Prefekt w Starosarmacji

Obywatele mogą kierować swe zapytania i wnioski (nawet skargi!) do Postępowych Władz
Cudzoziemiec 1

Prefekt w Starosarmacji

Post by Cudzoziemiec 1 »

W nawiązaniu do naszej rozmowy obywatelskiej na PK przenosimy ją tu.

Prefekt w Sarmacji. Kto, jak, współpraca z PG. Zapraszam.
Julian FER

Re: Prefekt w Starosarmacji

Post by Julian FER »

Szanowny Namiestniku!
Wysoka Rado!

W nawiązaniu do korespondencji w grupie obywateli starosarmackich proponuję by Prefekt Starosarmacji to był Obywatel Starosarmacji. Nie mam też nic na przeciw by był nim Hrabia Laurencjusz MaHi at Atera.

(-) Julian Fer at Atera
Burmistrz Feru
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Również nie mam. To niejako wpisuje się w rolę kierownika RSW, którą Lau pełni.
Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

Post by Laurẽt »

Szanowny Namiestniku!
Wysoka Rado!

Jeśli będzie taka wola społeczeństwa Starosarmacji to mogę się podjąć. Nie wiem tylko czy PG się zgodzi!

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

I to jest chyba największy problem jaki stoi przed nami. Natomiast mam nadzieję, że Namiestnik aktywnie w walkę o prefekta ze Starosarmacji dla Starosarmacji się włączy i z PG porozmawia.

Prawo nie nakazuje by było 4 prefektów, i by każdy był tożsamy z samorządem, lecz to zawsze była dobra praktyka, i warto to akcentować. Tym bardziej, że osoba stąd najlepiej zna specyfikę naszego forum.
Orjon
Gadu-Gadu: 52656478

Post by Orjon »

Namiestnik podejmie rozmowy w tym zakresie.
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

A póki co chyba warto zaprosić prefekta, który ma nad nami sprawować opiekę, by parę słów do nas tu wypowiedział, prawda?
Markus
Gadu-Gadu: 0

Post by Markus »

Przykro mi, nie poszukuję czwartego prefekta. Trzyosobowa Prefektura działa jak w zegarku.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped
Michał

Post by Michał »

W rzeczy samej, byłoby to całkiem wskazane - bardzo dziękuję!

Moi drodzy, w obliczu rezygnacji Poważanego Pana Orjona von Thorn-Surmy stanąłem przed zadaniem zastąpienia go jako Prefekt, mając w zakresie swoich obowiązków sprawowanie pieczy nad porządkiem spraw publicznych w Starosarmacji. Nigdy jako Prefekt nie byłem szczególnie represyjny wobec różnych form wyrazu i jestem ogromnym fanem Polityki Miłości w wykonaniu Towarzysza Katiuszyna Rewolutego Lepkiego jeszcze za czasów jego prefektury w Księstwie.

Liczbę Prefektów najprawdopodobniej da się zwiększyć, jeżeli będzie taka paląca potrzeba (chociaż wyżej diuk PG już się wypowiedział), ale nie przewiduję jakiegokolwiek innego działania poza tym które umożliwi nam dalsze współżycie w relatywnym pokoju i spokoju. Stanowisko w Prefekturze jest bądź co bądź częścią administracji publicznej i nie da się tutaj kogoś faworyzować czy gnębić, trzeba zwyczajnie pilnować przestrzegania przepisów prawa. Byłem już Prefektem dwukrotnie i mam doświadczenie w temacie, które jest w sumie dość tożsame ze słynną zasadą primum non nocere.

Duża ilość wypowiedzi i ich wysoka częstotliwość jest wskazana. Absolutnego zakazu stosowania wulgaryzmów nie popieram, ale należy wstrzymać się od użycia ich tam, gdzie nie są potrzebne. Nie zamierzam ingerować w jakimkolwiek stopniu w wewnętrzny klimat Starosarmacji i będę się sugerował zgłoszeniami jej mieszkańców oprócz sytuacji skrajnych, takich na przykład jak ostatnio ukryty przez Prefekta Generalnego artykuł. Czasami pozostawiam sobie pole do gorzkiego komentarza odnoszącego się do przepisów prawa i norm zwyczajowych, ale nie mam w zwyczaju urządzać pogadanek.

W działaniu Prefektury nie chodzi o to, żeby kogokolwiek ograniczać, tylko o to, żeby pilnować porządku granic dobrego smaku i prawa oraz w miarę możliwości zapobiegać flejmogenności. Mam nadzieję, że tą krótką przemową rozwiałem wszelkie wątpliwości które mogłyby zaistnieć wobec mojej osoby.
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Rozumiem to, ale jednak Starosarmacja, jako największy samorząd Księstwa, nie chce mieć prefekta z teczki — to odpowiedź do PG.

Natomiast nie ukrywam, że jeśli będzie tak jak prefekt Bryennios napisał, to powinno być ok. Proszę jednak zrozumieć nasze obawy. Całkowicie nas tu pominięto, i nie podoba nam się to.
Locked

Return to “Rada Konsultacyjna”