[POP] Biuro Oświeconej Legislacji

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii
Roland

[POP] Biuro Oświeconej Legislacji

Post by Roland »

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!
Chwała Sclavińskiej Myśli Legislacyjnej!

W związku z objęciem funkcji Wielkiego Legislatora Prokonsula Oświeconego Prawa otwieram niniejsze biuro by stanąć frontem do ludu. Jeśli spożyłeś znaczne ilości alkoholu, natarłeś dziąsła Księżycowym Cukrem lub wolałeś oddać się paleniu bagiennego ziela, a w czasie trwania w stanie rozjaśnionego umysłu wpadłeś na pomysł wymagający regulacji prawnych - to miejsce jest dla ciebie.

Jakość sclavińskiego prawa jest i była legendarna. W trosce by tak już pozostało Zgromadzenie Prokonsulów otwiera Biuro Oświeconej Legislacji po to by wspierać osoby z pomysłem, które nie potrafią pisać aktów prawnych. Meandry SML są wartkie i zdradliwe. Kto nie zna nurtu tej rzeki może łatwo skończyć jako karma dla ryb.

Nie bądź lama i zadbaj by twoje projekty nie trafiły do Trybunału Koronnego już dziś.

Łącząc paragrafy oświeconej legislacji,

(—) Roland hr. Heach-Romański,
Prokonsul Oświeconego Prawa
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
rybczak

Re: [POP] Biuro Oświeconej Legislacji

Post by rybczak »

Ja tylko krótkie pytanie - czy czeka nas powrót do standardów prawnych utożsamianych z ojcem Czcigodnego Prokonsula? :twisted:
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Image
Roland

Post by Roland »

Oczywiście. Niedoścignionym wzorem dla mnie jest to, wiekopomne dzieło: http://prawo.sarmacja.org/akt,67.html

Image
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Nie przesadźmy tylko z tą zawiłą legislacją. Doświadczenia mamy jakie mamy. Trudno to czasem potem do "kupy" poskładać w sytuacji kryzysowej. :)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Roland wrote:Oczywiście. Niedoścignionym wzorem dla mnie jest to, wiekopomne dzieło: http://prawo.sarmacja.org/akt,67.html

A nie jest autorem tegoż Michaś, czy Khand? Bo coś mi się kojarzy :)
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Szanowny Panie Prokonsulu,

chciałbym zapytać o wykładnię.

Czy wobec przepisu art. 5 ust. 3 Konstytucji Sclavinii, w połączeniu z przepisem art. 5 ust. 1 pkt 2 Ustawy Rady o obywatelstwie sclavińskim, organ odbierający obywatelstwo zobowiązany jest to odebrania obywatelstwa Sclavinii, i tym samym uniemożliwienie udziału w obradach Rady takiej osobie, czy jest to działanie fakultatywne? Jeśli jest zobowiązany to który organ jest do tego upoważniony?

Zapytanie swe kieruję bowiem zauważyłem, że w Radzie Sclavinii zasiadają obecnie osoby, które nie posiadają obywatelstwa KS. Np. AG113.

Z góry dziękuję za pomoc.
Roland

Post by Roland »

RCA wrote:Szanowny Panie Prokonsulu,

chciałbym zapytać o wykładnię.

Czy wobec przepisu art. 5 ust. 3 Konstytucji Sclavinii, w połączeniu z przepisem art. 5 ust. 1 pkt 2 Ustawy Rady o obywatelstwie sclavińskim, organ odbierający obywatelstwo zobowiązany jest to odebrania obywatelstwa Sclavinii, i tym samym uniemożliwienie udziału w obradach Rady takiej osobie, czy jest to działanie fakultatywne? Jeśli jest zobowiązany to który organ jest do tego upoważniony?

Zapytanie swe kieruję bowiem zauważyłem, że w Radzie Sclavinii zasiadają obecnie osoby, które nie posiadają obywatelstwa KS. Np. AG113.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź:

Zgodnie z brzmieniem art. 5 ust. 1 Ustawy RKS o obywatelstwie sclavińskim, w przypadku zaistnienia przesłanek wymienionych enumeratywnie w rzeczonym przepisie organ właściwy (tu: Konsul Sclavinii) obowiązany jest do odebrania obywatelstwa (w drodze postanowienia). Jest to czynność obligatoryjna. Jednocześnie ustawodawca nie narzuca okresu w jakim organ właściwy ma to uczynić, przyjąć należy zatem, że w najszybszym możliwym czasie.

Organem właściwym do odebrania obywatelstwa sclavińskiego jest Konsul Sclavinii, któremu przysługuje prawo upoważnienia Prokonsula do zastępowania go w realizacji tych czynności, co wynika z art. 7 ust. 4 Konstytucji Konsulatu Sclavinii.

Komentarz:

W interesie publicznym leży by odbierać obywatelstwo osobom, które spełniają kryteria ustawowe. Zabezpiecza to głównie prawidłowość prac Rady Konsulatu Sclavinii. Jeżeli zauważa ktoś, że dana osoba nie powinna posiadać obywatelstwa sclavińskiego, a nadal je posiada, powinien on powiadomić Konsula o sytuacji. Z doświadczenia wiem, że to czasami umyka.

Image
Guedes de Lima

Post by Guedes de Lima »

Szanowny Konsulu,

Co się stało z archiwalnych forum Rzeczpospolitej Sclavińskiej i Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu? Były one jakiś czas temu postawione na nogi i służyły jako skarbnica wiedzy. Na chwilę obecną znów nie działają. Prosiłbym o możliwie jak najszybsze ich uruchomienie. NTOK!

Z poważaniem,
/-/ Guedes de Lima

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Guedes de Lima wrote:Co się stało z archiwalnych forum Rzeczpospolitej Sclavińskiej i Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu? Były one jakiś czas temu postawione na nogi i służyły jako skarbnica wiedzy. Na chwilę obecną znów nie działają. Prosiłbym o możliwie jak najszybsze ich uruchomienie. NTOK!

Nie mam zielonego pojęcia.

Może wie Roland, który jednak nie jest już Prokonsulem ;) tylko pro forma to zaznaczam.
Guedes de Lima

Post by Guedes de Lima »

RCA wrote:
Guedes de Lima wrote:Co się stało z archiwalnych forum Rzeczpospolitej Sclavińskiej i Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu? Były one jakiś czas temu postawione na nogi i służyły jako skarbnica wiedzy. Na chwilę obecną znów nie działają. Prosiłbym o możliwie jak najszybsze ich uruchomienie. NTOK!

Nie mam zielonego pojęcia.

Może wie Roland, który jednak nie jest już Prokonsulem ;) tylko pro forma to zaznaczam.

Rolandzie? :idea:

Image

Locked

Return to “Archiwum pałacowe”