Plotki z Sarmacji (tfu!)

miejsce właściwe dla spraw związanych z osobą Arcyksięcia Teutończyków Wojciecha Hergemona
kaxiu

Plotki z Sarmacji (tfu!)

Post by kaxiu »

W ostatnim czasie do Naszych Arcyksiążęcych uszu nieustannie dochodzą plotki, jakoby planowano likwidację Zamku Zielnyborskiego (mam na myśli oczywiście plany demontażu naszego forum).

Stoi za tym niejaki obywatel Helwetyk, co nie jest nowością, bo zawsze knuł jak Teutonię zniszczyć, a i jego syn był zasłużony na polu pozbawiania Rodu Zamku Zielnyborskiego.

W tym miejscu oświadczam zatem, że jeśli rzeczony teutonofob spełni swoje groźby, to Zamek zostanie cegła po cegle przeniesiony do jakiegoś normalniejszego kraju. Nadmieniam, że stosownie do obowiązujących przepisów rozbiórka i wywiezienie cegieł nie stanowi żadnego przestępstwa.

Tam też - wobec ponownie rosnącego ryzyka cenzury - generować będę dalszą teutońską twórczość. Na ziemi teutońskiej oczywiście pozostanę do czasu późniejszego wydalenia.

Nadto zachęcam prawdziwych Teutończyków do dyskusji, czy jest sens trwania w państwie, którego władze planują wprowadzić rozwiązania równające aktywność w dół, tj. do swojej najmniej aktywnej prowincji, narzucając wszystkim takie a nie inne ramy działania.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...
Andronik
Gadu-Gadu: 0

Re: Plotki z Sarmacji (tfu!)

Post by Andronik »

Pamiętam opowieści, jak z Ostródy, mojej rodzinnej i realowej miejscowości wywożono cegły na odbudowę Warszawy. Ostałe się poniemieckie stare miasto i zamek Krzyżaków zostały kompletnie rozebrane, a materiały konstrukcyjne w ciężarówkach były wywożone w celu odbudowy stolicy. Niewielu mieszkało w tamtym mieście Polaków, zasiedlono je raczej w sposób nieśmiały po wojnie, ale wtedy z ośrodka życia miejskiego zostało tam niewiele więcej, niż zdezelowane pobojowisko na którym trzeba było zbudować miasto od początku. A to wszystko tylko po to, żeby potem UNESCO mogło wpisać akt odbudowy Warszawy na swoją listę cudów kulturalnych.

Jeżeli Arcyksiążę życzy sobie dokonać właśnie czegoś takiego, to zachęcam wziąć pod uwagę fakt, że Ostródzianie nie pałają do Warszawiaków sympatią.
/—/ Andronik, baron Grani
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
AJ Piastowski

Post by AJ Piastowski »

Andronik wrote:
Pamiętam opowieści, jak z Ostródy, mojej rodzinnej i realowej miejscowości wywożono cegły na odbudowę Warszawy. Ostałe się poniemieckie stare miasto i zamek Krzyżaków zostały kompletnie rozebrane, a materiały konstrukcyjne w ciężarówkach były wywożone w celu odbudowy stolicy. Niewielu mieszkało w tamtym mieście Polaków, zasiedlono je raczej w sposób nieśmiały po wojnie, ale wtedy z ośrodka życia miejskiego zostało tam niewiele więcej, niż zdezelowane pobojowisko na którym trzeba było zbudować miasto od początku. A to wszystko tylko po to, żeby potem UNESCO mogło wpisać akt odbudowy Warszawy na swoją listę cudów kulturalnych.

Jeżeli Arcyksiążę życzy sobie dokonać właśnie czegoś takiego, to zachęcam wziąć pod uwagę fakt, że Ostródzianie nie pałają do Warszawiaków sympatią.

Proszę o wybaczenie, ale dawno nie czytałem takiej bzdury i głupoty w odniesieniu do tego co dzieje się w KS.

Mam identyczne, realowe doświadczenia, jako mieszkaniec ziem odzyskanych. I to co sądzę na tamten przejaw historycznego patriotyzmu włożonego w odbudowę stolicy powinniśmy zachować dla siebie i nie wciągać się tutaj w rozmowy tego typu, bo to nie ma sensu. Uważam, że łączenie tych spraw w ten sposób, w kontekście do wirtuala, to czysta próba manipulacji, która spowodowała tylko moje obrzydzenie.
Image
Andronik

Post by Andronik »

Porównanie jak porównanie, może JW Markiz potraktować je jak chce; nie jest to miejsce do dywagacji nad wyższością patriotyzmu lokalnego nad narodowym lub odwrotnie, a proste wskazanie mojego punktu widzenia.
/—/ Andronik, baron Grani
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Jeżeli uważnie Arcyksiąże czytał to zauważyl jaki mam na ten temat zdanie. Nie trzeba straszyć (domyślam sie, że mnie, bo to jednak Królowi zależy na niepodzielności kraju), doskonale sobie zdaje sprawę, że mogło by to zniechęcić pare incjatyw w KT i będę stała murem za obecną strukturą forum i wolnościa samorzadów w kwestii jej kształtowania.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
kaxiu

Post by kaxiu »

Jakie masz zdanie droga Królowo to wiem i niniejszy post nie jest po to, aby straszyć. Jest to po prostu stwierdzenie pewnych faktów i wyrażenie ogólnego niezadowolenia z obecnej sytuacji, kiedy to coraz mniej tzw. centrala nam daje, a coraz bardziej chce się wpierdalać, bo wiedzą lepiej. Jak tak dobrze wiedzą, to może niech najpierw u siebie odratują, żeby wybory na czas były itd. Zwłaszcza, że za całą planowaną rozpierduchą stoją ludzie, którzy regularnie znikają na amen, bo tak ich dociska ciężki real, że wszystko leży.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

kaxiu

Post by kaxiu »

A w ogóle - dlaczego ten wątek nie agreguje się na głównej Sarmacji? Cenzura sarmacka czy teutońska?
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Jest na glownei sarmacji musisz tylko przerzucic filtrowanie z samorzadami bo domyslnie jest sama centrala
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
kaxiu

Post by kaxiu »

Joanna Izabela wrote:Jest na glownei sarmacji musisz tylko przerzucic filtrowanie z samorzadami bo domyslnie jest sama centrala

A widzę, ale jakoś dziwnie. We wszystkich forach mi wychodzi, a w Królestwie Teutonii już nie. Myślałem, że Zielnybor to nadal integralna część Teutonii.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

anglov

Post by anglov »

Sprawdziłem jedno ustawienie i zadziałało… Jeszcze będę próbować coś zadziałać, żeby i łapało w agregacji i nie psuło innych rzeczy.

I mam nadzieję, że żadna osoba w centrali nie będzie próbowała tego psuć, szalonymi zmianami.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Locked

Return to “Gabinety Arcyksięcia”