiąc o podtrzymywaniu, wielu różnych narracji dla wszystkich tych organizmów, które tu wcześniej były, nawet jeśli ograniczymy ich liczbę poprzez łączenie, to wysiłek, który zabije utopijnie hiperaktywną mikronację, a co dopiero odradzającą się w bólach prowincję.

narrację budujmy sami tu i teraz. a powiaty i muzeum to element Pamięci. oczywiście warto z niej czerpać, ale nawet nie mamy tego wszystkiego spisanego:(
Locked

Return to “Rada Konsultacyjna”