34/2016

Irmi
Gadu-Gadu: 0

Re: 34/2016

Post by Irmi »

Zapraszam panie Generale:)
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Hoenhaim
Gadu-Gadu: 3034307

Post by Hoenhaim »

To życzę i również panu generałowi udanej i miłej służby!Przy okazji skoro już państwo są razem to może pochylą się nad zaktualizowaną ofertą samolotów, jeśli nie ma na chwilę obecną żadnych innych obowiązków. Jak już państwo podejmą decyzję to przedstawią państwo oficjalną listę wybranych modeli (razem z zaproponowanymi przez pana generała modelami). Z czasem lista samolotów i helikopterów wchodzących do służby będzie aktualizowana.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Irmi »

Szeregowy,

A co z listą o którą prosiłam Pana?
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Irmi wrote:Szeregowy,

A co z listą o którą prosiłam Pana?

Zaktualizowano.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Irmi »

Salut!

Dzisiejszy dzień upłynął pod kątem sprawdzania czy obecne modele samolotów nadają się do bazy czy nie. Po zrobieniu obchodu wśród żołnierzy zauważyłam znaczy spadek aktywności fizycznej co przełożyło się na wzmocnienie ćwiczeń w koszarach. Żołnierze musieli przebiec w pełnym umundurowaniu 10 okrążeń. Po powrocie do dyżurki okazało się, że Pan Generał pojechał na obchód baz i nie będzie go przez kilka godzin, więc musiałam uzupełnić sama dokumentacje. Jak Pan Generał przyjedzie to pewnie wpisze raport z baz.

Noc upływa spokojnie. Żołnierze mają kilka godzin odpoczynku więc nie słychać ich krzyków i próśb o to, żebym nie dodawała im jeszcze po 2 okrążenia. Poszłam na to i pozwoliłam odpocząć.
A teraz siedzę przy biurku, lampka nocna, która daje w miarę normalne światło, oświeca mi stos dokumentów, które muszę wypełnić, a między innymi dziennik służby jak i wybór odpowiednich samolotów. Mam nadzieje, że szeregowy Hoenhaim jeszcze się pojawi i zda mi raport. Co więcej jeszcze nie mogę się uspokoić po testowym locie samolotu gdzie prawie rozbiliśmy sie o pas. Ekspres do kawy przestał działać, więc wspomagam się gorzką herbatą, która kompletnie nie pomaga. Kawy!!!
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Salut!

Melduję, że dzień zleciał na testowaniu udźwigu uzbrojenia przez samoloty, oto raport, major de Ruth y Thorn. W raporcie napisałem, że przy udźwigu rakiet samonaprowadzających średniego i krótkiego zasięgu przekraczającym ilość 60 rakiet w zależności od modelu zwinność oraz prędkość samolotów zostaje poważnie ograniczona. Owe ograniczenie powoduje nie tyle niemożność wykonania misji, co możliwość utraty sterowności i katastrofy.

Wobec powyższego melduję, że ostatnia lista propozycyjna jest ostateczną i oficjalną propozycją. Weźmy np. jeden z pierwszych myśliwców wymienionych na liście: SU-37. Łączna ilość rakiet, możliwa do zabrania przy pełnej zwinności oraz prędkości i zdolności bojowej wynosi 64. Moim zdaniem jest to ilość wystarczająca, biorąc pod uwagę do jakich celów przeznaczony będzie ów samolot (każdy do odpowiednich celów, a STB jest zdolny zrzucić 80 bomb FAB-500).

Major de Ruth y Thorn!
Wczorajszy lot testów bezpieczeństwa nie był ostatni. Dziś o 22.10 musimy wykonać lot testów bezpieczeństwa samolotem transportowym C-17 Globemaster. Rozkaz został jasno określony: Wykonać w warunkach NOCNYCH lot testów bezpieczeństwa, który ma zawierać:
1) Gwałtowne wznoszenie samolotu aż do niekontrolowanej utraty wysokości i odzyskanie kontroli nad samolotem i systemami.
2) Obrót samolotem dookoła własnej osi na wysokości 4000 m.
3) Wystrzelenie flar zakłócających działanie wrogiego radarowego bądź działającego na podczerwień systemu naprowadzającego.
4) Ostry przechył pod kątem 90 stopni na lewe skrzydło.
4) Lądowanie.
Last edited by Hoenhaim on 24 Aug 2016, o 20:59, edited 1 time in total.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Irmi »

Salut!

O matko szeregowy a mi się oczy zamykają. Nie macie może jakiejś kawy? Błagam Was przynieście bo inaczej nici z testowania samolotu w czasie nocnych warunków. Chyba, że chcecie żebym ja doświadczony pilot poturbował mocno samolot jak i samą siebie.

Dziękuje za raport. Zapiszę sobie to gdzieś i dzięki temu będę w stanie mogła zdecydować jakie samoloty wybrać. O matko ile roboty. Kawy!!!
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Aha zapomniałem Pani Irmino, należy wymienić filtr, dolać wody do jednego pojemnika oraz do drugiego dosypać kawy. Filtry są na półce nad ekspresem, kawa w szafce koło tej półki na samej górze, wysoko dlatego major jej nie widziała. No i teraz na pewno działa.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Irmi »

Salut,

Szeregowy a nie mogliście mi tego wcześniej powiedzieć? I jak ja dostanę do tej wysokiej półki? Nie mam drabiny ani wysokich szpilek jak nasza Pani Kanclerz aby tam dostać. No do stu pieronów. Ja chce kawy!!!
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
Hoenhaim

Post by Hoenhaim »

Salut!

Major de Velior y Thorn proszę nie zapominać, że w bazie stacjonują jeszcze inni żołnierze którzy są pod pani komendą. Niemniej jednak najlepszą filiżanką kawy dla pani, jak pani sama przyzna był nocny lot sprawdzający systemy bezpieczeństwa samolotu transportowego C-17 KSZ. Jeszcze raz gratuluję, majorze wzorowej postawy podczas wykonywania tej wyjątkowo trudnej misji.
David kaw. de Hoenhaim

Return to “Służba Dyżurna”