Dziennik Konsularny

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii
Locked
User avatar
Cudzoziemiec 1
Posts: 8782
Joined: 3 Oct 2013, o 13:19

Dziennik Konsularny

Post by Cudzoziemiec 1 »

CHWAŁA WIELKIEJ SCLAVINII WIELONARODOWEJ!


Witam szanownych P.T. Czytelników. Miejsce to, Dziennik Konsularny, będzie w trakcie rozpoczętej właśnie kadencji, a może i w przyszłości, stanowiło miejsce, w którym publikowane będą wszelkiej maści ważne informacje dotyczące Sclavinii. Oczywiście te najważniejsze obwieszczenia i ogłoszenia będą pojawiały się także osobno w stosownych miejscach. Zachęcam Was także do komentowania pojawiających się tu informacji i/lub deklarowania swojej pomocy w sprawach, które nadejdą.

A że nadejdą to jestem pewien. Oto dwie najważniejsze już na dzień dobry!

1. W tygodniu następnym odwiedzi Sclavinię i Eldorat Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo, jaśnie nam panujący Książę Sarmacji. Z radością informuję, że wystosowane w dniu inauguracji zaproszenie do odbycia roboczej wizyty w Konsulacie zostało przyjęte, a jeszcze radośniejszą wieścią niech będzie, iż wizyta ta odbędzie się 26 października, w dniu urodzin Jego Książęcej Mości właśnie! Plan wizyty obejmuje przeprowadzenie rozmów i wdrożenie JKM w meandry planów nowej administracji, planów związanych z wdrażaniem podziału administracyjnego, wymiany doświadczeń, etc.,a poza tym:
  1. przybycie do Eldoratu i przemarsz ulicami miasta, rozmowy ze starannie wyselekcjonowanymi niespodziewanymi przechodniami ;);
  2. odwiedziny w Pałacu Aarona Rozmana i pałacu trybunalskim;
  3. udanie się na rozmowy do siedziby Konsula oraz uroczystą kolację na ich zwieńczenie;
  4. okolicznościową mowę do poddanych JKM w Sclavinii (na forum).
Liczę na żywe zaangażowanie i ciepłe przyjęcie Jego Książęcej Mości. Kto z Was upiecze betonowy tort?

2. Jak już zatem wiadomo JKM niedługo będzie obchodził rocznicę swych narodzin, a krótko potem także kolejną rocznicę swego panowania w Sarmacji. Z tej też okazji, na dzień 29.10.2017 roku, planowana jest impreza mająca święta oba uświetnić. Sclavinia, jak każdy inny samorząd, otrzyma podczas tych uroczystości swój czas. Dlatego też gorąco zapraszam i zachęcam mieszkańców Sclavinii do podrzucania, w tym wątku, na szybko, propozycji w jaki sposób moglibyśmy wzbogacić te obchody — jakieś konkursy, jakieś występy, może jakiś rap? Z racji faktu, że Ottonowi najbliżej to zapytam też wprost — Otto... czy ogarnąłbyś Familiadę? Ponoć Wybranka Twego Mrocznego Serca posiada odpowiedni skrypt i może wprowadzić w tajemnice z nim związane. Na wstępie rzucam pomysł — może konkurs na krótkie opowiadanie o perypetiach Księcia zgubionego przez BOT (Biuro Ochrony Tronu) na rubieżach sclavińskiej stolicy? :) Zachęcam do małej burzy mózgów czy co tam kto ma!
User avatar
Cudzoziemiec 1
Posts: 8782
Joined: 3 Oct 2013, o 13:19

Re: Dziennik Konsularny

Post by Cudzoziemiec 1 »

CHWAŁA WIELKIEJ SCLAVINII WIELONARODOWEJ!


Witam szanownych P.T. Czytelników. Spieszę z informacją, że pomocny jak zwykle Pan Kanclerz Konrad Jakub Arped-Friedman dokonał już niezbędnych zmian systemowych i w pełni przekazał uprawnienia do zarządzania prowincją na ręce mojej skromnej (i pięknej!) osoby. W nagrodę otrzymał ode mnie kolejny wniosek, który stanowi realizację przyjętej przez Radę Konsulatu ustawy o podziale administracyjnym. Już wkrótce nasze jednostki i nowe miasta narracyjne znajdą swe miejsce na forum.

Ufam, że dzięki temu będzie możliwe prędkie powołanie osób, które podejmą się zarządzania poszczególnych elektoratów i zadbają o ich żywe funkcjonowanie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt, tu w wątku, lub na priv (ale proszę wtedy przynieść dobre pączki).
User avatar
Cudzoziemiec 1
Posts: 8782
Joined: 3 Oct 2013, o 13:19

Re: Dziennik Konsularny

Post by Cudzoziemiec 1 »

CHWAŁA WIELKIEJ SCLAVINII WIELONARODOWEJ!


Witam szanownych P.T. Czytelników. Uprzejmie informuję, że z powodu utraty sarmackiego obywatelstwa, i nie posiadania obywatelstwa Baridasu, obywatelstwo sclavinii zostało odebrane panu Malcherowi Ester Naw. Szkoda.

Z tych samych powodów odwołany został dotychczasowy Prokurator Sclavinii, pan Ignacy Popow-Chojnacki. Not cool!
User avatar
Cudzoziemiec 1
Posts: 8782
Joined: 3 Oct 2013, o 13:19

Re: Dziennik Konsularny

Post by Cudzoziemiec 1 »

CHWAŁA WIELKIEJ SCLAVINII WIELONARODOWEJ!


Witam szanownych P.T. Czytelników. Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym powołałem na stanowisko Prokuratora Sclavinii pana Otto von Spee-Asketila. Otto bez wątpienia zna się na finansach, poradzi sobie na stanowisku. Gratuluję i życzę owocnego leniuchowania.

Poza tym donoszę Państwu, że Rada Ministrów na mój wniosek urządziła na naszym forum nowe działy. Dedykowane one są naszym jednostkom administracyjnym i miastom narracyjnym. Zachęcam zatem gorąco do rozbujania tych trzech nowych łajb! Pamiętajcie też, że przed nami powołanie Generalnych Gubernatorów.

Image
User avatar
Cudzoziemiec 1
Posts: 8782
Joined: 3 Oct 2013, o 13:19

Re: Dziennik Konsularny

Post by Cudzoziemiec 1 »

CHWAŁA WIELKIEJ SCLAVINII WIELONARODOWEJ!


Witam szanownych P.T. Czytelników. Uprzejmie informuję, że w ostatnich dniach Konsul nie pozostawał bierny i pracował ciężko. Porządkując więc to co się wydarzyło od ostatniego wpisu w dzienniku niniejszym uprzejmie donoszę:

1. Powołany został nowy Prokurator Sclavinii. Otto von Spee-Asketil, tytan pracy, zajmie się obsługą finansową Konsulatu, jak również wniosków o zapomogi przyznawane zgodnie z przyjętymi w Konsulacie zasadami. Pierwsze liberty z konta Sclavinii już wypłynęły, pierwsze odmowy także nastąpiły. W tym miejscu apeluję o rozwagę... próby oszukania Prokuratora Sclavinii, który jest też Prefektem Sarmacji to trochę głupie są.

2. Miałem ogromną przyjemność nadać obywatelstwo Sclavińskie dwóm nowym osobom w naszym małym stadku. Panom Marcelemu de Bordeaux-Ossolińskiemu oraz Radzimirowi Krasnodębskiemu. Pamiętajcie panowie, że to nie tylko prawa, ale też, a może przede wszystkim, obowiązki. Osobiście lubię pączki i mocną herbatę z cytryną i cukrem. W okresie zimowym także z sokiem malinowym. Do dzieła!

3. Przed Radą Sclavinii rozpocząłem postępowania wobec dwóch projektów, uchwały i ustawy. Jeden dotyczy zgody na lenno, które na ziemiach naszych pragnie urządzić Otto von Spee-Asketil (już wiadomo na co idzie kasa z naszych skarbców), drugi zaś dotyczy projektu ustawy o specjalnym funduszu na odbudowę Pałacu Książęcego w Grodzisku. Autorem projektu jest Radzimir Krasnodębski.

4. W dniu 31.10.2017, wypełniając przepisy ustawy powołującej Akademię Sclavińską im. Stanisława Gertalda, wydałem tymczasowy statut Akademii, który określa jej obecną organizację i stanowi podstawę do uporządkowania spraw uczelni, w tym również powołania nowego Rektora. Serduszko me czarne się raduje widząc, że Marceli de Bordeaux-Ossoliński temat podchwycił i już przedstawił projekt docelowego statutu. Zachęcam do dyskusji w dziale Akademii. A właśnie... dział Akademii na forum też już na mój wniosek szanowny Pan Kanclerz na odchodnym urządził.

5. Dwa dni wcześniej zaś brałem udział w uroczystościach, które w Grodzisku Dwór Książęcy urządził, a które dotyczyły urodzin oraz 4. rocznicy koronacji Jego Książęcej Mości Tomasza Ivo Hugona. Z okazji tychże miałem okazję wystąpić w roli książęcego trefnisia i wygłosić okolicznościową mowę. Impreza była niezła, dużo śmiechu, dużo alkoholu. I właśnie... grube imprezy zawsze kończą się grubo no i doszło do wybuchu. Zmiotło całe skrzydło pałacu. Ciekawe co na to powiedzą rodzice Księcia jak wrócą z wycieczki... na lodówce w kuchni pałacu widziałem kartkę "I tylko pamiętaj żadnych imprez!, więc pewnie będą wciry.
Locked

Return to “Archiwum pałacowe”