Sytuacja w Kugarii

Moderator: Książęca Żandarmeria Wojskowa

Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 6595
Rejestracja: 21 maja 2010, o 10:31
Gadu-Gadu: 3081508
Lokalizacja: Nadzieja
Kontakt:

Sytuacja w Kugarii

Post autor: Hugo » 12 kwie 2017, o 23:19

Przedstawiam raport sytuacyjny naszego wysłannika

Pierwszym ważnym wydarzeniem sprzyjającym wybuchowi wojny było oderwaniensie od webizmu części ludzi. Głównym przedstawicielem tego kultu została Altani - od której imienia nazwano kult altanizmem.
Miesiąc po oderwaniu się​ altanistów od webizmu w nocy z 25 na 26 października 2016 roku doszło do próby zamachu stanu. Za zamachem stała Altani.
Po tych wydarzeniach bunt Altani w Pisaniu rozpoczął "agresywniejsza politykę". W dniu 25 października to właśnie ona rozbiła jednostki Daruga Amala Chiga.
Jednak za faktyczny początek wojny uznaje się datę 20.03.2017 kiedy to pod nieobecność Chana, Altani ogłosiła się chatun. W wyniku swoich działań zdobyła stolicę Chanatu. Następnie zdetronizowała chana i podporządkowała sobie kraj.
Wojna rozgorzała jednak na dobre dopiero z początkiem kwietnia, gdy z nieobecności wrócił Chan. Musiał on podjąć próbę stłumienia buntu, jednak nie wyszło to najlepiej. W wyniku swoich działań dał wygrać altanistom 4 bitwy.
Jednak do dnia 6 kwietnia wojska Altani były na tyle osłabione, że nie mogła podjąć dalszej ofensywy. Po tych działaniach nastąpiło wzmocnienie Altanidtów przez Skytje.


9 kwietnia 10 tysięcy zbrojnych Skytyjczyków (walczących po stronie Altani) wkroczyli na teren Kugarii. Szybko opanowali spora część wybrzeża. Niestety przegrali bitwę o Czoczen.
Teraz Dreamland za ingerencję Skytyjczyków w sprawy wewnętrzne jest negatywnie postrzegany przez Kugarów.
Chan Kuyuk postanowił przesłać w "prezencie" 300 poległych w bitwie Skytyjczycków JKW Alfredowi. Poza tym Chan Kugarii obiecał iż po wojnie Dreamland za ingerencję zapłaci wysoka kontrybucje.
Obecnie Altanisci są na krańcu przegraną wojny. Altani liczy na pomoc Dreamlandu, jednak wątpię aby JKW Alfred zdecydował się wystapic zbrojnie przeciwko chanowi. (Oczywiście o poczynaniach JKW Alfreda zdecydowanie więcej wie ambasador Dreamlandu)

Na stronie Chanatu Kugarskiego jest także przeprowadzana ankieta.
Cześć ankietowanych twierdzi że Kugaria wyjdzie z wojny wzmocniona.
Jednak większość twierdzi że wyjdzie ona z wojny osłabiona/podzielona/skonfliktowana z innymi mikronacjami. (Zdania są podzielone).

Jest to obecną sytuacją, ulec może jeszcze znacznym zmianom. Jeżeli jest to konieczne będę zdawał raport codziennie.
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża


gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 6595
Rejestracja: 21 maja 2010, o 10:31
Gadu-Gadu: 3081508
Lokalizacja: Nadzieja
Kontakt:

Re: Sytuacja w Kugarii

Post autor: Hugo » 13 kwie 2017, o 12:18

Chanat Kugarski jest państwem suwerennym i zdolnym do samodzielnego kontrolowania swojego terytorium. W związku z powyższym wszelkie interwencje państw obcych i innych organizacji, w tym humanitarnych, wojskowych czy innych muszą uzyskać aprobatę legalnych władz Chanatu Kugarskiego, tj. Chana Yong Pyoka, aby na terytorium Chanatu Kugarskiego przybyć i prowadzić tutaj uzgodnioną z Chanem działalność. Każdy podmiot prawa międzynarodowego tudzież każda osoba prywatna, która postępować będzie inaczej: bez porozumienia z władzami legalnymi i wbrew ich interesowi wkroczy na terytorium Chanatu Kugarskiego uznana zostanie za wroga państwa i będzie zwalczana wszystkimi możliwymi środkami, jakimi Chanat Kugarski dysponuje, a osoby zaangażowane w te działania będą odpowiadać przez kugarskim wymiarem sprawiedliwości.
Jednocześnie chcę wyraźnie podkreślić, że Chanat Kugarski nie jest wrogo nastawiony wobec żadnego państwa, jednakże swojej suwerenności i integralności terytorialnej gotów jest bronić przed każdym napastnikiem. Żałuję, że do grona tychże dołączył obywatel Królestwa Dreamlandu, Książę Skytji Torkan Ingawaar. Za swoje działania zostanie postawiony przed kugarskim sądem, a jego oddziały zostaną zmuszone do wycofania się z Chanatu Kugarskiego lub kapitulacji. Chanat Kugarski nie życzy sobie, by inne osoby wtrącały się w wewnętrzne sprawy naszego kraju.

Na koniec pragnę wyróżnić postawę jednego państwa, które zareagowało na nasz konflikt w sposób prawidłowy i godny naszego uznania oraz wdzięczności. Mowa o Rzeczpospolitej Obojga Narodów, która bezzwłocznie po wybuchu wojny domowej opowiedziała się po stronie legalnych władz Chanatu Kugarskiego. Oprócz Króla wyrazy takiego poparcia przedstawiła także szlachta polska i litewska. Co więcej, obywatele Rzeczypospolitej zaoferowali swoją pomoc w zwalczaniu rebelii, dlatego też Chan Yong Pyok wyraził zgodę na przybycie wojsk z Rzeczypospolitej, jeżeli jego dowódcy, którymi są: Amal Chigu, ja oraz Kuyuk, wyrażą taką wolę i dogadają się z szlachtą w sprawie udziału wojsk Rzeczypospolitej w naszym konflikcie, po, co istotne, naszej, słusznej stronie. Przykład Rzeczypospolitej pokazuje nie tylko naturalną chęć współdziałania legalnych rządów obu krajów, ale przede wszystkim dojrzałość Rzeczypospolitej w obchodzeniu się z tego typu sprawami międzynarodowymi. Cieszy nas więc fakt, że naszym potencjalnym partnerem jest kraj, któremu możemy w pełni ufać i na którym możemy polegać.

Wojna domowa zmierza ku końcowi. Pokazuje to sytuacja na frontach. Nasze własne siły wojskowe są w pełni wystarczające, aby stłumić ten bunt. Wierzę, że dzięki dowódcom Chana Yong Pyoka stanie się to szybko i przy jak najmniejszych stratach po obydwu stronach. Nie chcemy, by wśród nich pojawiły się inne państwa lub osoby, dlatego stanowczo odradzamy jakąkolwiek ingerencję.

(-) Aryk Goki
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża


gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Zablokowany

Wróć do „Dowództwo Główne”