36/2016

KJAF
Gadu-Gadu: 0

Re: 36/2016

Post by KJAF »

Jest 50 pompek zrobionych. Ku chwale ojczyzny!
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Panie Generale!

Melduję, że służba pompowała ile sił. Jeśli zaś chodzi o przygotowanie do święta to nakazałem przed koszarami i w koszarach wywieść flagi Książęcych Sił Zbrojnych tak co by wszyscy wiedzieli, że to nasze święto.

PS: Pomocnikowi w dniu dzisiejszym polecam oczyścić i pomalować maszt flagowy by był gotowy na rozpoczęcie uroczystości.

(-) kpt. Laurencjusz MaHi at Atera
Oficer Dyżurny
Paulus Buddus

Post by Paulus Buddus »

Żołnierze!

A trawa na zielono pomalowana? *uśmiecha się, żartując*
Image
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Paulus Buddus wrote:Żołnierze!

A trawa na zielono pomalowana? *uśmiecha się, żartując*

Trawa przystrzyżona, zraszacze działają i dlatego jest bardziej zielona niż niejeden rekrut ;)

(-) kpt. Laurencjusz MaHi at Atera
Oficer Dyżurny
KJAF

Post by KJAF »

Oczyszczenie i malowanie nie trwało długo, masztów nie ma znowu tak dużo. Były problemy z dosięgnięciem do samego wierzchołka, trzeba było ściągać pododdział inżynieryjny.

Malowanie poszło gładko, na szczęście nie padało więc wszystko w miarę prędko wyschło. Flaga będzie powiewać dumnie na samym czubku. Dodatkowo poleciłem zamontować dodatkowe oświetlenie, ażeby iluminacja w nocy dodatkowo upiększyła cały efekt.
Irmi

Post by Irmi »

Szeregowy,

Ale po co iluminacje itd. Co my prowadzimy dyskotekę czy wojsko? Mundur odkurzony? Krok defiladowy przećwiczony? Jak nie, to do roboty a nie malowaniem słupków, zakładaniem oświetlania jak w barach się zajmujecie. Dodatkowe 50 pompek ku chwale ojczyzny :P
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
KJAF

Post by KJAF »

Komisja Heraldyczna przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji,
Informacja o wynikach kontroli używania symboli państwowych przez organy administracji publicznej,
Nr ewid. 76/2005/D/04/505/WSK Departament Strategii Kontrolnej, Warszawa kwiecień 2005r.

Załącznik nr 7
PROTOKÓŁ FLAGOWY

- Flaga państwowa może być wyeksponowana na stałe przed urzędem, np. przy wejściu, w celu podkreślenia, że jest to urząd państwowy; w nocy flaga powinna być oświetlona;
(...)
- jeżeli uroczystość, rocznica lub święto przypada w przeddzień dni wolnych od pracy, flagi mogą być podniesione przez kilka dni, z tym że jeżeli są pozostawione na noc, to powinny być oświetlone.

Uwagi dotyczące porównania stosowania protokołu flagowego do robienia dyskoteki pozostawię bez komentarza.

Mundur odkurzony? Krok defiladowy przećwiczony?

Konrad Friedman 7 wrz 2016, o 20:29 wrote:Udało się dopracować krok defiladowy, były pewne problemy ze zsynchronizowaniem orkiestry do tępa przemarszu pododziałów, jednakże po długich godzinach ćwiczeń, wszystko gra perfekcyjnie. Mundury wyczyszczone, guziki przyszyte, buty wypastowane (...)

Jak nie, to do roboty a nie malowaniem słupków, zakładaniem oświetlania jak w barach się zajmujecie.

Laurencjusz dzisiaj, o 15:03 wrote:PS: Pomocnikowi w dniu dzisiejszym polecam oczyścić i pomalować maszt flagowy by był gotowy na rozpoczęcie uroczystości.

Wobec powyższego, robienie karnych pompek uważam za bezzasadne i odmawiam wykonania polecenia, tym bardziej, że moim bezpośrednim przełożonym — a przez to osobą uprawnioną do wydawania mi rozkazów — w tym momencie jest kpt. Laurencjusz MaHi at Atera.

Z żołnierskimi pozdrowieniami
Irmi

Post by Irmi »

Szeregowy,

To Wy sie nie znacie na żartach??? :P oj przydałoby się wam trochę większa ilość pobytu w koszarach itd. A co do przełożonych to fakt kapitan Laurencjusz jest waszym przełożonym ale ja jestem starsza stopniem więc też mogę wydawać rozkazy. Spocznijcie i wyluzujcie :P
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
KJAF

Post by KJAF »

Nudzi mi się, to się czepiam.

Dawno się z nikim nie kłóciłem, więc nieśmiało zaczynam i prowokuję :oops:
Laurẽt

Post by Laurẽt »

No no widzę, że ktoś tu zaglądał do archiwum i potrafi się dobrze poruszać między tymi starymi skrzyniami, w których trzymamy papierowe wersje aktów prawnych :)
Locked

Return to “Służba Dyżurna”