33/2016

Hoenhaim
Gadu-Gadu: 3034307

Re: 33/2016

Post by Hoenhaim »

Salut!
Melduję że obchód bazy wykonany, ogrodzenie sprawdzone i przy okazji zauważyłem nieświecącą żarówkę od systemu ILS. Poza tym cisza i spokój, przed wieczorem z nudów wysprzątałem dyżurkę-podłoga zamieciona i umyta, kurze starte oraz umyta ubikacja. Tak w ciągu dnia nic się nie działo, wciągnęło mnie w zadumę patrząc na fontannę przed dyżurką a później dostrzegłem, że między budynkiem dyżurki a budynkiem gospodarczym są trzy na cztery metry wolnego terenu. Pomyślałem więc, że zanim zostaną tam posadzone kwiatki-moglibyśmy przeznaczyć ten teren na zagrodę i budę dla psa. Przyda się nam nowy, kudłaty towarzysz służby patrząc na to, że czasami z przyczyn losowych jesteśmy tutaj po prostu sami.
David kaw. de Hoenhaim
Gadu-Gadu: 0

Post by Hetman_Gotfryd »

Wszelka aktywność w tym temacie jest jak najbardziej wskazana. Nic tak nie umila SD, jak towarzystwo kudłatego najlepszego przyjaciela człowieka :D
Co by nie mówić ostatnio, bardzo nam się teren wokół Dyżurki zmienia. Tu o dziwo męska cześć kadry, wykazała się ambitną postawą i zmysłem artystycznym.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Salut!

Tak jest panie generale! szum wokół doczesnych spraw Księstwa wybił nas z rytmu i w pogotowiu śledziliśmy wszystkie poczynania w Księstwie, przy okazji nieformalnie poprosiliśmy kadrę o stan gotowości w bazie, nie chcieliśmy później zamieszania związanego z możliwością nagłego przyjścia rozkazu w przypadku zamieszek lub innych losowych wydarzeń.
Problemów w dniu dzisiejszym na terenie bazy nie zgłaszano, obchody wykonane o godzinie 7:00, 15:00 oraz 22.30. Sprzęt przeciwpożarowy na terenie bazy sprawny, przy okazji melduję że o godzinie 13:00 odnalazłem brakujące dokumenty zgłaszające pobranie spirytusu lotniczego celem czyszczenia silników, wszystko się zgadza co do litra.
Poza tym na terenie bazy panował spokój i korzystając ze słonecznej pogody personel na moją prośbę skosił trawnik przed dyżurką oraz w okolicy najbliższych budynków.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Hetman_Gotfryd »

Faktycznie ostanie zamieszanie, jest wysoce nie korzystne dla wizerunku KS. Nie mniej Armia stoi murem za swoim zwierzchnikiem; a wszelkie próby puczu zostaną należycie potraktowane.
Bardzo dobrze ze sprawy z stanem płynów na MPS są już uregulowane. Było by nie ciekawie, gdyby braki okazały się znaczne. Na szczęście sprawa wyjaśniona i jest jak trzeba.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

<Salut!>

Sławomir wrote:
Faktycznie ostanie zamieszanie, jest wysoce nie korzystne dla wizerunku KS. Nie mniej Armia stoi murem za swoim zwierzchnikiem; a wszelkie próby puczu zostaną należycie potraktowane.
Bardzo dobrze ze sprawy z stanem płynów na MPS są już uregulowane. Było by nie ciekawie, gdyby braki okazały się znaczne. Na szczęście sprawa wyjaśniona i jest jak trzeba.

Tak jest, panie generale!
Najważniejsze, że sytuacja została już unormowana, czekaliśmy w gotowości na rozkazy i cieszymy się że ryzyko zostało zażegnane. Odnośnie płynów najwidoczniej któraś wcześniejsza zmiana odłożyła raporty w złe miejsce przez pomyłkę.
W dniu dzisiejszym razem z major Irminą ustalaliśmy odpowiednie kryteria wyboru samolotów, major wydała mi odpowiednie rozkazy.
O godzinie 14:00 przeprowadzono obchód terenów bazy oraz sprawdzono stan ogrodzenia, żadnych ubytków nie stwierdzono. W ciągu dnia na terenie bazy panował spokój, personel pograł sobie trochę w piłkę na przerwie gdyż wczoraj skoszono trawę a fontanna przed dyżurką w dalszym ciągu umila nam widok i sprawia, że nastrój mamy wyśmienity.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Salut!

Kawa wypita, poranne ćwiczenia gimnastyczne z żołnierzami wykonane. Zarządziłem zbiórkę przed dyżurką, dopływ wody do fontanny został odcięty i nakazałem wyczyszczenie fontanny przed dyżurką gdyż zauważyłem, że zaczęły pojawiać się glony i inne nieczystości. Jako że dziś ostatni dzień służby dyżurnej raporty powpisywałem do dziennika SD, proszę tylko major Irminę o potwierdzenie zgodności raportów ze stanem faktycznym. Na godzinę 14:00 przewidziałem lot treningowy, proszę o wydanie zgody na wykonanie lotu treningowo-bojowego.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Irmi »

Rekrucie,

Zgoda na wykonanie lotu treningowego rozpatrzona pozytywnie. Po locie proszę o dokładnie raporty.

Z żołnierskim pozdrowieniem
mjr. de Ruth y Thorn, dowodca KSP
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Salut!

Zdaję raport z lotu treningowo-bojowego.
Lot przebiegał bez zakłóceń do momentu kiedy zauważono niezidentyfikowany obiekt przelatujący nad terenem bazy szkoleniowej. Obiekt nie reagował na sygnały, nie reagował także na strzały ostrzegawcze z karabinów oraz rakiet. Kiedy zbliżono się do obiektu zauważono iż nie posiada żadnych oznaczeń i jest to samolot szpiegowski. W momencie pierwszego trafienia z karabinów obiekt zmienił cel lotu w kierunku granicy Księstwa, obiekt ścigano aż do opuszczenia sarmackiej przestrzeni powietrznej. Obiekt został bardzo mocno uszkodzony, zdołał opuścić przestrzeń powietrzną Sarmacji, w pewnym momencie zerwała się łączność radiowa z obsługą naziemną i dowództwem- z tego powodu też zdecydowałem o niezestrzeliwaniu obiektu.
Przekazuję zarejestrowane zdarzenie do weryfikacji, wywiad zapewne się tym zainteresuje.

David kaw. de Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Salut!

Melduję zdanie Służby Dyżurnej w składzie szeregowy David de Hoenhaim, chor. Ryszard Paczenko na służbie był nieobecny.

Jednocześnie informuję, że służba przebiegała bardzo spokojnie i aktywnie, z wyjątkiem kilkudniowych rozruchów, dbano o pozostanie w gotowości, także bojowej.

Sprzęt przeciwpożarowy w dyżurce zdaję sprawny. Raporty uzupełnione, dzienniki leżą w drugiej szufladzie biurka, jak przypomniała mi major de Vellior y Thorn. Kolejnej zmianie życzę spokojnej służby dyżurnej, panu generałowi oraz major de Vellior y Thorn serdecznie dziękuję za życzliwość oraz pomoc.

(-) szer. David de Hoenhaim
David kaw. de Hoenhaim

Return to “Służba Dyżurna”