Prefekt w Starosarmacji

Obywatele mogą kierować swe zapytania i wnioski (nawet skargi!) do Postępowych Władz
Sierg

Re: Prefekt w Starosarmacji

Post by Sierg »

RCA wrote:Rozumiem to, ale jednak Starosarmacja, jako największy samorząd Księstwa, nie chce mieć prefekta z teczki.

Co to się porobiło, że samorządy rozkazują Prefektowi Generalnemu. Pragnę przypomnieć, że od 2013 roku funkcja prefekta regionalnego została zniesiona.
(—) Siergiusz frustrat Asketil
były Kanclerz, Prefekt Generalny, Hrabia
obecnie szachista
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Sierg wrote:Co to się porobiło, że samorządy rozkazują Prefektowi Generalnemu. Pragnę przypomnieć, że od 2013 roku funkcja prefekta regionalnego została zniesiona.

A co to za bzdura, że ktokolwiek cokolwiek rozkazuje? Póki co to administracja pomija Starosarmację, a my jedynie grzecznie pytamy. Pan Kanclerz zaczyna popadać w paranoję, a to może szkodzić. Proszę spokojnie przeczytać raz jeszcze. A moją odpowiedź, cytowaną przez kąpanego w gorącej wodzie Kanclerza, rozbudowałem po tym jak system pokazał mi, że prefekt Bryennios coś odpisał.
Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

Post by Laurẽt »

Markus wrote:Przykro mi, nie poszukuję czwartego prefekta. Trzyosobowa Prefektura działa jak w zegarku.

JO Prefekcie!

Podejrzewam, że i jednoosobowa też by działała jak w zegarku. Niestety ten argument do mnie nie przemawia.

Prześwietny Prefekcie!

Trafią do mnie przedstawione argumenty i wierzę, że współpraca z nami jako mieszkańcami Starosarmacji będzie się układać. Proszę nie mieć mi za złe, że chcemy mieć Prefekta ze Starosarmacji skoro ma być rejonizacja.

Tej idei będę się trzymał tak samo jak to że Sclavinia trzyma się własnej niezależności państwowej.

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera
Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych
Markus

Post by Markus »

Nie daję Starosarmacji prefekta „z teczki", nie pomijam jej, nie zarządzam żadnej „rejonizacji"; dobieram współpracowników pod względem kompetencji i zaufania, nie miejsca zamieszkania.

Wczoraj, w ramach zarządzania zasobami ludzkimi, wskazałem jedynie miejsca publiczne, które prefekci mają skrupulatnie przeglądać i dobrałem je tak, by nie musieli zmieniać swoich przyzwyczajeń. Poinformowałem o tym publicznie, byście nie byli jak sieroty i wiedzieli, do kogo możecie się bezpośrednio zwrócić. Albo wiedzieli, kto będzie Was okładał batami, jeśli popełnicie wykroczenie.

Prefektura, moi drodzy, bez podziału obowiązków, nigdy nie wykorzysta w pełni swojego potencjału. Poza tym nic się nie zmienia.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped
Laurẽt

Post by Laurẽt »

JO Diuku Prelekcje!

Czytając powyższe uzasadnienie widzę, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Nie widzę sensu wdawać się w dalszą polemikę, która bardziej przypomina polityczne wywody niż konkrety.

Jedyny konkret w tej sprawie to konkretny Prześwietny Prefekt w Starosarmacji, a pisanie o tym, żebyśmy wiedzieli do kogo się zwracać jest co najmniej nie na miejscu. Czy ktoś w Starosarmacji jest od wczoraj, bo zupełnie nie rozumiem? Przecież wszyscy dobrze wiedzą gdzie jest Prefektura.

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera
Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych
Julian FER

Post by Julian FER »

Szanowny Namiestniku!
Wysoka Rado!

Chyba szkoda mojego pióra by się rozpisywać. Rząd dopóki rządzi i tak będzie miał rację. Poza tym już przedstawiciel Prefektury próbuje mnie zastraszyć poprzez PK. Nawet nie chce mi się o tym pisać, ale jeśli zostanę ukarany to będę się odwoływał, a materiał dowodowy już mam. Te groźby są tak samo subiektywne jak cytowany poniżej przepis prawa przez który można być ukaranym:

3. uporczywe niepoprawne formatowanie wypowiedzi zamieszczanych w miejscu publicznym.

Jeden Prefekt może mnie ukarać za brak justowania, a drugi jak by chciał wręcz przeciwnie. Uzna, że justowanie jest niepoprawne. Masło maślane.

Co znaczy niepoprawne formatowanie i jakie to ma umocowanie w prawie? Czy znajdzie się jakiś prefekt, który wyjaśni i poda podstawy prawne?

(-) Julian Fer at Atera
Burmistrz Feru
Michał

Post by Michał »

Julian FER wrote:[...] Poza tym już przedstawiciel Prefektury próbuje mnie zastraszyć poprzez PK. Nawet nie chce mi się o tym pisać, ale jeśli zostanę ukarany to będę się odwoływał, a materiał dowodowy już mam.

Wielmożny Wicehrabio,

mogę zawczasu zapytać o specyfikę sprawy? Nie do końca rozumiem co zaszło, a bardzo nie chciałbym abyśmy rozpoczynali współpracę w podobnych okolicznościach. Na wszelkie próby zastraszania należy oczywiście reagować.

Julian FER wrote:Te groźby są tak samo subiektywne jak cytowany poniżej przepis prawa przez który można być ukaranym:

3. uporczywe niepoprawne formatowanie wypowiedzi zamieszczanych w miejscu publicznym.

Jeden Prefekt może mnie ukarać za brak justowania, a drugi jak by chciał wręcz przeciwnie. Uzna, że justowanie jest niepoprawne. Masło maślane.

Co znaczy niepoprawne formatowanie i jakie to ma umocowanie w prawie? Czy znajdzie się jakiś prefekt, który wyjaśni i poda podstawy prawne?

Rzeczywiście niepoprawne formatowanie ma swoje umocowanie w prawie, konkretnie w art. 44, ust. 1 pkt 3 Kodeksu Sprawiedliwości. Osobiście jednak nie spotkałem się z wykorzystaniem tego przepisu; najprawdopodobniej jednak był już stosowany w przypadku artykułów wicehrabiego Hansa van der Ice'a. Ja sam nie zamierzam go enforce'ować, co najwyżej czasem dopiszę jakiś zaginiony znak ']' albo '/' żeby BBCode śmigało.
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Julian FER

Post by Julian FER »

Michał wrote:
mogę zawczasu zapytać o specyfikę sprawy? Nie do końca rozumiem co zaszło, a bardzo nie chciałbym abyśmy rozpoczynali współpracę w podobnych okolicznościach. Na wszelkie próby zastraszania należy oczywiście reagować.[/justify]

Prześwietny Prefekcie!

Dowolność działania Prefekta zależy od jego charakteru i jego zawziętości. Nie raz już widziałem takie akcje. Ataki na niedoświadczonych Sarmatów (choć nie tylko) są dla mnie działaniem poniżej pasa i cieszę się, że rzadko to się zdarza.
Prześwietny Prefekt w mej ocenie rzetelnie i bez emocji będzie realizował swoje obowiązki. Jeśli chodzi o Pocztę Konną to w tej chwili traktuję to jako prywatne pouczenie i nie będę się nad tym tematem rozwodził do czasu kiedy nie zostanę ukarany.

Życzę powodzenia i miłego wieczoru

(-) Julian Fer at Atera
Burmistrz Feru
Locked

Return to “Rada Konsultacyjna”