Adam Jerzy Piastowski

Labirynt quizowy z okazji 15-lecia Księstwa Sarmacji
Awatar użytkownika
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508
Kontakt:

Re: Adam Jerzy Piastowski

Post autor: Hugo » 21 maja 2017, o 11:20

I znowu Adam wchodząc do kolejnej komnaty został oślepiony przez błysk i ogłuszony krótkim acz mocnym hukiem. Oczywiście nozdrza podrażnił, wydobywający się z nie wiadomo skąd, dym. Gdy już odzyskał wzrok, a dym opadł, zobaczył znajomego stwora.

Był to sfinks, chyba ten sam (Atak: 50, Obrona: 50). Adam już wiedział co go czeka, więc spokojnie stanął z założonymi rękoma i czekał. Sfinks ponownie zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- Buahah... Ach, to znowu ty... No dobrze, mądralo, jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść zwej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, oczywiście - odpowiedział spokojnie Adam.
- A zatem odpowiedz mi... jeśli zdołasz... - powiedział głośno już bez śmiechu, po czym jakby zaczął czegoś szukać mamrotał pod nosem - to nie, to też nie... to za łatwe dla niego... o, jest! - a głośno zwrócił się do Adama - O jakie dwa ptaki stoczono batalię w kwestii umieszczenia jednego z nich w sarmackim godle? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
AJ Piastowski
Gadu-Gadu: 0

Post autor: AJ Piastowski » 21 maja 2017, o 23:46

Hugo pisze:Robert już wiedział co go czeka, więc spokojnie stanął z założonymi rękoma i czekał

Robert od jakiegoś czasu pojawiał się czasem w mojej zaburzonej percepcji, lubił to robić zwłaszcza w stresujących momentach kiedy na szali ważą się losy życia lub śmierci. Coraz bardziej zacząłem sobie zdawać sprawę, że labirynt będzie miał nie jeden ślepy zaułek, który doprowadzić może do obłędu. Z ciemnych zakamarków, najczarniejszej rekurencji wyciągnął mnie w ostatniej chwili rytmiczny odgłos uderzeń zagiętego pazurska sfinksa o kamienne sklepienie.

- Te ptaki to Orzeł Biały używany po dziś dzień w godle KS i Kukuł, który był przejawem karykaturalnego ptaka mającego zastąpić tego tradycyjnego Orła Białego w drodze referendum.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 22 maja 2017, o 14:51

- Ohoho... znawca się znalał, mądraliński - ze złością próbował kpić z Adama sfiks.

Ale Adam nic sobie z kpin nie robił, a nim wybrzmiało ostatnie słowo, usłyszał tylko "puf!", w tym samym czasie w miejscu, gdzie stał sfinks pojawił się obłok w jego kształcie, a stwór znikł. A Adam wreszcie mógł się rozejrzeć. W miejscu, gdzie wcześniej stał sfinks, znalazł 100 szt. złota . Rozejrzał się dookoła i okazało się, że może skręcić w lewo [B4] lub w prawo [B6], no i oczywiście zawrócić [na A5].

Obrazek

Życie: 5
Atak: 5
Obrona: 7 (hełm 1, rękawice 1, koszula 3, spodnie 1, buty 1)
Eliksiry: 3 (1, 1, 1)
Złoto: 3100 [znalezione 100 + 2x1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 22 maja 2017, o 22:30

Przyzwyczajony do prawości, prawo ręczny, prawo nożny, jeżdżący zawsze po prawej stronie, strażnik prawa i praworządny, przykładny obywatel teutoński postanowił skręcić w lewo na B4.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 23 maja 2017, o 00:24

Adam wszedł do kolejnej komnaty [B4]. Nie było tam żadnych stworów czy przedmiotów. Jednak, gdy bardziej się przypatrzył, znalazł w rogu 100 szt. złota. Adam mógł teraz skręcić w lewo [A4] lub w prawo [C4], no i oczywiście zawrócić [B5].

Obrazek

Atak: 5
Złoto: 3200 [znalezione 200 + 2x1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 23 maja 2017, o 10:36

Konsekwentnie, sprawdzam co w trawie piszczy po lewej stronie. Ruszam na A4.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 23 maja 2017, o 12:59

I znowu Adam wchodząc do kolejnej komnaty został oślepiony przez błysk, ale już huk został... zagłuszony przez krzyk
- No ej! Już darujcie sobie, przecież to na nim nie zrobi wrażenia - gdy Adam odzyskał wzrok, zobaczył, że to krzyczy znajomy stwór. - A mnie... khe... khe... ten cholerny dym kiedyś zaszkodzi!

A gdy spojrzał na Adam, uśmiechnął się kpiąco:
- Ech, to znowu ty...

Adam już wiedział co go czeka, to usiadł i spokojnie czekał. Sfinks ponownie zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- No dobrze, mądralo, jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść swej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, tak, zadawaj już - odpowiedział spokojnie, wręcz nonszalancko Adam, machając na sfinksa ręką.
- A zatem odpowiedz mi... jeśli zdołasz... - powiedział głośno już bez śmiechu, po czym jakby zaczął czegoś szukać mamrotał pod nosem, a głośno zwrócił się do Adam - Co niósł Silent w słynnej sztuce Teatru Żenadonarodowego? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 24 maja 2017, o 15:58

To pytanie było jak do tej pory najtrudniejszym, z którym się spotkałem. Tym razem jednak postać Roberta się nie pojawiła w moich myślach przez co uznałem, że sytuacja nie zagraża mojemu zdrowiu i życiu i po odtworzeniu w głowie kilku aktów Sztuki Odnalezienia Narodu stało się jasne, że Silent niósł krzyż niezrozumianego intelektualisty. Takiej też postanowiłem udzielić odpowiedzi.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 25 maja 2017, o 19:32

- Nawet to znał! Widzicie? Może tak wymyślcie coś lepszego?! - ze złością wygrażał w górę sfinks.

A Adam tylko czekał aż stwór znowu zniknie i nim wybrzmiało ostatnie słowo, usłyszał tylko "puf!", w tym samym czasie w miejscu, gdzie stał sfinks pojawił się obłok w jego kształcie, a stwór znikł. Więc Adam wreszcie mógł się rozejrzeć. W miejscu, gdzie wcześniej stał sfinks, znalazł całkiem dobry miecz [6]. Rozejrzał się dookoła i okazało się, że może skręcić w prawo [A3] lub zawrócić [na B4].

Obrazek

Atak: 6
Złoto: 4700 [znalezione 200 + 3x1500 za prawidłową odpowiedź][/quote]
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
AJ Piastowski

Post autor: AJ Piastowski » 25 maja 2017, o 22:39

Napieram na A3!
ObrazekObrazek

Zablokowany

Wróć do „Labirynt”