Kowen- żywioł Ziemi

W dzikich ostępach ferskiej puszczy gromadzą się i radzą.

Moderator: Starosarmacja: władze

Regulamin forum
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I
Awatar użytkownika
Paczenko

Re: Kowen- żywioł Ziemi

Post autor: Paczenko » 26 cze 2016, o 10:48

Mnie program nasuczania pasuje :D

A poważniej i do meritum - oczywiście, że czytanie na siłę zniechęca. Miałem to szczęście, że się nauczyłem czytać i zakochałem w czytaniu, zanim poszedłem do szkoły. Więc potem już nie byli w stanie ze mnie tego wyplenić.
/-/ chor. inż. net. hr. Ryszard Paczenko
Kasztelan - sekretarz stanu do spraw wojskowych.

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda i spambot.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Hoenhaim
Gadu-Gadu: 3034307

Post autor: Hoenhaim » 26 cze 2016, o 14:39

Czasami to ja naprawdę z tego programu nasuczania nie moge haha. Too prawda, ja nigdy nie mogłem znieść narzucanych lektur :( a teraz odkryłem to w sobie i mogę czytać od rana do wieczora, ale takie czasy że się nie da, bo między innymi jest jezcze inna milosc (o sarmacji mowa).
David kaw. de Hoenhaim

Awatar użytkownika
Eradl
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Eradl » 26 cze 2016, o 14:48

Bo szkoła to trochę taki "Paragraf 22" :)
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius v-hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hoenhaim

Post autor: Hoenhaim » 26 cze 2016, o 14:53

No w gruncie rzeczy taki przymus do czegoś co g... daje. Gdyby tam jeszcze uczono praktycznych rzeczy potrzebnych w zyciu to byloby fajno! a tak? Matma fiza hista gegra polak angol ufff...a człowieka nie widac!
David kaw. de Hoenhaim

Awatar użytkownika
Grimknur

Post autor: Grimknur » 26 cze 2016, o 17:47

Toć przecież nie musisz się uczyć. Pamiętaj, to co wyniesiesz ze szkoły jest Twoje, mnie nauczono w szkole jednego, oceny nie są ważne, oceny są dla tych, którzy lubią mieć później świadectwo w postaci papierka. Ja swój indeks mam przynajmniej w trzech częściach, nie dbam o niego jako o jakąś specjalną pamiątkę.

A te wszystkie przedmioty? Po to są to licea ogólnokształcące, by kształcić ogólnie, a dalej już sobie sam wybierzesz kim chcesz być dalej. Matma, gegra, biedra i fiza są potrzebne, ale nie na całe życie. Zdaj, nie musi być pięć, może być dwa, wystarczy.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sorcha

Post autor: Sorcha » 26 cze 2016, o 18:57

Ja cały czas powtarzam, jak się pójdzie do pracy potrzebne jest zaświadczenie o wykształceniu, co ukończyłeś, nikt nie wymaga świadectw, zatem nie trzeba mieć świadectwa z czerwonym paskiem, no chyba, że ktoś ma taki kaprys ;)
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu

Awatar użytkownika
Paczenko

Post autor: Paczenko » 26 cze 2016, o 19:40

MPO, Młodzież Po Ogólniaku ;)

Menda i spambot.

Awatar użytkownika
Hoenhaim

Post autor: Hoenhaim » 26 cze 2016, o 21:24

Grimknur pisze:Toć przecież nie musisz się uczyć. Pamiętaj, to co wyniesiesz ze szkoły jest Twoje, mnie nauczono w szkole jednego, oceny nie są ważne, oceny są dla tych, którzy lubią mieć później świadectwo w postaci papierka. Ja swój indeks mam przynajmniej w trzech częściach, nie dbam o niego jako o jakąś specjalną pamiątkę.

A te wszystkie przedmioty? Po to są to licea ogólnokształcące, by kształcić ogólnie, a dalej już sobie sam wybierzesz kim chcesz być dalej. Matma, gegra, biedra i fiza są potrzebne, ale nie na całe życie. Zdaj, nie musi być pięć, może być dwa, wystarczy.

Też prawda ale realia są takie ze z takimi ocenami możesz "zamiatac". A realia są takie, że i do zamiatania nie ma już miejsc. Histeryczne czasy. Sam mam dwa indeksy a praca poniżej własnych kwalifikacji. Bo nie ma miejsc i mozliwości realizowania tego na co żeśmy się uczyli. Podam przykład osoba z podstawówką jako portier - 1850 zł. Osoba 2 szczeble wyżej wymaganie wykształcenia sredniego z maturą oraz kursów medycznych- 1900. Co to ku*** ma być?
David kaw. de Hoenhaim

Awatar użytkownika
Paczenko

Post autor: Paczenko » 26 cze 2016, o 21:31

Jak to co? Kapitalizm.

Menda i spambot.

Awatar użytkownika
Eradl

Post autor: Eradl » 26 cze 2016, o 22:05

Nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera :)
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius v-hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zablokowany

Wróć do „Kowen Czarownic, Wiedunów i Szeptunów”