[SYSTEM] Nowa strona konsulatu Sclavinii

Miejsce urzędowania Konsula Sclavinii oraz Zgromadzenia Prokonsulów Konsulatu Sclavinii. Centrum administracyjne naszej Ojczyzny.

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Awatar użytkownika
Roland

[SYSTEM] Nowa strona konsulatu Sclavinii

Post autor: Roland » 4 lut 2017, o 22:00

Szanowni!

Z uwagą zapoznałem się ze wszelkimi uwagami dotyczącymi kształtu naszych systemów informatycznych. Dotychczasowe tematy związane ze stronami sclavińskimi zarchiwizowałem, jako że ich przedmiot w obliczu stawianych wniosków się wyczerpał. Zatem przedstawię założenia dotyczące nowej strony Konsulatu.

Przede wszystkim opracowałem wstępny layout dla naszej strony. Można go zobaczyć tutaj: link. Na tym etapie prac strona nie jest wspierana na urządzeniach mobilnych, zatem zalecam przeglądanie na zwykłym komputerze PC. Zanim przejdę do skryptowania kolejnych modułów chciałbym, abyście wypowiedzieli się co do powyższej propozycji wizualnej. Czy się podoba, co byście zmienili itd.

Co do modułów:

1) Prowincja - tutaj znajdować się będą wszelkie możliwe informacje dotyczące Konsulatu Sclavinii. Swoiste kompendium wiedzy dla nowych, starych i powracających mieszkańców. Raczej statyczne - bez możliwości interakcyjnych. Raczej w formie artykułu z wikipedii (oczywiście w lepszej stylizacji).

2) Władze - tutaj przedstawiane będą wykazy urzędników i urzędów. Chcę by był to moduł interaktywny oparty o bazę danych. Oddzielnie wprowadzane będą do niego urzędy, oddzielnie przypisywani będą urzędnicy. Wypłata wynagrodzeń będzie się odbywać automatycznie. Również w tym miejscu możliwa będzie comiesięczna ocena urzędników. Rozwiązanie takie przyjąłem ze względu na ułatwienie życia Prokuratorowi - słowem nie będzie potrzeba excela by porozliczać co trzeba.

3) Mieszkańcy - tutaj przewiduję rejestr mieszkańców Sclavinii (automatycznie generowany z DSG) wraz z rejestrem obywateli i przypisanymi do każdego obywatela parametrami (np.: aktywność w Sarmacji, aktywność w Sclavinii, zamieszkanie w Regionie, posiadana firma, ranking obywatelski itd). Z tego poziomu będzie można podejmować interakcje systemowe (przekazywać sobie surowce, polepszać produkcję lub... sabotować). W części obywatelskiej moduł ten będzie oparty o bazę danych i pełnił będzie też funkcję obecnego rejestru obywateli.

4) Media - tutaj agregowane będą artykuły z prasy mającej swoją siedzibę w Sclavinii. Również tutaj będzie można oddawać głos na artykuły pisane w ramach Głosu Sclavinii - słowem automatyzacja plebiscytu na najlepszy artykuł.

5) Instytucje - wstępnie moduł przeznaczony na wszystkie sclavińskie aplikacje około DSG ulokowane (SEG, Mennica). Raczej w formie listy z linkowaniami. Obecnie nawet do końca nie wiemy ile tego mamy, bo nigdzie zbiorczo tego nie agregujemy (zresztą na szczeblu centralnym jest to samo). Po ukończeniu strony w swych założeniach chcę poszerzyć tę bazę o SIH i Waffen-OK.

6) Regiony - moduł związany z reformą terytorialną kraju. Szerzej o założeniach tutaj.

7) Profil - całość ma być zintegrowana z DSG. Po zalogowaniu będziemy mieli dostęp do swojego profilu, a w nim: możliwość złożenia wszelkich wniosków on-line (już nie koniecznie przez forum), wystawiony dowód osobisty. Osiągnięcia do zdobycia. Panel podatkowy. Słowem e-urząd w v-państwie :D

8) Gospodarka - póki co nie opisuję. Wszak w związku z sugestiami z forum muszę dokonać korekt w założeniach.

Zachęcam więc do dyskusji na temat powyższego. Co i gdzie można jeszcze dodać? Jakie inne funkcjonalności chcielibyście by się pojawiły?
[dwa](—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec|ObrazekObrazekObrazekObrazek[/dwa]
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Re: [SYSTEM] Nowa strona konsulatu Sclavinii

Post autor: Guedes de Lima » 5 lut 2017, o 09:49

Zakładka dla Alei Zasłużonych Konsulatu Sclavinii powinna się pojawić, IMO.
GUEDES v–hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
Właściciel Unicorn Media Corporation
Akademik Kolegium Nauk Przyrodniczych Konsulatu Sclavinii

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 5 lut 2017, o 12:46

I się pojawi, w formie rozbudowanej. Tak byś mógł sobie swobodnie dodawać nowych wyróżnionych do alei. No i nie chciałbym by to był tylko ładny wykaz. Zastanawiałem się nad możliwością postawienia przed uhonorowanym posążka Zwitariusza i oddania czci, co by jakoś wpływało na wygląd danego zasłużonego w alei, a mieszkańcowi który podjął czynność przysługiwałyby jakieś tam profity w systemie.

Taka luźna koncepcja :D

Awatar użytkownika
Mustafa Owski

Post autor: Mustafa Owski » 6 lut 2017, o 00:49

Z obecnego layoutu widze za duzo zakładaek. Cześć w panelu górnym (szarych) i tym na stronie (kolorowych) sie powtarza. Zostawmy albo te szare, albo kolorowe, ale nie obydwa.
bar. Mustafa Owski h.Roch
- Podporucznik Książęcej Marynarki Wojennej
- Ambasador księstwa Sarmacji w Trizondalu
- Trener Betonu Eldorat (1 Klasa SLP)

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 6 lut 2017, o 13:29

Oczywiście można. Z tym, że założenie moje było takie, że w menu głównym (szare) będą linki do poszczególnych modułów (opisane wyżej), a w kolorowych kafelkach będą odnośniki do najważniejszych treści (więc obecnie raczej bym się nie sugerował ich treścią - bo jest to tylko treść testowa, równie dobrze mogłem tam dać "Loriem ipsum" :D)

Niemniej nad zasadnością takiego rozwiązania nie będę się rozwodził. A tym bardziej upierał. Chodzi wszak o to by było schludnie, ładnie i czytelnie.

I takie pytanie od razu ogólne. Co będzie lepsze wg was. Obecne "zaczepione menu" czy raczej przycisk u dołu strony z szybkim powrotem na górę?

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 13 lut 2017, o 21:59

I takie pytanie od razu ogólne. Co będzie lepsze wg was. Obecne "zaczepione menu" czy raczej przycisk u dołu strony z szybkim powrotem na górę?

Śmiało podbijam.

Awatar użytkownika
Roland

Post autor: Roland » 5 mar 2017, o 22:25

Dobrze. Jako, że mało kto interesuje się tematem, wprowadzam w temacie dyktaturę. System i tak zrobię - ot, dla swojej satysfakcji :) Więc zmieniam charakter wątku z konsultacyjnego na informacyjny. Chętni mogą śledzić:

http://sclavinia.sarmacja.org/Odolanis/

Awatar użytkownika
Yennefer
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Yennefer » 5 mar 2017, o 22:43

Mając okazję do śledzenia postępów prac, przyznać muszę, iż mój małżonek poświęca systemowi bardzo dużo czasu. System sam zaś jest w moim skromnym mniemaniu wspaniały (a już na pewno wygląda wspaniale)
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/KPwMuWHz.png[/img](-)Yennefer v-hr. Heach

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 6 mar 2017, o 11:23

Nowa strona ładna i przejrzysta. Brakuje mi tylko (graficznie) symboli narodowych jak godło czy flaga.
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Mustafa Owski

Post autor: Mustafa Owski » 6 mar 2017, o 12:23

Bede testował jak yyy w sumie nie wiem jak co. Jak alkoholik denaturat. Mniam i w ogóle, elegancko.
bar. Mustafa Owski h.Roch
- Podporucznik Książęcej Marynarki Wojennej
- Ambasador księstwa Sarmacji w Trizondalu
- Trener Betonu Eldorat (1 Klasa SLP)

Zablokowany

Wróć do „Siedziba Konsula Sclavinii”