Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]

Awatar użytkownika
Hugo
Posty: 6595
Rejestracja: 21 maja 2010, o 10:31
Gadu-Gadu: 3081508
Lokalizacja: Nadzieja
Kontakt:

Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]

Post autor: Hugo » 23 wrz 2017, o 21:56

Czy tylko książę lub Kanclerz powinni móc zastępować funkcjonariuszy publicznych? Czy oni powinni móc? Czy zakres czynności dla zastępowania jest odpowiedni? Czy termin bezczynności funkcjonariusza jest właściwy?
Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]
  1. Książę lub Kanclerz może dokonać czynności prawnej w zastępstwie funkcjonariusza publicznego niedokonującego jej w terminie.
  2. Przepis ust. 1 stosuje się do czynności prawnej, której dokonanie jest wymagane przepisami prawa, a jej istota jest niezależna od rozstrzygnięcia funkcjonariusza publicznego niedokonującego jej w terminie.
  3. Terminem, o którym mowa w ust. 1, jest termin określony przepisami prawa, a w przypadku jego braku — termin siedmiu dni.
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża


gg 3081508
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Awatar użytkownika
Laurencjusz
Posty: 5218
Rejestracja: 13 sie 2014, o 23:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gidena
Kontakt:

Re: Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]

Post autor: Laurencjusz » 5 paź 2017, o 21:34

Czy tylko książę lub Kanclerz powinni móc zastępować funkcjonariuszy publicznych? Idąc tym tropem to i tak wychodzą mi cztery osoby, bo chyba doliczyć trzeba Podkanclerzego i Regenta. Piszę chyba, bo nie pamiętam, czy owe zastępstwa nie mają ograniczeń w tym kierunku.

Nic bym nie zmieniał.
Obrazek
(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozdział V RADA MINISTRÓW”