Finanse prowincji

Tu pijemy drinki, kultywujemy lenistwo i chłoniemy słońce

Moderator: Starosarmacja: władze

Awatar użytkownika
Remigiusz L.
Gadu-Gadu: 0

Finanse prowincji

Post autor: Remigiusz L. » 21 wrz 2017, o 14:48

¡Compañeros!

Chciałem omówić dość trudną kwestię naszych finansów. W ciągu moich dotychczasowych rządów nagrody konkursowe oraz wynagrodzenia dla grafików pochłonęły niemal połowę początkowego budżetu. Dodatkowo codziennie płacimy podatek od miast (na szczęście nikt nie wprowadził jeszcze podatku od prowincji, ale to tylko kwestia czasu). Nasze zyski są praktycznie żadne, ponieważ jedyne wpływy pochodzą od dwóch osób kupujących zupę (wśród których jestem też ja 8-) ).
W tym miejscu część z Was zapewne pomyśli, ale o co chozi?! Przecież tak samo małe wpływy mają zapewne wszystkie miasta, a prawie na nic nie wydają, więc nie ma sensu nic w tej sprawie robić. Owszem, Tropicana jest jednak mimo wszystko prowincją i ma specjalne wydatki. W obecnej sytuacji wystarczy, że zrobię jeszcze jeden, dwa konkursy i splajtujemy. A chciałbym je robić. Dodatkowo w ramach powstałego niedawno Zyriusza można by na terenie wyspy przeprowadzić szereg inwestycji, ale na to też trzeba pieniędzy. Jak je zdobyć? Możemy rozpatrzeć kilka możliwości:

1. ściągnięcie nowych mieszkańców - więcej mieszkańców = więcej kupionych zup = większe zarobki prowincji. Pomysł wydaje się idealny, ma jednak jedną, drobną, lecz zasadniczą wadę - mieszkańców skądś trzeba wziąć. Nowych, którzy by zostawali na dłużej w KS, jest niewielu ostatnimi czasy, można by więc ukraść obywateli innym samorządom, wymaga to jednak akcji propagandowej i może być konfliktogenne. Trzecia droga to ściągnięcie dawnych, już nieaktywnych Tropicańczyków, problem w tym, że mają oni jakieś powody, dla których są nieaktywni i może się to nie udać. Tak więc ten sposób jest raczej długofalowy i mało skuteczny. Idźmy dalej...

2. podatki na rzecz Tropicany - ściąganie podatków jest bez wątpienia dobrym sposobem zarabiania, pod warunkiem, że ma się wielu podatników. Tak więc znów rozbijamy się o demografię. W dodatku uchwalenie dodatkowych podatków dla obywateli Tropicany raczej odstraszy ewentualnych imigrantów, co wyklucza metodę numer jeden. Można by jednak wprowadzić przepis przekazujący 1/3 podatku samorządowego płaconego przez obywateli Tropicany do skarbu prowincji. Nie wiem jednak na ile STS jest skłonna to zaakceptować, w dodatku będzie to przynosić Tropicanie zaledwie dwa tysiące miesięcznie! Musimy więc szukać dalej...

3. Dotacje od samorządu/rządu/Księcia - gdyby udało się wycyganić jakieś stałe dotacje od któregoś z wyżej wymienionych organów, mogłoby to zapewne zaspokoić nasze potrzeby. Nie zapewni nam to jednak samodzielności finansowej, w dodatku nie każdy namiestnik czy kanclerz będzie nam chciał dawać liberty ot tak.

4. Inne pomysły (?) - i tutaj liczę na Wasz głos. Mnie wpadają do głowy jeszcze dwa. Sprzedaż działek w Soli, jak to działa w chociażby Sclavinii, a także jeszcze jeden powiązany projekt w ramach Zyriusza, który jest na razie omawiany z JO Zombiakovem i JO Namiestnikiem. Jakieś jeszcze propozycje?
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Patryk Vindsor

Re: Finanse prowincji

Post autor: Patryk Vindsor » 22 wrz 2017, o 15:06

Proponuję zrobienie coś podobnego co sam zrobiłem dla lepszego zasilenia konta Grodziska.

Mianowicie założenie instytucji której zadaniem będzie rozwój regiony/miasta. W moim przypadku to Agencja Rozwoju Grodziska. Artykuły, komentarze, felietony itd. przenosić mogą stały dochód.
Patryk Vindsor

Obrazek

Awatar użytkownika
rybczak

Post autor: rybczak » 25 wrz 2017, o 10:20

Dziś wieczorem się wypowiem w temacie :)
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany

Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz L.
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Remigiusz L. » 25 wrz 2017, o 19:09

rybczak pisze:Dziś wieczorem się wypowiem w temacie :)
Czekam :D
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
El Dictatore del Distrito de Tropicana

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tu się toczy życie Tropicany”