Tymoteusz von Hohenzollern

Labirynt quizowy z okazji 15-lecia Księstwa Sarmacji
Awatar użytkownika
Hugo
Gadu-Gadu: 3081508
Kontakt:

Tymoteusz von Hohenzollern

Post autor: Hugo » 17 maja 2017, o 12:50

Tymoteusz powoli się zaczął budzić. Nim otworzył oczy, poczuł, że to, na czym leży, to z pewnością nie jest miękkie łóżko. Miał nadzieję, że zapach wilgoci nie unosi się z pościeli. Powoli otwierał oczy, jednak niewiele dostrzegł - dookoła było ciemno. Usłyszał niedaleko kapanie wody. Nie bardzo pamiętał, skąd się tu wziął. Przypominał sobie jak przez mgłę, że gdy przyszedł, karczmarz powiedział, że jest spóźniony, ale zamiast złości, przywitał go ciepłym uśmiechem. Zobaczył jeszcze Sławomira Wikidajłę, jak wchodził po schodach, ale ten nie reagował na nawoływanie Tymoteusza. Tymoteusz niby coś zjadł, niby coś wypił, ale nie do końca pamięta co to było. Kojarzył, że karczmarz zaprosił go do pokoju z miękkim łóżkiem i pachnącą pościelą, ale nie pamiętał, ani łóżka, ani pościeli.

Gdy oczy przyzwyczaiły się do ciemności, Tymoteusz spostrzegł, że znajduje się w jakimś pomieszczeniu, żeby za chwilę zorientować się, że to jaskinia.
- Tak mnie urządzić, członka rodu Zollern! Niech no ja dorwę tego karczmarza. Po kiego grzyba ja się tu pchałem? Tak się dać podejść starym Sarmatom. Pewnie mają ze mnie niezły ubaw. Wszystko powiem ojcu!

Gdy już się trochę uspokoił, Tymoteusz zaczął szukać po kieszeniach czy ma wszystko, co ze sobą zabrał. Tak jak się domyślał - pusto. Choć nie do końca, w jednej z kieszeni wymacał list, o takiej oto treści:
Dowieść swej odwagi i wiedzy musisz
Niestrudzony wędrowcze, jeśli wyjście chcesz znaleźć,
Krętymi ścieżkami podążać musisz.
Strzeż się sfinksa i innych stworów,
Lecz nie lękaj zbytnio, gdyż oto oddaję w twe ręce
Eliksiry, zbroję i broń dla ochrony ciała.
Jednak umysł swój i życie sam chronić musisz.

Jeszcze bardziej wkurzony treścią listu, Tymoteusz zaczął się rozglądać za tymi eliksirami, zbroją i bronią. Nie musiał daleko szukać - na płaskim kamieniu, niczym na stole, leżała torba, dziwne ubranie zrobione ze skóry i pozszywane rzemieniami, a na ubraniu miecz. Sam nie wiedział czemu, ale zaczął zakładać ubranie. Miał jakieś przeświadczenie, że musi to zrobić. I o dziwo, pasowało nań doskonale. „Jakbym sam sobie to uszył” - pomyślał. Włożył miecz za pas i chwycił torbę, a w niej znalazł trzy buteleczki z eliksirem o intensywnym zapachu. Na butelkach były naklejki z napisem „ŻYCIE”.

Po kolejnych oględzinach jaskini, okazało się, że z trzech stron są ściany, można iść tylko w jednym kierunku [na B7].

Obrazek

Życie: 5
Atak: 2
Obrona: 5 (hełm 1, rękawice 1, koszula 1, spodnie 1, buty 1)
Eliksiry: 3 (1, 1, 1)
Złoto: 0
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
ДЯIП
Gadu-Gadu: 0

Re: Tymoteusz von Hohenzollern

Post autor: ДЯIП » 17 maja 2017, o 14:05

-No, Gdzie ja do cholery jestem? Dobra, w prawo Marsz! B7
Obrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 17 maja 2017, o 20:14

Tymoteusz wchodząc do kolejnej komnaty został znienacka oślepiony przez błysk i ogłuszony krótkim acz mocnym hukiem. Jakby tego było mało, nozdrza podrażnił, wydobywający się z niewiadomo skąd, dym. Gdy już odzyskał wzrok, a dym opadł, zobaczył jakiegoś dziwnego stwora.

Był to chyba sfinks. Wyglądał na mocnego przeciwnika (Atak: 50, Obrona: 50). Jednak nim Tymoteusz zaczął rozważać opcje pokonania, obejścia czy czegokolwiek, sfinks zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- Buahahahaha! I myślisz wiotki młokosie, żeś poszukiwaczem przygód? Awanturnikiem mienisz się? Schowaj ten mieczyk, bo co najwyżej możesz mi między zębrami nim pogrzebać.

Sfinks kpił z każdym zdaniem, lecz Tymoteusz, o dziwo się uspokoił i czekał na rozwój wydarzeń. Przez myśl przemknęło jemu, że gdyby stwór miał zaatakować, zrobiłby to dawno temu.
- No dobrze, misiu - dalej próbował kpić. - Jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść zwej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, oczywiście - odpowiedziała hardo Tymoteusz.
- A zatem odpowiedz mi... muahahaha, jeśli zdołasz...Który z markizów, gdy nim jeszcze był, miał przydomek „Ciasteczkowy”? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508

Awatar użytkownika
ДЯIП

Post autor: ДЯIП » 18 maja 2017, o 14:21

-Hm... ale po co Sfinksie mam ci odpowiadać, skoro postacią Mityczną jesteś!
Tymoteusz szybko Zrzucił nożem w Oko stwora i szybko pobiegł w lewo wiedząc że Sfinks i tak go dogoni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 18 maja 2017, o 15:02

Tymoteusz czmychnął niczym tchórz, nie poszukiwacz przygód. Powrócił do miejsca, z którego (ledwie) zaczął podróż, a przy tym stracił miecz, który sfinks zmiażdżył łapą.
- Muahahahaha. Pędź tchórzu, pędź! I tak będę na Ciebie czekał! - krzyknął za Tymoteuszem sfinks i spokojnie usiadł na ziemi.

Tymoteusz znalazł się w miejscu startu, z którego można iść tylko w jednym kierunku [na B7].

Obrazek

Życie: 5
Atak: 0
Złoto: 0
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
ДЯIП

Post autor: ДЯIП » 18 maja 2017, o 16:28

Kod: Zaznacz cały

Przeprasam, mowiać lewo miałem na myśli B6 

Tymoteusz postanowił wrócić do stwora i odpowiedzieć.
-Sfinksie! Uciekłem, ale teraz przypomniała mi się odpowiedź. To był chyba RCA, nie! To był Henryk bon Thorn-Leszczyński!
Obrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 18 maja 2017, o 16:56

Arin pisze:

Kod: Zaznacz cały

Przeprasam, mowiać lewo miałem na myśli B6 

Ja prowadzę narrację :) Dopóki Gracz nie odpowie na pytanie, jak w tym przypadku, czy nie pokona stwora, dalsza droga, nowe kierunki są zablokowane. Gracz nie widzi innych kierunków, jak napisałem w ogólnych zasadach.
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
ДЯIП

Post autor: ДЯIП » 18 maja 2017, o 17:13

Przepraszam :x
Obrazek

Awatar użytkownika
Hugo
Kontakt:

Post autor: Hugo » 18 maja 2017, o 19:41

Bum! Uderzył piorun z oczu sfinksa w Tymoteusza.
- Hahaha! - zatryumfował stwór. - Pierwsze słowo do dziennika! Drugie do... - nagle mina sfinksowi zrzedła i się skulił i zapiszczał - Nie do śmietnika?

I nim wybrzmiał okrzyk wyprzedzający ból, Tymoteusz usłyszał tylko "puf!", w tym samym czasie w miejscu, gdzie stał sfinks pojawił się obłok w jego kształcie, a stwór znikł. Tymoteusz, choć trochę poraniony przez nieroztropność i wypowiadanie wszystkich odpowiedzi, jakie ślina na język jemu przyniesie, wreszcie mógł się rozejrzeć. W miejscu, gdzie wcześniej stał sfinks, znalazł miecz [1]. Rozejrzał się dookoła i okazało się, że może iść dalej [C7] lub zawrócić [A7].

Obrazek

Życie: 4
Atak: 1
Złoto: 1500 [1500 za prawidłową odpowiedź]
Tomasz Ivo Hugo

gg 3081508

Awatar użytkownika
ДЯIП

Post autor: ДЯIП » 18 maja 2017, o 19:53

-No, jak widać Odolan z mną. Tymoteusz trochę zraniony postanowił iść do przodu. C7
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Labirynt”