Komunalizacja Feru - komentarz poprzedniego właściciela

Obywatele mogą kierować swe zapytania i wnioski (nawet skargi!) do Postępowych Władz
Leszke
Gadu-Gadu: 11062619

Komunalizacja Feru - komentarz poprzedniego właściciela

Post by Leszke »

Szanowny Panie Namiestniku,
Drodzy ziomkowie Starosarmaci,

Chciałem się podzielić kilkoma uwagami odnośnie komunalizacji Feru:

1. Podczas komunalizacji Fer był reprezentowany przez Zbyszka, po konsultacji ze mną i Ignacym, natomiast faktyczny stan prawny był/jest taki, że wyłącznie ja byłem/jestem właścicielem miasta, nie cały Fercet. Zbyszek najprawdopodobniej o tym nie wiedział, albo zapomniał.
2. Powyższy punkt wynika z postanowień Art. 2. Pkt. 2. przepisów wprowadzających Kodeksu Gellońsko-Starosarmackiego.
3. Ze względu na powyższe, proszę o umieszczenie w Dzienniku Praw porozumienia o REkomunalizacji (w końcu już raz był państwowy) zawartego między Starosarmacją a mną. W treści porozumienia proszę uwzględnić, że samorząd płaci po jednym libercie dla właściciela - czyli mnie - oraz dwóch Sarmatów zasłużonych dla miasta Feru, Zbyszka i Ignacego.

Ja wiem, że zaraz spojrzycie na to jak na czepialstwo, ale chciałbym, żebyście mnie zrozumieli. Mój prywatny czas zainwestowany w Fer liczę w setkach, może i tysiącach godzin. Tylko Zbyszek i Ignacy wiedzą ile czasu im głowy zawracałem o różne inicjatywy, nawet teraz piszę ten post o trzeciej w nocy, na bieżąco zajmując czas Ignacemu. Od początku był to projekt szalenie ambitny i rozrósł się do rozmiarów, które przerosły moje możliwości, a w pewnym momencie i chęci. Cenię swój i całego Fercetu wkład w odświeżenie Feru, więc mogłem się zachować jak burak i uznać, że nikt mi nie będzie grzebał w moim mieście, nawet jeśli jestem prawie całkiem martwy już od dawna. Mógłbym po prostu odmówić komunalizacji, ale nie chcę tego robić i nie miałoby to najmniejszego sensu. Jedyne o co proszę, to ładny kwitek w Dzienniku Praw, który będzie zgodny z faktycznym stanem prawnym, czyli będzie wskazywał jednego i właściwego właściciela, będzie podkreślał rolę moich dwóch wspaniałych przyjaciół w życiu Feru w poprzednich latach, jak też będzie przykładem dobrze wykonanej biurokratycznej roboty. Niezmiernie ucieszę się, jeżeli moja i chłopaków ciężka praca, dzięki której mogliśmy dostąpić zaszczytu prywatyzacji Feru (bodajże jako pierwszy w historii Księstwa to zrobiłem, jeśli się mylę, to mnie poprawcie), zostanie zwieńczona przyjemnym kwitkiem w Dzienniku Praw. Miło będzie też zobaczyć taki dokument przed publikacją ;)

PS. Może takie "zwieńczenie" będzie też nowym początkiem. Kto wie? :)
Leszek diuk de Ruth
Cudzoziemiec 1

Re: Komunalizacja Feru - komentarz poprzedniego właściciela

Post by Cudzoziemiec 1 »

Jedno pytanie — dlaczego teraz? Od komunalizacji minęło kilka miesięcy... dlaczego teraz?
Orjon
Gadu-Gadu: 52656478

Post by Orjon »

Zadaję podobne pytanie.
Dlaczego dopiero teraz...?

Sprawę przeanalizuję tak szybko, jak to możliwe (czyli w tygodniu).
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Leszke

Post by Leszke »

Bo robiliście to w czasie, kiedy nie miałem czasu i chęci zajrzeć na forum. Poza tym, wszystko uzgadniałem ze Zbyszkiem i Ignacym, i jeżeli chodzi cały sens komunalizacji, to nie mam zastrzeżeń, Fer przeszedł pod opiekę samorządu, ale nie pomyślałem, że przeoczony zostanie chyba najważniejszy szczegół w całej sprawie, czyli podstawę prawną prywatyzacji Feru z 2011 r. Nie ich wina, jak pisałem - mogli nie pamiętać, przecież to nie ich dotyczyła prywatyzacja.

Mnie nie chodzi o cofanie tego procesu, o jego ponowienie, czy cokolwiek w tym typie, a jedynie uzupełnienie go dokumentem w Dzienniku Praw. Tyle. Dwa-trzy zdania wystarczą, bo co tu więcej pisać? Uważam, że nie gryzie się to w żaden sposób z dokonaną już komunalizacją. Jest to moja uprzejma prośba, jeśli nie zostanie spełniona, to v-świat się nie zawali.

Na marginesie: kto jest teraz Burmistrzem Feru i jakie warunki trzeba spełniać, żeby ten urząd sprawować?
Leszek diuk de Ruth
Orjon
Gadu-Gadu: 52656478

Post by Orjon »

Okej, teraz rozumiem już to bardziej.

Burmistrza Feru nie ma - ostatni, Julian Fer at Atera, podał się niedawno do dymisji. Z uwagi na to, że to lokalna jednak funkcja publiczna (akt powołania w DP i te sprawy), trzeba mieć obywatelstwo sarmackie i aktywność lokalną.
ImageImageImage
Image
AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Wskażesz ową podstawę prawną? To nam ułatwi.

Co do burmistrza - obecnie nia ma, a trzeba chcieć! :D No i wypada mieszkać w STS, i aktywnie działać :) Ale to przyjdzie, więc jeśliś chętny to rekomenduję Namiestnikowi przekazanie insygniów :)
Leszke

Post by Leszke »

RCA wrote:Wskażesz ową podstawę prawną? To nam ułatwi.

Wskazałem, lol. W poście otwierającym podałem link i napisałem, że prywatyzacja została ujęta w Kodeksie Gellońsko-Starosarmackim.

Co do burmistrza - obecnie nia ma, a trzeba chcieć! :D No i wypada mieszkać w STS, i aktywnie działać :) Ale to przyjdzie, więc jeśliś chętny to rekomenduję Namiestnikowi przekazanie insygniów :)

Jestem chętny, ale nie mam aktywności systemowej, obywatelstwa i pewnie jeszcze czegoś, o czym nie wiem, więc jeśli Fer poczeka, to będzie miło :)
Leszek diuk de Ruth
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

No wiec Kodeks ów został dawno uchylony... toteż pytam na jaką się powołać podstawę.

I proszę, rozmawiając ze mną, staraj się nie używać 'lol', 'lel', itp. lekceważących wstawek. :) Dzięki!

Chcę Ci i nam pomóc, sęk w tym, że ustrój STS zbudowany został poprzez zaoranie starych spraw. Stąd moje pytania o podstawę :) Dziś nie można wydać jakiejkolwiek decyzji w oparciu o kodeks ów. Widzisz jakieś rozwiazanie?
leszcz

Post by leszcz »

panowie, czy mnie się zdaje, czy znów powstają jakieś sztuczne problemy? nie żreć mnie się t bez powodów!
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Leszke

Post by Leszke »

RCA wrote:No wiec Kodeks ów został dawno uchylony... toteż pytam na jaką się powołać podstawę.

I proszę, rozmawiając ze mną, staraj się nie używać 'lol', 'lel', itp. lekceważących wstawek. :) Dzięki!

Chcę Ci i nam pomóc, sęk w tym, że ustrój STS zbudowany został poprzez zaoranie starych spraw. Stąd moje pytania o podstawę :) Dziś nie można wydać jakiejkolwiek decyzji w oparciu o kodeks ów. Widzisz jakieś rozwiazanie?

Skoro uchylono, to po co komunalizacja Feru w ogóle? Kto tu więc popełnił błąd?
Leszek diuk de Ruth
Locked

Return to “Rada Konsultacyjna”