Henryk Wespucci

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508

Re: Henryk Wespucci

Post by Hugo »

I znowu Henryk wchodząc do kolejnej komnaty został oślepiony przez błysk i ogłuszony krótkim acz mocnym hukiem. Oczywiście nozdrza podrażnił, wydobywający się z nie wiadomo skąd, dym. Gdy już odzyskał wzrok, a dym opadł, zobaczył znajomego stwora.

Był to sfinks, chyba ten sam (Atak: 50, Obrona: 50). Henryk już wiedział co go czeka, więc spokojnie stanął z oparty o miecz i czekał. Sfinks ponownie zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- Buahah... Ach, to znowu ty... No dobrze, mądralo, jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść zwej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, oczywiście - odpowiedział spokojnie Henryk, patrząc prosto w oczy sfinksowi.
- A zatem odpowiedz mi... jeśli zdołasz... - powiedział głośno już bez śmiechu, po czym jakby zaczął czegoś szukać mamrotał pod nosem, a głośno zwrócił się do Henryka - Jak nazywa się Zakon, którego Klasztor znajduje się w Ferze? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Wespucci

Post by Wespucci »

- Czy to Zakon Semnoteam, w kyltórego klasztorze przechowuje się prochy feniksa?
/-/ bosman Henryk Wespucci
Hugo

Post by Hugo »

- Ech... - westchnął przeciągle sfinks, nawet na chwilę się nie uśmiechnął. - Czemu ja mam tak mało zabawy?

I nim zniknął, zdążył tylko rzec:
- Proszę! Proszę! Pfff... A idź sobie dalej!

I nim wybrzmiało ostatnie słowo, Henryk usłyszał tylko "puf!", w tym samym czasie w miejscu, gdzie stał sfinks pojawił się obłok w jego kształcie, a stwór znikł. A Henryk wreszcie mógł się rozejrzeć. W miejscu, gdzie wcześniej stał sfinks, znalazł porządne spodnie [3]. Rozejrzał się dookoła i okazało się, że może iść na boki [A5 i C5] lub zawrócić [na B6].

Image

Życie: 5
Atak: 4
Obrona: 8 (hełm 1, rękawice 2, koszula 1, spodnie 3, buty 1)
Eliksiry: 3 (1, 1, 1)
Złoto: 3000 [2x1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo
Wespucci

Post by Wespucci »

- No to co? Na lewo marsz! Na A5 marsz, co będziemy się obijać!
Hugo

Post by Hugo »

Henryk wszedł do kolejnej komnaty [A5], w której nie było tym razem żadnego stwora. Rozejrzał się i nie zauważył też niczego interesującego. Po oględzinach, okazało się, że znów może iść tylko w dwóch kierunkach: skręcić [A6] lub z powrotem [B5]

Image

Złoto: 3000 [2x1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo
Wespucci

Post by Wespucci »

- Na A6! Coś czuję że cuś tam będzie!
Hugo

Post by Hugo »

I znowu Henryk wchodząc do kolejnej komnaty został oślepiony przez błysk, ale już huk został... zagłuszony przez krzyk
- No ej! Już darujcie sobie, przecież to na nim nie zrobi wrażenia - gdy Henryk odzyskał wzrok, zobaczył, że to krzyczy znajomy stwór. - A mnie... khe... khe... ten cholerny dym kiedyś zaszkodzi!

Henryk już wiedział co go czeka, to usiadł i spokojnie czekał. Sfinks ponownie zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- No dobrze, mądralo, jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść swej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, tak, zadawaj już - odpowiedział spokojnie, wręcz nonszalancko Henryk, udając, że czyści sobie pod paznokciami.
- A zatem odpowiedz mi... jeśli zdołasz... - powiedział głośno już bez śmiechu, po czym jakby zaczął czegoś szukać mamrotał pod nosem, a głośno zwrócił się do Henryka - Jakie miasta zrzeszała Liga Miast Staroteutońskich? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo
Wespucci

Post by Wespucci »

- Muszę powiedzieć, że trochę trudne pytanie zadałeś, ale co to dla mnie? Odpowiedź jest prosta, jak prosta p. A więc liga ta łączyła następujące miasta - Zielnybor, Eltdorf, Margon. Dziękuję.
Hugo

Post by Hugo »

Oczy sfinksa zabłysły, wstał, napuszył się, wyszczerzył zębiska i zaczął się śmiać
- Ohoho... nie... a nie jednak wiedziałeś - zrzedła mina sfinksowi.

I nim wybrzmiało ostatnie słowo, Henryk usłyszał tylko "puf!", w tym samym czasie w miejscu, gdzie stał sfinks pojawił się obłok w jego kształcie, a stwór znikł. A Henryk wreszcie mógł się rozejrzeć. W miejscu, gdzie wcześniej stał sfinks, zauważył coś błyszczącego - usypane na kupce 100 szt. złota. Niestety z tej komnaty można było tylko zawrócić zawrócić [na A5].

Image

Złoto: 4600 [znalezione 100 + 3x1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo
Wespucci

Post by Wespucci »

- Odbiłem się od ściany. To co, na C5? Nawet nie będę się zatrzymywał...
Locked

Return to “Sport i rozrywka”