Wizyta JKM Marcina I Mikołaja w Grodzisku

Abasada Królestwa Dreamlandu
Locked
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Wizyta JKM Marcina I Mikołaja w Grodzisku

Post by Hugo »

Mam przyjemność powitać Jego Królewską Mość Marcina I Mikołaja w Grodzisku. Stosunki między Królestwem Dreamlandu a Księstwem Sarmacji nie były ostatnio idealne - wyrażam zatem radość, że obie strony wyrażają chęć ich naprawy. Mam nadzieję, że rozmowy przeprowadzone podczas wizyty Króla Dreamlandu i Elderlandu pchną nasze kraje na nowe tory.

Jestem pewien, że wyrażę nie tylko swoje uczucia, jeśli powiem, że głębokim niepokojem napawa sytuacja społeczno-polityczna w Dreamlandzie. Pragnę zapewnić, że żadne niesnaski nie mogą zmienić tego, że Sarmacja życzy jak najlepiej każdej mikronacji, a w szczególności Królestwu Dreamlandu - państwu długowiecznemu i zasłużonemu. Mam nadzieję, że Jego Królewska Mość zechce przyjąć naszą pomoc i wsparcie w trudnej chwili.

Być może - wobec dobrej woli po obu stronach - uda się sprawić, że niezależnie od różnic kulturowych, populacyjnych oraz różnic w patrzeniu na inne kraje, relacje pomiędzy Dreamlandem i Sarmacją ulegną poprawie.

Waszej Królewskiej Mości życzę zaś miłego pobytu w Książęcym Mieście Grodzisku oraz w Królestwie Baridasu, dokąd - jak mi wiadomo - ma zamiar się Wasza Królewska Mość udać.

Z wyrazami szacunku
(—) Tomasz Ivo Hugo
Książę Sarmacji
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Marcin Mikołaj

Re: Wizyta JKM Marcina I Mikołaja w Grodzisku

Post by Marcin Mikołaj »

Wasza Książęca Mość,
Wasze Ekscelencje,
Mieszkańcy Księstwa Sarmacji,

Cieszymy się, że możemy w dniu dzisiejszym odwiedzić Księstwo Sarmacji, w którym niegdyś piastowaliśmy urząd Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego przy Jego Książęcej Mości. Był to czas, w którym stawialiśmy pierwsze kroki w wielkim, szeroko pojmowanym, świecie polityki zagranicznej. Przyjazne nastawienia ówczesnych włodarzy Księstwa, a w szczególności długą i owocną rozmowę akredytacyjną wspominamy bardzo ciepło. Niestety nie było Nam dane spędzić więcej czasu w Sarmacji, albowiem w niedługim czasie przyszło Nam kierować polityką Królestwa Dreamlandu jako Premier Rządu Królewskiego.

Dziś przybywamy do Księstwa Sarmacji w odmiennej roli. Nasza wizyta jest już drugą, jeżeli liczyć przyjazd na koronację Jego Książęcej Mości, wizytą w charakterze głowy państwa. Dziś jednakże nie kurtuazyjną i z okazji święta, a stricte podróżą „roboczą” podczas której pragniemy poruszyć z Księciem Sarmacji tematy związane z relacjami pomiędzy Naszymi Krajami.

Ostatnimi czasy Księstwo Sarmacji i Królestwo Dreamlandu oddaliły się od siebie w dość znaczący sposób. Zwykłe gesty obu stron zmierzające do ocieplenia relacji przybrały obecnie realny wymiar w postaci dzisiejszej wizyty. Już wcześniej Nasze Dwory rozprawiały o możliwej wizycie Księcia Sarmacji w Królestwie i odwrotnie Naszej w Księstwie – dziś te rozmowy zostały urzeczywistnione. Wierzymy, że obecna wizyta będzie pierwszym punktem poprawy relacji między Królestwem, a Księstwem.

Mamy nadzieję, że Nasz pobyt, podobnie jak w czasie sprawowania roli ambasadora będziemy mile wspominali.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Locked

Return to “Ambasada Królestwa Dreamlandu”