Nowelizacja ustawy o KNP

Archiwum Senatu i Rady, zakończone debaty i głosowania.
Forum rules
Image
Konsulat Sclavinii
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A
Cudzoziemiec 1

Nowelizacja ustawy o KNP

Post by Cudzoziemiec 1 »

Image

Szanowny Panie Konsulu.
Wysoka Rado.

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!

Mam przyjemność przedłożyć Wysokiej Radzie projekt krótkiej, ale w moim odczuciu potrzebnej, nowelizacji ustawy o KNP. Uzasadnienie projektu jest bardzo krótkie. Kilka dni temu objąłem kierownictwo nad Kolegium i zaprosiłem wszystkie zainteresowane osoby do współpracy. W wyniku tego zauważyłem, że współpracę z KNP zechciałyby podjąć dwie osoby, które z przyczyn formalnych dziś takiej współpracy podjąć nie mogą. Wychodząc im na przeciw, ale także zwyczajnie otwierając bramy KNP na akademików zainteresowanych rozwijaniem swych pasji, chcę poprosić Wysoką Radę by uczyniła stosowny wyjątek w ustawie, który w zgodzie z Konstytucją Sclavinii, zezwoli zainteresowanym nie będącym obywatelami Sclavinii pracę na jej rzecz.

Proszę o przyjęcie projektu.

Art. 1.
W Ustawie o Kolegium Nauk Przyrodniczych z dnia 30 lipca 2016 roku wprowadza się zmianę, która polega na tym, że w art. 4 dopisuje się ust. 4 w brzmieniu "Wobec Akademików nie stosuje się obowiązku posiadania obywatelstwa sclavińskiego."

Art. 2.
Ustawa wchodzi w życie w dniu ogłoszenia.
Niegosław___Sarewicz

Re: Nowelizacja ustawy o KNP

Post by Niegosław___Sarewicz »

Wasza Konsularna Mość,
Wysoka Rado,

Informuję, iż popieram przyjęcie ustawy. Należy umożliwić osobom nie będącym obywatelami sclavińskimi pracę w KNP.

Z wyrazami najwyższej estymy,
(—) Salvadore van der Saar
/—/ dr net. Niegosław ob. Sarewicz
OvS
Gadu-Gadu: 0

Post by OvS »

Powiem krótko – nie jestem fanem ustawodawstwa pod konkretne osoby.
Plusem tej ustawy jest to, że w razie czego, można zaprosić do prac w KNP osoby będącej specjalistami w dziedzinach, którymi Kolegium się zajmuje, a które obywatelstwa nie posiadające (choć w sumie, teraz nikt taki mi do głowy nie przychodzi, kiedyś mógłby być to Roland, teraz podejrzewam, że ma on obywatelstwo sclavińskie).
Ahm, no i nie jestem fanem spadochroniarstwa samorządowego. I rozpoczynania debaty przed rozpoczęciem debaty (ale to chyba będzie wybaczone, zawsze to aktywność).
Ogólnie, muszę przemyśleć sprawę i zobaczymy, jak pójdzie debata, może ktoś mnie przekona w którąś stronę.
PS. Nah, miało być krótko. :/
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Roland

Post by Roland »

ZARZĄDZENIE

Na podstawie art. 6 ust. 6 Konstytucji Konsulatu Sclavinii zarządzam pierwsze czytanie projektu, które potrwa do 18 sierpnia 2017 roku włącznie.

POUCZENIE

Pierwsze czytanie projektu obejmuje: przedstawienie projektu wraz z uzasadnieniem członkom Rady przez projektodawcę, debatę nad projektem oraz zgłaszanie poprawek do projektu.

Konsul Sclavinii może skrócić lub przedłużyć pierwsze czytanie projektu na wniosek co najmniej jednej czwartej członków Rady.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Image
Yennefer

Post by Yennefer »

Nie mam zastrzeżeń do projektu.
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/KPwMuWHz.png[/img](-)Yennefer v-hr. Heach
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Również nie widzę przeciwwskazań.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Szanowny Panie Konsulu,

składam wniosek o skrócenie debaty i I czytania.
Proszę pozostałych radnych o podpis pod tym wnioskiem.
Potrzebujemy 1/4 członków Rady.
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

OvS wrote:Powiem krótko – nie jestem fanem ustawodawstwa pod konkretne osoby.
Plusem tej ustawy jest to, że w razie czego, można zaprosić do prac w KNP osoby będącej specjalistami w dziedzinach, którymi Kolegium się zajmuje, a które obywatelstwa nie posiadające (choć w sumie, teraz nikt taki mi do głowy nie przychodzi, kiedyś mógłby być to Roland, teraz podejrzewam, że ma on obywatelstwo sclavińskie).
Ahm, no i nie jestem fanem spadochroniarstwa samorządowego. I rozpoczynania debaty przed rozpoczęciem debaty (ale to chyba będzie wybaczone, zawsze to aktywność).
Ogólnie, muszę przemyśleć sprawę i zobaczymy, jak pójdzie debata, może ktoś mnie przekona w którąś stronę.
PS. Nah, miało być krótko. :/

Akurat nie myślałem o tej zmianie pod konkretne osoby, choć fakt ich pojawienia się strigerrował ten projekt. Niemniej - zmiana pozwala fakultatywnie do Kolegium powołać wszystkich zainteresowanych. Nie wymusza tego, ani nie narzuca tego. Umożliwia. Ostatecznie decyzję i tak podejmuje Kolegium w drodze stosownej uchwały. Natomiast uważam, że skoro są chętni pomagać to czemu nie mielibyśmy ich do naszego grona dopuścić.

Pozdrawiam!
OvS

Post by OvS »

(–) Otto von Spee-Asketil

Wystarczy tej burzliwej debaty, bo serwery wybuchną.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Cudzoziemiec 1

Post by Cudzoziemiec 1 »

Jeszcze jeden podpis jest potrzebny do skrócenia dyskusji.

Konsulu? :) Pomożecie? :)
Locked

Return to “Archiwum”