39/2016

Paulus Buddus
Gadu-Gadu: 0

39/2016

Post by Paulus Buddus »

Jako oficer dyżurny informuję o objęciu służby dyżurnej w terminie 25 września- 2 października 2016 roku
w składzie:

mjr. Paulus Buddus
st. szer. Konrad J. Friedman

(-)mjr. Paulus Buddus
Oficer Dyżurny
Image
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Irmi

Re: 39/2016

Post by Irmi »

Salut

Żołnierze życzę Wam udanej służby. Gdybyście szukali dokumentów to są w pierwszej szufladzie z napisem SD.

Z pozdrowieniami
ppłk de Ruth y Thorn
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Image Image
KJAF

Post by KJAF »

Starszy szeregowy Friedman melduje się do służby dyżurnej.

Gdybyście szukali dokumentów to są w pierwszej szufladzie z napisem SD.

No, w ramach działania w warunkach mikronacyjnych, można było ją podpisać "microSD".
Paulus Buddus

Post by Paulus Buddus »

Major Buddus idealnie zaparkował swój czołg naprzeciw okna Służby Dyżurnej. Usiadł za biurkiem, nogi położył na stojący obok stołek, wyjął papierosy Almera Light i wraz zapalniczką położył na biurku. Wyjął z kieszenie opakowanie orzeszków i podrzucając zajadał je. Tak zaczęła się najpiękniejsza Służba Dyżurna wespół z Konradem Friedmanem.
Image

Hrabia Urodzaju
KJAF

Post by KJAF »

— No, orzeszki to ja bardzo lubię panie majorze — odpowiedział szeregowy Friedman.

Szeregowy zaparzył dzbanek gorącej kawy, prosto z wojskowej kantyny. Jednakże była ona tak mocna, że taki wzrost kofeiny we krwi spowodował nadzwyczajne pobudzenie wszystkich członków. Z naciskiem na "wszystkich".
Szeregowy udał się więc w ustronne miejsce, żeby uporać się z tym problemem i dziwnym pobudzeniem pewnych części ciała. Następnie wrócił do dyżurki.

— Panie majorze, doszły do mnie doniesienia, że należy wzmocnić czujność. Podobno miejscowy wieśniacy widzieli różne światła na niebie, bardzo dziwnie przemierzające nieboskłon. Cholera by to wiedziała co to jest, ale lepiej być nieco czujniejszym.
Paulus Buddus

Post by Paulus Buddus »

Major spojrzał na starszego szeregowego. Wstał bez słowa. Nagle było słychać warkot czołgu i lufa pojazdu skierowała się ku górze. Major wrócił.

- Starszy szeregowy! Jesteśmy gotowi... tylko hmm... ręce niech Wam się za mocno nie kleją.. do roboty!
Image

Hrabia Urodzaju
Bartek T. Czapka

Post by Bartek T. Czapka »

Salut!

Spokojnej służby życzę.

P.S. Nie wyjedzcie całej guarany z szafki - przyda się do kawy :)

Pozdrawiam,
b.
Podporucznik KSZ Bartłomiej Czapka
Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień
Hoenhaim
Gadu-Gadu: 3034307

Post by Hoenhaim »

Tymczasem do bazy przyjechał pilot Hoenhaim który przed wejściem do dyżurki usłyszał rozmowę dyżurujących. Wszedł bez pukania i powiedział:
Teraz wiecie panowie, że ppłk de Ruth y Thorn nie kłamała. Sam jestem świadkiem i widziałem cośmy tam spotkali!Niech o tym dowie się sztab na czele z gen. Gotfrydem Slavikiem de Ruth! Wiem, że to łamanie reguł i przepisów, ale skoro ppłk Thorn ma zakaz lotów do odwołania to muszę wybrać się na zwiad- samotnie, w końcu bezpieczeństwo kraju najważniejsze! Także panowie lecę do hangaru! Zasalutował w pośpiechu i opuścił dyżurkę nie czekając na jakiekolwiek słowa sprzeciwu - doskonale wiedział, że takie się pojawią a wtedy byłby bezradny.
David kaw. de Hoenhaim

Post by Paulus Buddus »

sms do szeregowego Szeregowy! Powiem po żołniersku: Ni chuja! Wystartujecie to z działka dostaniecie. Przeżyjecie sąd. To jest nasza Służba dyżurna a nie Wasza. A jak się nie podoba na skargę do Hetmana. Żadnych lotów na mojej SD nie będzie...
Image

Hrabia Urodzaju
Hoenhaim
Gadu-Gadu: 3034307

Post by Hoenhaim »

Dostosuję się! Nie mam wyjścia. Ale weźcie się zlitujcie... Bezpieczeństwo kraju najwazniejsze! Szybka męska decyzja, proszę. Ojczyzna wzywa!
David kaw. de Hoenhaim

Return to “Służba Dyżurna”