Informacja o wyjeździe

miejsce właściwe dla spraw związanych z osobą Arcyksięcia Teutończyków Wojciecha Hergemona
Post Reply
kaxiu

Informacja o wyjeździe

Post by kaxiu »

Krótko informuję, że wyjechałem do Hrabstwa Odwilży, gdzie zamierzam usychać z tęsknoty za ojczyzną, złorzeczyć na sarmackie jarzmo, a także poszukiwać zaginionej muzy.

W istocie doskwiera mi gorset sarmackiej grzeczności i poprawności, który zdaje się być coraz bardziej ciasny. To wszystko prowadzi niestety to intelektualnego impasu, którego ofiarami stają się także i mieszkańcy Teutonii. W Sarmacji przez artykuł rozumie się obecnie 2 zdania wielokrotnie złożone, przez wywiad luźną wymianę zdań. Za jakąkolwiek bardziej złożoną twórczość (która i tak jest zazwyczaj wyłącznie sztuką dla sztuki, bo odbiorców jest na tyle mało, że nie stanowią nawet zgromadzenia) dostaje się od razu stosy odznaczeń, tytułów itd, co z kolei zwiększa presje na rozdawnictwo konfitur na prawo i lewo. Również i polityka ogranicza się do odgrzewanych kotletów i kiełbasy, opowieści, którymi mami się wyborców od wielu, wielu lat.

Nieprzypadkowo piszę o mieszkańcach Teutonii jako ofiarach tego stanu rzeczy. Teutonia zawsze była w awangardzie twórczej. Powstawały u nas dzieła kontrowersyjne i oburzające. Treści zawarte na naszym LD, a później forum również wywoływały taki skutek. Dzisiaj - nawet jakbym się wysrał do tego postu i rozsmarował po ścianach - i tak nie wzbudza to zainteresowania, albowiem główny nurt słodzenia jest coraz, coraz dalej. Duch Narodu zdaje się też upadać. Nie ma zatem dla kogo tworzyć, przez co nie ma komu tworzyć i tak popadamy w zaklęte koło rutynowych czynności i inicjatyw.

Tyle tytułem wyjaśnienia.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...
kaxiu

Re: Informacja o wyjeździe

Post by kaxiu »

Pozostaję na wyjeździe, ale polecam pozycję, w której można znaleźć elementy mojej twórczości.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Re: Informacja o wyjeździe

Post by Guedes de Lima »

kaxiu wrote:Pozostaję na wyjeździe, ale polecam pozycję, w której można znaleźć elementy mojej twórczości.

No cóż, poziom obecnie nieosiągalny dla konkurencji. Forma, treść, objętość po prostu miażdży. Pozdrawiam. ;)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Post Reply

Return to “Gabinety Arcyksięcia”