K 3/20 Korona v Cris Menago, Ursus I Wielki von Sarm

W tym dziale zarchiwizowano postępowania w sprawach karnych, cywilnych i innych
Joanna Izabela

K 3/20 Korona v Cris Menago, Ursus I Wielki von Sarm

Post by Joanna Izabela »

Eldorat, 13 maja 2020 roku

Korona Księstwa Sarmacji
Reprezentowana przez Podorefekta Generalnego
Joanne Izabele, AG472

Trybunał Koronny

AKT OSKARŻENIA
z oskarżenia publicznego

Oskarżam Ursusa I Wielkiego von Sarm paszport: AH086 oraz Crisa Menago paszport: AH107 o naruszenie art. 40. ust. 1. Pkt. 1. Kodeksu Sprawiedliwości tj. podejmowanie działań mających na celu pozbawienie Księstwo Sarmacji niepodległości, oderwanie od niego części obszaru lub zmianę środkami bezprawnymi konstytucyjnego ustroju Księstwa Sarmacji,podejmowanie działań zmierzających bezpośrednio do bezprawnego usunięcia konstytucyjnego organu Księstwa Sarmacji.

UZASADNIENIE

13 maja 2020 roku złożono zawiadomienie przez Adama Kontickiego (AH116) o możliwości popełnienia przestępstwa, prefektura poprosiła świadka o dostarczenie dowodów (dowód nr 1) przeciwko oskarżonym.

W materiale dowodowym Cris Menago oraz Ursus I Wielkiego von Sarm wypowiadają się na temat oderwania części Sarmacji - prowincji Vienbien. Cris Menago od początku pobytu w Sarmacji wykazuje chęci do posiadania swojej prowincji (dowód nr 2), co może stanowić motywacje oskarżonego. Ze względu na inną nazwe na discordzie Ursusa I Wielkiego von Sarm prefektura potwierdzila jego toższamość (dowód nr 3 , 4 i 5)
Obaj oskarżeni potwierdzili udział w rozmowie podczas dysusji pod zawiadomieniem świadka (dowód nr 6).

Ze względu na staż oskarżonych oraz ze względu że jest to pierwsze ich przestępstwo, wnioskuję o wymierzenie oskarżonym po 3 miesiące pozbawienia wolności.

MATERIAŁ DOWODOWY

Dowód nr 1
Dowód nr 2
Dowód nr 3
Dowód nr 4
Dowód nr 5
Dowód nr 6
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Cris Menago

Re: Korona v Cris Menago, Ursus I Wielki von Sarm

Post by Cris Menago »

Nadal podtrzymuje to iz nie naruszylem zadnego prawa.

Jesli to byloby naruszenie prawa to tak naprawde w pierwszsych moich dniach powinienem byc skazany!
Poniewaz w pierwszych listach jakie pisalem z wladzami Sarmacji oficialnie mowielem jakie byly moje plany powtorze:

Moim projektem jest zalozenie mikronacji tylko tak naprawde w realu kupic prawdziwa wyspe ect. szukajac info w internecie na ten temat trafilem na mikronacjie wirtualne i stwierdzilem a wiec zrobie to wirtualnie, zaloze mikronacje stworze system gospodarczy i oglosze niepodleglosc, po czym znalazlem Saramcje postanowilem zamieszkac i zobaczylem ze tak naprawde jest to kawal duzej roboty aby to zrobic od zera. I tak stwierdzilem po co wymyslac kolo na nowo jak moge tutaj wprowadzic cos nowego.

Najpierw jeszcze myslalem o osobnej wyspie i stworzyc wirtualna unie europejska i polaczyc inne mikronacje- tez wladza wie o tym.

Pozniej dostalem propozycje zostania tutaj i mianowano mnie na Lorda Namiestnika Vienbien i tak tworzymy wspolnie jedna calosc.

Dla mnie dowdy wiarygodne to beda moje listy z wladzami ktore tutaj umieszcze.

Ostatni tez mnie osadzono o tzw kloning- dzis o takie cos jest to dla mnie wielkim absurdem

Pan ktory zlozyl wniosek na moj temat tez mi mowil o swoim projekcie lecz czyma to w tajemnicy nic nie powiedzial ja przynajmniej od pierwszego dnia nic nie ukrywam i nie bawie sie w szpiegostwo.

Poprostu robie swoje z czystym sumieniem i nikomu ani nie zazdroszcze pozycji ani niczego kolwiek.

w kolejnym artykule napisze zkim prowadzilem korespondencje prze poczte konna i jesli bedzie taka potrzeba przedstawie te screeny tutaj.
Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Chief Executive Officer Unificazione Delle Micronazioni
Image
Cris Menago

Post by Cris Menago »

Wracajac do tematu chcialbym tylko dodac ze jeżeli do tej pory nie zostalem oskarzony przez takich obywateli którym pisalem to samo:

Jaśnie Wielmożny Guedes de Lima
Jaśnie Oświecony Piotr de Zaym
Jaśnie Wielmożna Joanna Izabela
Czcigodny Santiago Vilarte von Hippogriff
Jaśnie Oświecony Avril von Levengothon Diuk Purpurowego Wichru

To smiem powiedziec ze dzisiejsze oskarzenie jest kompletnym absurdem.

Poniewaz każdy obywatel wymieniony wyzej miał takie same podstawy – jeżeli to jest przestepstwo? i korespondencja odbywala się na terenie Krolestwa przez oficjalna poczte konna to rozumiem za dowody.

Z Panem Adamem Kontickim który mnie pozwal była prowadzona prywatna luzna rozmowa calkiem po za Krolestwem, także obywatelowie rozmawiajacy prywatnie poza Krolestwem mogą byc osadzani tutaj? – jeżeli nie to widze popelnione tutaj przestepstwo z innej strony.
Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Image
AH086

Post by AH086 »

Człowiek tylko zażartuje i już go pozywają ludzie
Cris Menago

Post by Cris Menago »

Uwazam ze to powarzne oskarzenie i malo tego bez podstaw i to jest najbardziej przerazajace i jestem przekonany ze Trybunal dokladnie przyjzy sie tej sprawie.

Bo mysle ze bez podstawne oskarzenie bedzie naprawde surowo ukarane.

Raz jeszcze powtorze mam wszsytkie dowody na oficjalnym terenie Krolestwa przez oficjalna poczte i skoro wtedy nie naruszylem prawa to i tym razem tak jest.
Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Image
anglov

Post by anglov »

Z A R Z Ą D Z E N I E

Na podstawie art. 10 k.p.p.TK: Wszczynam postępowanie w sprawie karnej z oskarżenia publicznego przeciwko Crisowi Menago oraz Ursusowi I Wielkiemu von Sarmowi. Sprawie przypisuje sygnaturę K 3/20. Powołuję skład orzekający: MTK Andrzej Fryderyk oraz ATK Rihanna Aureliuš-Sedrovski. Wyznaczam siebie na przewodniczącego składu orzekającego.

Jednocześnie udzielam upomnienia, ze względu na zamieszczanie wypowiedzi przed otwarciem rozprawy. Informuję iż zamieszczone wypowiedzi nie będą włączone w akta sprawy.

Andrzej Fryderyk
Marszałek Trybunału
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
anglov

Post by anglov »

Otwieram rozprawę.

Wzywam obydwu oskarżonych Crisa Menago oraz Ursusa I Wielkiego von Sarma do zajęcia stanowiska, wyznaczając im w tym celu 3-dniowy termin, tj. do dnia 17.05.2020 r.

Jednocześnie informuję iż nie wyrażam zgody na swobodną wymianę stanowisk, a wszelkie wypowiedzi poza porządkiem rozprawy będą uznawane za naruszanie porządku czynności urzędowych i penalizowane karami porządkowymi.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
AH086

Re: K 3/20 Korona v Cris Menago, Ursus I Wielki von Sarm

Post by AH086 »

zajmuję stanowisko oskarżonego
Cris Menago

Post by Cris Menago »

PEŁNOMOCNICTWO

Ja Cris Menago zamieszkały obecnie w mieście Almera legitymujący się paszportem o numerze AH107

Upoważniam Jaśnie Oświecony Piotr de Zaym Diuk-Wicehrabia legitymującego się paszportem o numerze A1225, zamieszkałego w Angemont do dokonywania w moim imieniu czynności faktycznych i prawnych związanych z moim oskarżeniem w tym do reprezentowania mnie przed organami administracji publicznej, Radą Ministrów oraz Trybunałem Koronnym.
Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Image
Piotr Paweł I
Gadu-Gadu: 0
Tlen: -

Post by Piotr Paweł I »

Wysoki Trybunale!

Wypowiadam się w imieniu mojego Klienta. P. Cris Menago nie jest wystarczająco obeznajmiony z sarmackimi procedurami, tym bardziej więc należy mu się pomoc w tej sprawie.
Mój Klient podtrzymuje swoje słowa, wypowiedziane w kilku miejscach: jest niewinny.
Odnosząc się do zarzutów Oskarżenia, pragnę stwierdzić, że dowód nr 1 jest niejasny. To osoba określona mianem "Paweł" mówi o "wyrywaniu się z niepodległością", by potem zmienić zdanie i dowodzić, że niepodległości (Vienbien?) poprzeć nie może, bo jest żołnierzem KSZ.
Jeśli nawet uznać, że p. Cris Menago wspominał o zamiarze oderwania części Księstwa Sarmacji, choć według mnie tę rozmowę trudno uznać za dowód na taki zamiar, jest to co najwyżej sam zamiar popełnienia przestępstwa. Zamiar popełnienia przestępstwa nie może być karalny.
Oskarżenie wspomina o "chęci posiadania własnej prowincji" przez mojego Klienta. Jeśli rozumieć to jako chęć zarządzania prowincją Księstwa Sarmacji, nie jest to czyn zabroniony. Zresztą, ponownie, sama chęć nie może być czynem zabronionym.
Reasumując: w działaniach p. Crisa Menago nie widać żadnych działań mających na celu pozbawienie Księstwa Sarmacji niepodległości, oderwania od niego części obszaru lub zmianę środkami bezprawnymi konstytucyjnego ustroju Księstwa Sarmacji,podejmowania działań zmierzających bezpośrednio do bezprawnego usunięcia konstytucyjnego organu Księstwa Sarmacji. Skoro tak, nie może być mowy o o naruszeniu przez niego art. 40. ust. 1. Pkt. 1. Kodeksu Sprawiedliwości.
Wnoszę o uniewinnienie p. Crisa Menago.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Locked

Return to “Archiwum spraw zwykłych”