Narracyjne dzielnice Starosarmacji

Obywatele mogą kierować swe zapytania i wnioski (nawet skargi!) do Postępowych Władz
Paczenko

Re: Narracyjne dzielnice Starosarmacji

Post by Paczenko »

Yyy... ale że czemu? :)
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

"Zanim zdążyłem kliknąć już ktoś kupił"
"Ktoś zasysa wszystko co się pojawia"
"(*$&&(@)*@*$$$@_@_@!"

:D Wisz, rozumisz :D
Paczenko

Post by Paczenko »

Oj tam, żeby zaraz ja ;)

Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Trochę ożywiam wątek, niech będzie jak Sclavińczyk u bram cmentarza, klek klek klek.

Ostatnia nowelizacja Konstytucji Starosarmacji wprowadziła możliwość zaistnienia formalnych Dzielnic.
Art. 3a. [Dzielnice]

1. Starosarmacja składa się z historycznych ziem, których wyłącznym prawem jest organizowanie się w Dzielnice oraz ustanawianie własnych norm, reguł, praw, narracji i historii, w takim stopniu w jakim nie zakłóca to sprawnego funkcjonowania całej prowincji.
2. Ustanawiając administracyjnie Dzielnicę bazującą na historycznej części Sarmacji Namiestnik określa w drodze dekretu dokładne terytorium funkcjonowania Dzielnicy i zakres nadzoru nad nią. Pozostałe kwestie, o których mowa w ust. 1, leżą w wyłącznej gestii osób tworzących Dzielnicę.

Jak to może zadziałać? Ano zbierają się osoby, które chcą ożywić jakąś część naszej prowincji, a mało ich nie ma. Porozumiewając się z Namiestnikiem co do szczegółów takiego zaistnienia biorą na siebie obowiązek związany z jej zarządzaniem. Mogą to być np. dzielnice oparte na starych prowincjach, w szczególności widziałbym tu możliwie prędko Tropicanę, Baranie Pole, Athos, Gellonię, Trzyczaszkowo, a nawet Morvan. Mamy piękną historię, musimy ją jakoś pielęgnować, i ten model jest jedną z możliwych odpowiedzi jak to robić.

Zatem zapytuję — czy byliby zainteresowani?
Paczenko

Post by Paczenko »

Ja wiem, że dzielnice krainy, ale ja się mogę zaopiekować Wzgórzami Nowickimi w Grodzisku, też może być dzielnica ;)

Grimknur
Gadu-Gadu: 0

Post by Grimknur »

A czasem nie będzie tak, że zbytnio się rozdrobnimy? Ja specjalnie starałem się pisać tak, by to miało wydźwięk o Czarnolesie. Jeśli każdy pójdzie w drobnicę, to stracimy na ogóle. Wiadomo, że lepiej robić cokolwiek niż nic, ale jednak starajmy się być jakąś większą jednością.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ImageImage
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Nie drobnicę, i na pewno nie każdy. Natomiast mamy różne możliwości: Tropicanę Trzyczaszkowo Gellonię, to są pola do rozwoju. One będą budować Starosarmację, ale nie każdy chce działać na polu centralnym.

Poza tym, przecież nikogo nie zmuszamy, jedynie dajemy możliwość :)
Julian FER

Post by Julian FER »

RCA wrote:Nie drobnicę, i na pewno nie każdy. Natomiast mamy różne możliwości: Tropicanę Trzyczaszkowo Gellonię, to są pola do rozwoju. One będą budować Starosarmację, ale nie każdy chce działać na polu centralnym.

Poza tym, przecież nikogo nie zmuszamy, jedynie dajemy możliwość :)

Nie bardzo rozumiem. Na lenno to szlaban, ale rozwijać to byście chcieli. To nie tak działa. Moja motywacja do Trzyczaszkowa legła między czaszkami :(

(-) Julian Fer at Atera
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Julian chyba nie do końca rozumiesz. Nikt nic nie chce. Trzyczaszkowem zajmę się akurat osobiście. Ktoś może robić gdzie indziej. Ale nie musi. Jest Fer, i super. Fer trzeba rozwijać.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Uprzejmie informuję, że chcę wkrótce zająć się przywracaniem świetności Trzyczaszkowa, i ustanowić dzielnicę Trzyczaszkowo właśnie.

Nawiązywać będzie do świetności Marchii Trzyczaszkowskiej. Chcę by obejmowała tereny, wg poniższej mapki, Trzyczaszkowa, Złotego Wybrzeża, i południowego Morvany (na południe od Jeziora Błękitnego). Sprzeciwy?

Image

O tak to by wyglądało:

Image

Co sądzicie?
Locked

Return to “Rada Konsultacyjna”