Budujemy Sole

Tu pijemy drinki, kultywujemy lenistwo i chłoniemy słońce

Moderator: Starosarmacja: władze

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Re: Budujemy Sole

Post autor: Patryk Vindsor » 30 sie 2017, o 09:54

Jeszcze portu brakuje :)
Patryk Vindsor

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Zombiakov

Post autor: Zombiakov » 30 sie 2017, o 23:26

Ile to już razy porządkowano i gromadzono informacje o zabytkach. Na stronach Księstwa, prowincji, miast. Były też zbiorcze opracowania na poziomie centralnym lub też wplątywanie zabytków w logiczną całość historii na wiki.

Nie wiem jakie rozwiązanie jest najlepsze ale tak tu i teraz zastanawiam się czy powinno się to dziać w ramach strony prowincji czy w ramach profili miejscowości strony Księstwa.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 31 sie 2017, o 18:43

Zombiakov pisze:Nie wiem jakie rozwiązanie jest najlepsze ale tak tu i teraz zastanawiam się czy powinno się to dziać w ramach strony prowincji czy w ramach profili miejscowości strony Księstwa.
Moim zdaniem i tu i tu. Czyli rozbudowany opis np. zabytku na stronie miasta, natomiast wersja skrócona wraz z linkiem do niego na stronie prowincji.
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz L.
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Remigiusz L. » 31 sie 2017, o 19:13

Na Tropicanie nie ma problemu, bo w systemie nasza prowincja i tak funkcjonuje jako miasto.
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
El Dictatore del Distrito de Tropicana

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 1 wrz 2017, o 09:08

Lepiej chyba rozbudowane opisy również na stronę prowincji wrzucić i próbować się na tym pozycjonować w Google.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 1 wrz 2017, o 20:31

Ja znalazłem takie zabytki, które kiedyś były na stronie Soli. Nie mam opisów więc fajnie byłoby dorobić i może znaleźć te zdjęcia w lepszej jakości lub inne ale w podobnym klimacie.

Bank
Obrazek

Fontanna
Obrazek

Kościół
Obrazek

Ratusz
Obrazek

Sąd
Obrazek

Gaj
Obrazek

Młyny
Obrazek

Statua
Obrazek

Pałac arystokracji
Obrazek

Pałac Gustolupulo
Obrazek
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Post autor: Patryk Vindsor » 1 wrz 2017, o 20:41

Same zdjęcia frontowe to za mało. Najlepszym rozwiązaniem (moim skromnym zdaniem :D) jest organizacja wirtualnej wycieczki po danym zabytku, obejrzenie wnętrza i zakamarków. Tak jak ja robiłem przykładowo z Biblioteką w Grodzisku czy Bunkrem.
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz L.
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Remigiusz L. » 5 wrz 2017, o 10:46

Bank - Pierwszy budynek w tym miejscu został wzniesiony już za czasów Złotobrodego. Piraci sprzedawali w nim swe łupy kupcom i przemytnikom, a także mogli dokonać wymiany zdobytej w odległych krajach waluty. Właściwą swą rolę bank zyskał w 1674 r. za sprawą reform finansowych Sancho Junioreza, ale pierwotny budynek został ograbiony i zniszczony rok później, podczas najazdu na Solę Czerwonego Korsarza (to o nim będzie następny odcinek Pocztu piratów). Juniorez jednak nie poddał się tak łatwo i w 1800 roku zbudował kolejny bank, który możemy podziwiać do dziś. Obecnie nie można w nim zakładać prywatnych kont, dawne pesos zastąpiły liberty. Właściwie jedyną rolą banku w dzisiejszych czasach jest przechowywanie pieniędzy prowincji. Ale kto wie, może nadejdą jeszcze lepsze dni?

Ratusz - Jak wynika z ostatnich odkryć archeologicznych, pierwszy ratusz stał w dzisiejszej Dzielnicy Portowej. Była to drewniana szopa, w której wybierany przez kupców urzędnik rozsądzał spory i zarządzał (przynajmniej teoretycznie) miastem. Obecny budynek ratusza znajduje się w centrum miasta, a powstał między datą śmierci Złotobrodego, a objęciem władzy przez Sancho Junioreza, z inicjatywy tworzącej się gildii kupieckiej, która potrzebowała siedziby. W 1678 roku Juniorez nadał ów budynek władzom Soli. Obecnie nadal jest on siedzibą burmistrza tropicańskiej stolicy.

Pałac arystokracji (właśc. Palacio del Dictatore) - Pałac zbudowany ok. 1811 roku, był siedzibą Javiera de la Montegi, jednego z bogatych plantatorów tytoniu. Jako jeden z nielicznych budynków w Soli przez wieki oparł się wszystkim najazdom piratów i dzikich z dźungli, więc dziś możemy go podziwiać dokładnie takim, jakim był dwieście lat temu. Po wymarciu de la Montegów w 1900 roku, pałac stał się siedzibą El Presidentes, zaś obecnie zamieszkuje go El Dictatore Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser.

To tak na rozgrzewkę :) Myślę że Pałac Gustolupulo powinien opisać ktoś z tego rodu.
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
El Dictatore del Distrito de Tropicana

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 5 wrz 2017, o 10:52

Opiszę!

Fajnie byloby na podstawie starej mapy Soli opracować nową, podzielić miasto na dzielnice i opisać każdą z nich pod kątem architektury:

Obrazek
Słoneczko Tropicany

Obrazek

zbbrow

Post autor: zbbrow » 5 wrz 2017, o 11:11

Zdecydowanie lepsze zdjęcia można w dzisiejszych czasach znaleźć! :D

Młyny są z Grecji z wyspy Mykonos (patrz mój Facebook :D).
Statua wiadomo.
El Capitolio z Havany robił bodajże za Pałac El Presidente.

Ogólnie w każdym razie inspiracja podstawowa to Kuba i tamtejsze klimaty.
Zbyszko Gustolúpulo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tu się toczy życie Tropicany”