Henryk Wespucci

Labirynt quizowy z okazji 15-lecia Księstwa Sarmacji
Awatar użytkownika
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508
Kontakt:

Henryk Wespucci

Post autor: Hugo » 15 maja 2017, o 22:32

Henryk powoli się zaczął budzić. Nim otworzył oczy, poczuł, że to, na czym leży, to z pewnością nie jest miękkie łóżko. Miał nadzieję, że zapach wilgoci nie unosi się z pościeli. Powoli otwierał oczy, jednak niewiele dostrzegł - dookoła było ciemno. Usłyszał niedaleko kapanie wody. Gdy oczy przyzwyczaiły się do ciemności, spostrzegł, że znajduje się w jakimś pomieszczeniu, żeby za chwilę zorientować się, że to jaskinia.
- Tak mnie urządzić! Niech no ja dorwę tego karczmarza. Po co ja odchodziłem z tych funkcji, ech, mogłem sobie siedzieć na ciepłym stołku.

Gdy już się trochę uspokoił, Henryk zaczął szukać po kieszeniach czy ma wszystko, co ze sobą zabrał. Tak jak się domyślał - pusto. Choć nie do końca, w jednej z kieszeni wymacał list, o takiej oto treści:
Dowieść swej odwagi i wiedzy musisz
Niestrudzony wędrowcze, jeśli wyjście chcesz znaleźć,
Krętymi ścieżkami podążać musisz.
Strzeż się sfinksa i innych stworów,
Lecz nie lękaj zbytnio, gdyż oto oddaję w twe ręce
Eliksiry, zbroję i broń dla ochrony ciała.
Jednak umysł swój i życie sam chronić musisz.

Jeszcze bardziej wkurzony treścią listu, Henryk zaczął się rozglądać za tymi eliksirami, zbroją i bronią. Nie musiał daleko szukać - na płaskim kamieniu, niczym na stole, leżała torba, dziwne ubranie zrobione ze skóry i pozszywane rzemieniami, a na ubraniu miecz. Sam nie wiedział czemu, ale zaczął zakładać ubranie. Miał jakieś przeświadczenie, że musi to zrobić. I o dziwo, pasowało nań doskonale. „Jakbym sam sobie to uszył” - pomyślał. Włożył miecz za pas i chwycił torbę, a w niej znalazł trzy buteleczki z eliksirem o intensywnym zapachu. Na butelkach były naklejki z napisem „ŻYCIE”.

Po kolejnych oględzinach jaskini, okazało się, że z trzech stron są ściany, można iść tylko w jednym kierunku [na B7].

Obrazek

Życie: 5
Atak: 2
Obrona: 5 (hełm 1, rękawice 1, koszula 1, spodnie 1, buty 1)
Eliksiry: 3 (1, 1, 1)
Złoto: 0
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Wespucci

Re: Henryk Wespucci

Post autor: Wespucci » 16 maja 2017, o 16:58

- Jeśli można iść tylko w jednym kierunku, to po kij będę tutaj siedział i czekał na kij wie co? Lecim do Ciuad dalej, znaczy się nawet nie wiem gdzie jestem i gdzie idę, ale kij z tym. Przygody mi się zachciało. Jakieś feniksy, czy sfinksy sobie wymyślili. Gdzie jest organizator się pytam?

Po chwili marudzenia Henryk zebrał się i ruszył tam, gdzie to było możliwe, bo nikt żadnej głupiej ściany nie postawił. [B7]

- Ścian im się stawiać zachciało. Choć, nie powiem że całkiem tu ładnie. Ta jaskinia nadawałaby się na moją rezydencję wakacyjną, gdyby nie to że...- w tej chwili Henryk przestał mówić do siebie, bo nie miało to największego sensu. Ruszył w stronę [B7].
/-/ bosman Henryk Wespucci

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 16 maja 2017, o 21:51

wchodząc do kolejnej komnaty został znienacka oślepiony przez błysk i ogłuszony krótkim acz mocnym hukiem. Jakby tego było mało, nozdrza podrażnił, wydobywający się z nie wiadomo skąd, dym. Gdy już odzyskał wzrok, a dym opadł, zobaczył jakiegoś dziwnego stwora.

Był to chyba sfinks. Wyglądał na mocnego przeciwnika (Atak: 50, Obrona: 50). Jednak nim Henryk zaczął rozważać opcje pokonania, obejścia czy czegokolwiek, sfinks zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- Buahahahaha! I myślisz wiotki młokosie, żeś poszukiwaczem przygód? Awanturnikiem mienisz się? Schowaj ten mieczyk, bo co najwyżej możesz mi między zębrami nim pogrzebać.

Sfinks kpił z każdym zdaniem, lecz Henryk, o dziwo się uspokoił i czekał na rozwój wydarzeń. Przez myśl przemknęło jemu, że gdyby stwór miał zaatakować, zrobiłby to dawno temu.
- No dobrze, misiu - dalej próbował kpić. - Jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść zwej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, oczywiście - odpowiedziała hardo Henryk.
- A zatem odpowiedz mi... muahahaha, jeśli zdołasz...Kto był ostatnim Prezydentem Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508

Awatar użytkownika
Wespucci

Post autor: Wespucci » 16 maja 2017, o 22:03

- Jakiś sfinks myśleć będzie, że wie lepiej ode mnie. Nie ma to tamto! Misiu kochany, gdybyś sam wiedział kto był tym ostatnim prezydentem, nie pytałbyś się mnie o to. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, to ostatnim prezydentem RSiT był Jan Dmowski y Potocki. A teraz, proszę mnie przepuścić, bo wieczności nie mam!

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 16 maja 2017, o 22:26

Oczy sfinksa zabłysły, wstał, napuszył się, wyszczerzył zębiska i zaczął się śmiać
- Hahah... - ale śmiech szybko uwiązł stworowi w gardle.

Wesołość zmieniła się w zrzedłą minę i wybałuszone oczy. Sfinks tylko zdzwiony rzekł:
- O szlag... Wiedział!

I nim wybrzmiało ostatnie słowo, Henryk usłyszał tylko "puf!", w tym samym czasie w miejscu, gdzie stał sfinks pojawił się obłok w jego kształcie, a stwór znikł. A Henryk wreszcie mógł się rozejrzeć. W miejscu, gdzie wcześniej stał sfinks, znalazł rękawice [2]. Rozejrzał się dookoła i okazało się, że może iść w lewo [B6] lub zawrócić [na A7].

Obrazek

Atak: 2
Obrona: 6 (hełm 1, rękawice 2, koszula 1, spodnie 1, buty 1)
Złoto: 1500 [1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
Wespucci

Post autor: Wespucci » 17 maja 2017, o 20:50

-Głupi sfinks, feniks czy kij wie co to było. Co on sobie myślał. Że ja nie będę wiedział tego?

Po chwili zastanowienia Henryk postanowił iść w lewo [B6]. Powoli ruszył...

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 17 maja 2017, o 21:38

Henryk, gdy tylko wkroczył do komnaty [B6], zobaczył jakiegoś dziwnego stwora. Ciągle skakał na dwóch, tylnych łapach, drugą parą wymachiwał w górę. Był baryłkowaty, ale dość wysoki, wyższy od Henryka. Kłów nie obnażał i można było się domyślać, że raczej nimi nie walczył. Nie był wymagającym przeciwnikiem (Atak: 4, Obrona: 1).

Stwór nie zauważył Henryka, więc mógł zdecydować czy go zaatakować*, czy wrócić [na B7]

*Walka rozstrzygnie się w dwóch rundach - Henryk wygra bez uszczerbku na zdrowiu.
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
Wespucci

Post autor: Wespucci » 18 maja 2017, o 20:09

- No ja na to się nie pisałem! Jakiś głupi kij wie co to jest będzie mi tutaj blokował przejście. Nie ma to tamto! Jak z tobą skończę ty głupi skaczący potworze to wyślę sowę do organizatora tego cyrku. Nie pisałem się na głupie potwory. Potworów im się zachciało.

Henryk będący tak wkurzony, jak kij wie co natychmiast dobył miecz i ruszył na skaczące cuś.

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 18 maja 2017, o 20:32

Potwór upadł na ziemię pod siłą ostatniego ciosu Henryka i już się nie podniósł. Momentalnie zastygł w bezruchu. Silna ręka Henryka, zakończona dobrym mieczem, w mig załatwiła maszkarę.

A Henryk wreszcie mógł się rozejrzeć. Najpierw przyjrzał się stworowi. Okazało się, że niedaleko od miejsca walki było gniazdo potwora, a w nim Henryk znalazł lśniący miecz [4]. Henryk rozejrzał się dookoła i okazało się, że może iść w dalej [B5] lub zawrócić [na B7].

Obrazek

Atak: 4
Obrona: 6 (hełm 1, rękawice 2, koszula 1, spodnie 1, buty 1)
Złoto: 1500 [1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
Wespucci

Post autor: Wespucci » 18 maja 2017, o 21:04

[i]- Co ten pajac sobie myślał. Proszę mi teraz dać sowę do organizatora. I do tego karczmarza! Ale cóż? Lecimy dalej na B5.

Zablokowany

Wróć do „Labirynt”