24/2016

Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

24/2016

Post by Laurẽt »

Informuję o objęciu SD w terminie 12 czerwca -19 czerwca. Jako pomocnik oficera dyżurnego melduję służbę w składzie:

-mjr Irmina de Vellior y Thorn
-kpt. Laurencjusz MaHi at Atera

Pomocnik Oficera Dyżurnego[/wciecie]
Irmi

Re: 24/2016

Post by Irmi »

Oficer dyżurny melduje sie na stanowisku.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Irmi

Post by Irmi »

Salut!

Dziękuje serdecznie poprzedniej służbie dyżurnej za wzorowe i dokładnie wypełnienie dziennika przebiegu służby. Dzięki temu jestem w stanie posprawdzać co poniektórych żołnierzy, którzy aż zanadto się obijają w koszarach. Bronie wyczyszczone, czołgi umyte przez naszych rekrutów. A ja siedzę w dyżurce i popijam kawę. Jednak posiadanie ekspresu do kawy to zbawienie, aby w nocy nie zasnąć. Piję już 3 filiżankę i wypełniam owe dzienniki. Dużo tego. No cóż spędzę pewnie tutaj kilka godzin. Mam nadzieje, ze mój pomocnik się pojawi i będzie mógł iść na patrol.

Z żołnierskim pozdrowieniem
mjr. Irmina de Vellior y Thorn
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Hetman_Gotfryd

Post by Hetman_Gotfryd »

Udanej SD wam życzę...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Salut!

Pomocnik Oficera Dyżurnego kpt. Laurencjusz MaHi at Atera melduje swój powrót z patrolu. W czasie patrolu szczególną uwagę zwrócono na wszelkie podejrzane ruchy wokół bazy Aquilam w związku z ostatnim atakiem terrorystycznym, który miał miejsce 28 maja br. Teren wokół bazy sprawdzano również po zmroku przy użyciu sprzętu noktowizyjnego przy wsparciu żołnierzy z 1 Grodziskiego Pułku Straży Przybocznej.

W ramach patrolu na granicy Teutońsko_Baridajskiej stwierdzono masową ucieczkę kóz z Teutonii do Baridasu. Sprawa w trakcie wyjaśnień.

Dodatkowo w celu doskonalenia umiejętności regulaminowego zachowania się zleciłem w jednostkach KSZ realizację dodatkowych treningów z musztry.

(-) kpt. Laurencjusz MaHi at Atera
Paczenko

Post by Paczenko »

<salut>
Wsadziłem łeb w okno od dyżurki i rozejrzałem się na boki.
- O, jasne, kawa! - pozazdrościłem. - Przyniosłem raporty z nasłuchu przygranicznego.
- Trzeba było wysłać... - zaczął kpt Laurencjusz.
- Trzeba było - zgodziłem się - ale wtedy bym się na kawę nie załapał!
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.
Irmi

Post by Irmi »

Irmina popatrzyła na Chorążego Paczenko i powiedziała:

- Serdecznie dziękuje za raporty. Prosze wchodzić. Kawa świeżo zaparzona.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Paczenko

Post by Paczenko »

- Dziękuję, Pani Major, dziękuję - odparłem i wtarabaniłem się do środka. Podałem raporty pomocnikowi oficera, kapitanowi Laurencjuszowi MaHi at Atera.
- Raporty z nasłuchów - powtórzyłem. - Panie kapitanie, pan pamięta, że ten atak terrorystyczny na naszą bazę to były ćwiczenia? Tylko tak przypominam, na wszelki wypadek... Bo coraz więcej osób mi się wkoło bazy kręci. A sporo w niej jest rzeczy tajnych. Mi ludzie meldują, że im palce na spustach drętwieją. A ja pretensji o to do nich mieć nie mogę. Najpierw jakiś turysta, chyba miłośnik survivalu, ledwo mi z życiem uszedł. Potem podjeżdża patrol. Niby pięknie, niby jestem wdzięczny, ale czarną nocą, z przyćmionymi reflektorami i bez meldunku. Po co nam spięcia... Lepiej strzelać do wrogów czy do tarcz nawet, niż do swoich. Ja wiem, że w powiedzeniu "friendly fire" występuje słowo "friendly", ale nazwałbym to daleko posuniętą ironią.
- Pyszna kawa - dodałem patrząc na Panią Major. - Jeszcze raz dziękuję.

Irmi

Post by Irmi »

-Zgadzam się z chorążym Paczenko - odparła Irmina pijąc kolejny kubek kawy. -Nie zawsze słowo firendly oznacza przyjacielski, dobrze do nas nastawiony. Czasem trzeba wziąć na to poprawkę

-Panie Chorąży. Jak smakuje kawa to zapraszam codziennie :)
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Paczenko

Post by Paczenko »

- Pani Major, melduję posłusznie, że codziennie to mi kawa cały magnez z ciała wypłucze. Chociaż przyznać muszę, że dla takiej kawy - to naprawdę warto!

Locked

Return to “Służba Dyżurna”