Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii
Locked
Marceli
Gadu-Gadu: 0

Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Post by Marceli »

Wielce Szanowna Pani Konsul,
Poddaję pod rozważenie pomysł utworzenia Sclavińskiej Królewskiej Akademii Medycznej z siedzibą w Eldoracie. Moglibyśmy rozwijać się w dziedzinach zdrowia, prowadzić badania naukowe (np. nad wykorzystaniem witaminizowanego smogu w zbiorowej inhalacji prozdrowotnej) i sprawować opiekę nad zdrowiem obywateli Sclavinii. Myślę, że byłaby to niezwykle cenna inicjatywa.

Pozostaję do dyspozycji,
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Joanna Izabela

Re: Sclavińska Królewska Akademia Medyczna

Post by Joanna Izabela »

Nie chce się wtrącać do spraw Sclavinii ale wydaje mi się, ze jedna Akademia Medyczna wystarczy na Sarmację. Jednak samej mi się przyda świeża krew, która razem ze mną by się chciała zająć tematem zdrowia w mikronacjach.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
OvS

Post by OvS »

Wtrącasz się. :P
Po pierwsze, podania do Pani Konsul mogą nie dotrzeć, bo jakiś czas temu zrzekła się urzędu i właśnie kończą się wybory następcy.
Jak już zauważono, w Sarmacji jest już jedna akakemia medyczna. I jest ona w zasadzie martwa, więc tworzenie kolejnej jest trochę bez sensu, skoro można działać w tej już istniejącej.
Inna sprawa to fakt, że Sclavinia posiada już dwa instytuty naukowe, historyczny oraz zajmujący się naukami ścisłymi. I jeśli już się mocno chce działać tylko na konto Sclavinii i mieć w poważaniu Teutonię, to można się podpiąć pod KNP.
Oczywiście jestem tylko hucpiarzem, więc moje stanowisko nie jest oficjalne.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Jednym z punktów moich zapowiedzi wyborczych było utworzenie jakiejś formy szkoły wyższej w Sclavinii, która połączy SIH i KNP. W tym nowym tworze na pewno będzie miejsce do rozwoju innych form aktywności naukowej. Pytanie tylko kto wygra wybory...
Marceli

Post by Marceli »

KNP wydaje się śpiąca i stąd też moja propozycja. Nie ukrywam, że chciałbym działać na konto naszej społeczności i stworzyć coś na kształt lokalnej marki. Oczywiście Carmen bardzo dziękuję za propozycję. Może zrewiduję swój pomysł, może Książęca Akademia Nauk coś ciekawego zaproponuje nam w tym zakresie. :geek:
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

KNP z całą pewnością śpiąca nie jest. Najważniejsze sprawy w KNP zostały załatwione, reszta to praca bieżąca.
Locked

Return to “Archiwum pałacowe”