Page 1 of 2

Historia Tropicany

Posted: 12 Oct 2017, o 15:06
by Remigiusz L.
W związku z realizowaną przeze mnie serią "Pocztu piratów", chciałem zadać pytanie. Mianowicie na ile moje artykuły mają być zgodne z Historiae Sarmaticae? Nie chciałbym deprecjonować pracy autorów tego dzieła, ale moim zdaniem wymagałoby ono znacznego uproszczenia. Wg niego w okresie działań pirata, który pojawi się w następnym odcinku kontynent był pod panowaniem Lazarii. Ja chciałbym w swej historiografii Lazarię zastąpić po prostu zjednoczonym Księstwem Sarmacji. Być może jednak zostanie to uznane za jakieś świętokradztwo, stąd chciałbym znać Wasze zdanie na ten temat :?:

Jednocześnie, gdyby ktoś miał jakieś materiały pomagające w spisaniu internetowej historii Tropicany
(tu znacząco spoglądam w stronę rodu Gustolúpulo :D), to niech zamieści je w tym wątku. Tutaj chętnie też przyjmę ewentualne zgłoszenia do pracy lub pomocy w pracach El Tropicano Instituto de la Memoria.

Re: Historia Tropicany

Posted: 23 Oct 2017, o 13:46
by Remigiusz L.
Miło widzieć oszałamiającą aktywność w tym wątku :cry:

Re: Historia Tropicany

Posted: 23 Oct 2017, o 14:15
by Hugo
Wasza Dyktatorskość!

Skoro nikt nie odpowiedział na pytania, to... znaczy, że Dictatore może robić, jak uważa ;)

Re: Historia Tropicany

Posted: 27 Oct 2017, o 13:04
by Remigiusz L.
Problem w tym, że jak nikt nie odpowiada na pytania, to Jego Dyktatorskości się wszystkiego odechciewa. Wyspa tak wyludniona, że nawet czystek nie da się zrobić :cry:

Re: Historia Tropicany

Posted: 27 Oct 2017, o 13:06
by Hugo
Pamiętam, jak niegdyś ludzie pracowali przy swojej inicjatywie tylko dla siebie... to były czasy.

Ale na poważnie, El Dictatore, piszecie tak ciekawie, że gdy pojawią się wyniki Waszej pracy, z pewnością nie przemkną bez komentarzy... jak moja ;)

Re: Historia Tropicany

Posted: 27 Oct 2017, o 13:09
by Remigiusz L.
Skoro tak, to przestaję marudzić i zabieram się do pisania :D

Re: Historia Tropicany

Posted: 9 Dec 2017, o 10:30
by Remigiusz L.
Tropicano Instituto de la Memoria otrzymał własną podstronę. Zbiory na razie dosyć ubogie, ale mam nadzieję, że będą się powiększały :)

Re: Historia Tropicany

Posted: 3 Mar 2018, o 12:14
by Remigiusz L.
Zbiory Tropicano Instituto de la Memoria powiększyły się o link do opublikowanego już jakiś czas temu artykułu nt. Sancha Junioreza. Z kolei dział historii internetowej, dzięki uprzejmości JKW Helwetyka, wzbogacił się o dekret, którego szukałem w kontekście znalezienia informacji o Wagarii, zawiera on jednak także decyzję o powołaniu Tropicany i jej statut.

Re: Historia Tropicany

Posted: 3 Mar 2018, o 14:20
by Prokrustes
Remigiusz L. wrote:Zbiory Tropicano Instituto de la Memoria powiększyły się o link do opublikowanego już jakiś czas temu artykułu nt. Sancha Junioreza. Z kolei dział historii internetowej, dzięki uprzejmości JKW Helwetyka, wzbogacił się o dekret, którego szukałem w kontekście znalezienia informacji o Wagarii, zawiera on jednak także decyzję o powołaniu Tropicany i jej statut.


Można by się posilić kiedyś o bardziej ozdobne wydanie tego historycznego aktu - fundamentu samorządności Księstwa. (z dobrymi i złymi skutkami).

Re: Historia Tropicany

Posted: 8 Apr 2018, o 12:27
by Remigiusz L.
Kolejny raz Tropicana skorzystała z usług diuka Czuguł-Chana. Tym razem piękne logo zyskał Tropicano Instituto de la Memoria:

Image