Kowen Czarownic #01 - Symbole

W dzikich ostępach ferskiej puszczy gromadzą się i radzą.

Moderator: Starosarmacja: władze

Regulamin forum
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Awatar użytkownika
Grimknur
Gadu-Gadu: 0

Re: Kowen Czarownic #01 - Symbole

Post autor: Grimknur » 12 maja 2016, o 13:55

RCA pisze:Kiedy wracasz z wojaży? I weź jakiś dobry ser przywieź z Włoch! :D

Na razie wszystko idzie po mojej myśli, więc wrócę już jutro. Odnośnie sera z Włoch to już mam go od dziurki w odbycie, aż do jamy ustnej, koniec starczy, w domu zalega (klaruje się?) ze dwa kilogramy z ostatnich wyjazdów, więc na razie coś innego. :)

Odnośnie ucieczek ich armii, to raczej ktoś pomylił z francuską. Włosi walczą do końca... do końca oferowanych im pieniędzy. Zapłacisz, będą walczyć, nie? To będą walczyć z Tobą. :)
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 12 maja 2016, o 13:56

RCA pisze:Pamiętajcie, że jest Trzyczaszkowo - zawsze mroczne. Morvan - tam pewnie wiele rusałek i bagiennych trolli, Tropicana - nimfy i południce.

Hmm, troll mistrz. Weź jakąkolwiek książkę fantasy i pozamieniaj wszystkie słowa troll na Teuton, oczywiście zachowując odmianę. :D Możemy tyle opowiadań napisać!
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
RCA

Post autor: RCA » 12 maja 2016, o 14:01

PISZMY!

A jak Ci dobre sery zalegają (to serio!), to mogę przyjąć (jestem fanem dobrych serów!)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn

Awatar użytkownika
Eradl

Post autor: Eradl » 12 maja 2016, o 15:17

Grimknur pisze: Włosi walczą do końca... do końca oferowanych im pieniędzy. Zapłacisz, będą walczyć, nie? To będą walczyć z Tobą. :)

Jak każda armia :) ale i tak mieli kilka(naście) poważnych wpadek, moją ulubioną jest Egipt.
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius v-hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 12 maja 2016, o 15:43

Eradl pisze:
Grimknur pisze: Włosi walczą do końca... do końca oferowanych im pieniędzy. Zapłacisz, będą walczyć, nie? To będą walczyć z Tobą. :)

Jak każda armia :) ale i tak mieli kilka(naście) poważnych wpadek, moją ulubioną jest Egipt.

Anglicy, którzy walczą honorowo, zawsze śmieją się z Włochów, którzy walczą tylko za pieniądze. Włocha możesz obrażać, przelecieć jego siostrę, ale i tak jak mu zapłacisz to walczy po Twojej stronie. Dla Włocha liczy się tylko pieniądz. Na to Włosi odpowiadają, że każdy walczy za to, czego mu najbardziej w życiu brakuje. :P
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Eradl

Post autor: Eradl » 12 maja 2016, o 15:58

Może i Anglicy walczą honorowo, ale potrafią ten honor traktować dość wybiórczo. Każdy walczy za to, czego mu w życiu najbardziej brakuje... dobre! XD nie słyszałem wcześniej, aż sobie zapiszę, może się przydać!
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7

Awatar użytkownika
Paczenko

Post autor: Paczenko » 12 maja 2016, o 19:29

Grimknur pisze:Odnośnie ucieczek ich armii, to raczej ktoś pomylił z francuską.

No, powiedzmy.
Polacy w 39 zadali Niemcom niewielkie straty, niecałe 17 tysięcy - mówię o wiarygodnych źródłach i tylko o żołnierzach. W kampanii francuskiej, Niemcy stracili przeszło 46 tysięcy żołnierzy. A siłę oporu najwiarygodniej jednak mierzyć stratami napastnika.
/-/ chor. inż. net. hr. Ryszard Paczenko
Kasztelan - sekretarz stanu do spraw wojskowych.

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda i spambot.

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 12 maja 2016, o 20:22

RCA pisze:PISZMY!

A jak Ci dobre sery zalegają (to serio!), to mogę przyjąć (jestem fanem dobrych serów!)

Sery nie zalegają, jak pisałem, po prostu leżą w lodówce i czekają na odpowiednie sałatki. :) A jeśli lubisz dobre sery i takie mocno zapachowe to polecam z Francji, jak wszedłem to serowego sklepu, to już po kilku chwilach mnie gryzło w gardło. Więc z bakteriami jest moc, szacun dla sprzedającej.

Odnośnie armii francuskiej, to nie wiem jak było, ale śmiać się można razem ze wszystkimi. Fakty się nie liczą, liczą się stereotypy. Bez tego bylibyśmy strasznie nudni. :)
Jan Grimknur
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Eradl

Post autor: Eradl » 12 maja 2016, o 20:23

Paczenko pisze:Polacy w 39 zadali Niemcom niewielkie straty, niecałe 17 tysięcy - mówię o wiarygodnych źródłach i tylko o żołnierzach. W kampanii francuskiej, Niemcy stracili przeszło 46 tysięcy żołnierzy. A siłę oporu najwiarygodniej jednak mierzyć stratami napastnika.

Był bym tu ostrożny :) oficjalnie: 16343 zabitych, 27280 rannych, 320 zaginionych ogółem: 43943, nie oficjalnie... 50k samych zabitych. Ponad to przypominam że Francuzi mając większą i lepiej wyposażoną armie bronili się tylko tydzień dłużej :) zresztą nie można powiedzieć że siłę oporu najlepiej mierzyć stratami napastnika, trochę to bardziej skomplikowane... no ale to nie temat od tego XD

Awatar użytkownika
Paczenko

Post autor: Paczenko » 13 maja 2016, o 01:35

Eradl pisze:
Paczenko pisze:Polacy w 39 zadali Niemcom niewielkie straty, niecałe 17 tysięcy - mówię o wiarygodnych źródłach i tylko o żołnierzach. W kampanii francuskiej, Niemcy stracili przeszło 46 tysięcy żołnierzy. A siłę oporu najwiarygodniej jednak mierzyć stratami napastnika.

Był bym tu ostrożny :) oficjalnie: 16343 zabitych, 27280 rannych, 320 zaginionych ogółem: 43943, nie oficjalnie... 50k samych zabitych. Ponad to przypominam że Francuzi mając większą i lepiej wyposażoną armie bronili się tylko tydzień dłużej :) zresztą nie można powiedzieć że siłę oporu najlepiej mierzyć stratami napastnika, trochę to bardziej skomplikowane... no ale to nie temat od tego XD

Jestem ostrożny. Podaję dane za archiwami niemieckimi - nawet jeżeli zaniżali/zawyżali, to proporcje są raczej zachowane. A o to chodzi. Natomiast co do mierzenia siły oporu - wszystko jest zawsze bardziej skomplikowane i doskonale to wiem. Ale zawsze, na jakimś poziomie, należy przyjąć jakieś uproszczenie. Nawet w rozprawie habilitacyjnej (tak, wiem, od kilku lat się nie pisze). Stąd nieszczęsne szkolne kłamstwa. Tak więc - całkowicie świadomie - przyjąłem uproszczenie. I akurat w warunkach operacji Fall Weiss i Fall Gelb uważam, że całkiem dobre - choć na pewno nie wyczerpujące.

Grimknur: stereotypy zawsze żywe, warto wypić za nie :)
/-/ chor. inż. net. hr. Ryszard Paczenko
Kasztelan - sekretarz stanu do spraw wojskowych.

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda i spambot.

Zablokowany

Wróć do „Kowen Czarownic, Wiedunów i Szeptunów”