Adam Jerzy Piastowski

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Adam Jerzy Piastowski

Post by Hugo »

Adam powoli się zaczął budzić. Nim otworzył oczy, poczuł, że to, na czym leży, to z pewnością nie jest miękkie łóżko. Miał nadzieję, że zapach wilgoci nie unosi się z pościeli. Powoli otwierał oczy, jednak niewiele dostrzegł - dookoła było ciemno. Usłyszał niedaleko kapanie wody. Gdy oczy przyzwyczaiły się do ciemności, spostrzegł, że znajduje się w jakimś pomieszczeniu, żeby za chwilę zorientować się, że to jaskinia.
- No ej! Co ja wam zrobiłem? O co wam chodzi? Gdzie ja jestem?

Gdy już się trochę uspokoił, Adam najpierw sprawdził czy ma miecz przy sobie. Nie miał, w pobliżu też nigdzie nie leżał. Zaczął więc szukać po kieszeniach czy ma wszystko inne, co ze sobą zabrał. Tak jak się domyślał - pusto. Choć nie do końca, w jednej z kieszeni wymacał list, o takiej oto treści:
Dowieść swej odwagi i wiedzy musisz
Niestrudzony wędrowcze, jeśli wyjście chcesz znaleźć,
Krętymi ścieżkami podążać musisz.
Strzeż się sfinksa i innych stworów,
Lecz nie lękaj zbytnio, gdyż oto oddaję w twe ręce
Eliksiry, zbroję i broń dla ochrony ciała.
Jednak umysł swój i życie sam chronić musisz.

Jeszcze bardziej wkurzony treścią listu, Adam zaczął się rozglądać za tymi eliksirami, zbroją i bronią. Nie musiał daleko szukać - na płaskim kamieniu, niczym na stole, leżała torba, dziwne ubranie zrobione ze skóry i pozszywane rzemieniami, a na ubraniu miecz. Sam nie wiedział czemu, ale zaczął zakładać ubranie. Miał jakieś przeświadczenie, że musi to zrobić. I o dziwo, pasowało nań doskonale. „Jakbym sam sobie to uszył” - pomyślał. Włożył miecz za pas i chwycił torbę, a w niej znalazł trzy buteleczki z eliksirem o intensywnym zapachu. Na butelkach były naklejki z napisem „ŻYCIE”.

Po kolejnych oględzinach jaskini, okazało się, że z trzech stron są ściany, można iść tylko w jednym kierunku [na A6].

Image

Życie: 5
Atak: 2
Obrona: 5 (hełm 1, rękawice 1, koszula 1, spodnie 1, buty 1)
Eliksiry: 3 (1, 1, 1)
Złoto: 0
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Re: Adam Jerzy Piastowski

Post by AJ Piastowski »

Nie mając wielkiego wyboru ruszyłem odważnie przed siebie na A6.
Image
Hugo

Post by Hugo »

Adam wchodząc do kolejnej komnaty został znienacka oślepiony przez błysk i ogłuszony krótkim acz mocnym hukiem. Jakby tego było mało, nozdrza podrażnił, wydobywający się z nie wiadomo skąd, dym. Gdy już odzyskał wzrok, a dym opadł, zobaczył jakiegoś dziwnego stwora.

Był to chyba sfinks. Wyglądał na mocnego przeciwnika (Atak: 50, Obrona: 50). Jednak nim Adam zaczął rozważać opcje pokonania, obejścia czy czegokolwiek, sfinks zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- Buahahahaha! I myślisz wiotki młokosie, żeś poszukiwaczem przygód? Awanturnikiem mienisz się? Schowaj ten mieczyk, bo co najwyżej możesz mi między zębrami nim pogrzebać.

Sfinks kpił z każdym zdaniem, lecz Adam, o dziwo się uspokoił i czekał na rozwój wydarzeń. Przez myśl przemknęło jemu, że gdyby stwór miał zaatakować, zrobiłby to dawno temu.
- No dobrze, misiu - dalej próbował kpić. - Jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść zwej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, oczywiście - odpowiedziała hardo Adam.
- A zatem odpowiedz mi... muahahaha, jeśli zdołasz... Jaką nazwę nosiło pierwsze sarmackie czasopismo? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo
AJ Piastowski

Post by AJ Piastowski »

Nie było to łatwe pytanie... Adam przeczesał się ręką po tyle głowy, uruchomił miliony szarych komórek i wydukał w końcu:
- Czy to nie był Biuletyn Sarmacki?
Image
Hugo

Post by Hugo »

Oczy sfinksa zabłysły, wstał, napuszył się, wyszczerzył zębiska i zaczął się śmiać
- Hahah... - ale śmiech szybko uwiązł stworowi w gardle.

Wesołość zmieniła się w zrzedłą minę i wybałuszone oczy. Sfinks tylko zdzwiony rzekł:
- O szlag... Wiedział!

I nim wybrzmiało ostatnie słowo, Adam usłyszał tylko "puf!", w tym samym czasie w miejscu, gdzie stał sfinks pojawił się obłok w jego kształcie, a stwór znikł. A Adam wreszcie mógł się rozejrzeć. W miejscu, gdzie wcześniej stał sfinks, znalazł koszulę [3]. Rozejrzał się dookoła i okazało się, że może iść dalej [A5] lub zawrócić [na A7].

Image

Atak: 2
Obrona: 7 (hełm 1, rękawice 1, koszula 3, spodnie 1, buty 1)
Złoto: 1500 [1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo
AJ Piastowski

Post by AJ Piastowski »

Stróżka potu popłynęła po czole i słona kropla wpadła do oka.
- Psia krew
Zakląłem pod nosem. Dobrze chociaż, że to jedyne obrażenia jakie odniosłem w tym pojedynku.
Uskrzydlony pierwszym sukcesem udałem się na przód A5.
Image
Hugo

Post by Hugo »

Adam, gdy tylko wkroczył do komnaty [A5], zobaczył jakiegoś dziwnego stwora. Chodził, a właściwie człapał na czterech łapach, łeb trzymając blisko ziemi, jakby coś chciał wywęszyć. Był długi i podłużny, gdyby nie tylko cztery łapy, można by pomyśleć, że to... gigantyczna mrówka. Pysk miał podłużny, a kłów nie było widać. Nie był wymagającym przeciwnikiem (Atak: 6, Obrona: 0).

Stwór nie zauważył, ani nie wyniuchał Adama, więc ten mógł zdecydować czy go zaatakować*, czy wrócić [na A6]

*Walka rozstrzygnie się w jednej rundzie - Adam wygra bez uszczerbku na zdrowiu.
Tomasz Ivo Hugo
AJ Piastowski

Post by AJ Piastowski »

Bez namysłu ruszyłem na przeciwnika trzymając miecz w ręku i zaskakując go stanowczą szarżą.
Image
Hugo

Post by Hugo »

Stwór nawet nie zauważył co go zabiło - ze zdziwieniem wybałuszył oczy, krzyknął przeraźliwie i padł przed Adamem. Gdy Adam odsunął stwora kopniakiem, "wylał się" z maszkary dobry miecz [5]. Adam rozejrzał się dookoła i okazało się, że może skręcić [B5] lub zawrócić [na A6].

Image

Atak: 5
Obrona: 7 (hełm 1, rękawice 1, koszula 3, spodnie 1, buty 1)
Złoto: 1500 [1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo
AJ Piastowski

Post by AJ Piastowski »

Zrobiło się cicho, powietrze zastygło w gęstym bezruchu, stało się ciężkie i mdłe od szybko gnijącego mięsa. Postanowiłem udać się w kierunku B5.
Image
Locked

Return to “Sport i rozrywka”