Z tarczą, na tarczy, czy bez tarczy?

Jednostki podziału terytorialnego Baridasu. Miejsce lokacji ziem lennych
Laurẽt
Gadu-Gadu: 0

Re: Z tarczą, na tarczy, czy bez tarczy?

Post by Laurẽt »

Michal_Feliks wrote:
Zaraz zaraz.

Konstytucji nie można zmienić w czasie trwania stanu nadzwyczajnego.

Konstytucji nie można wprowadzić bez referendum.

Oczywiście, że trzeba tu zgłosić sprawę kontrolną Trybunałowi, a JKW Lauret Gedeon ma rację - obowiązuje konstytucja czerwcowa, a ta, bez względu na to jak dobra, została uchwalona nielegalnie.

Apelowałbym jednak o trzymanie się przepisów, które sami uchwalaliśmy, przy ich zmianie.

Co do pomysłu podziału na dwa kraje wydaje mi się on jednak absurdalny. Istnieją ramy dla debat i dyskusji ustrojowych - określone w Konstytucji. Nie ma przeszkód żeby istniało stronnictwo monarchistyczne działające na rzecz przekształcenia kraju w monarchię.
Popieram ;)
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
TAR

Post by TAR »

Witam.

Widzę że jest bardzo, bardzo ciekawa sytuacja. Ani Monarcha, ani Republika nie sprawdza w realiach Baridasu?
Mi się zdaje że monarchia zdała test, była pewna aktywność, fakt niska, ale były momenty złotych okresów aktywności.
Zdała test, bo jak widzę że tu niedawno Republika została wprowadzona, i już dość duży kryzys polityczny. Może się mylę, może to wina czasów, gdzie zainteresowanie mikronacjami jest dość niska.

Co do podziału baridasu by testować i eksperymentować? Miałby sens, gdyby była duża liczba aktywnych obywateli/uczestników, a tak to mija z cele, i może doprowadzić do całkowitego marazmu.

Monarchia Konstytucyjna? Ciekawy pomysł, tylko kto będzie głową państwa? Elekcja? Nie ma sensu zmieniać, wystarczy Republika, skoro i tak wybieramy Prezydenta. Chyba, że przed wcześniejszym stanem będzie? Głową państwa jest Książę Sarmacji, a władzę wykonawczą sprawuje Premier/Kanclerz/Marszałek Koronny?

Trochę szkoda Baridasu. Niestety czas jest bezlitosnyi potrafi być destruktywny.
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Image

Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Jul

Post by Jul »

Zupełnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Republika się nie sprawdziła. To ustrój, który funkcjonuje od bardzo niedawna. Nie możemy jeszcze stwierdzić, czy Republika to był dobry, czy zły pomysł, bo minęło za mało czasu.
Juliette Alatriste
TAR

Post by TAR »

Możliwe że się mylę, ale jeszcze takiego kryzysu po zmianie ustroju jeszcze nie widziałem.

Tak czy siak, trzymam kciuk za Baridas.
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Image

Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Laurẽt

Post by Laurẽt »

[youtube][/youtube]
Jul wrote:Zupełnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Republika się nie sprawdziła. To ustrój, który funkcjonuje od bardzo niedawna. Nie możemy jeszcze stwierdzić, czy Republika to był dobry, czy zły pomysł, bo minęło za mało czasu.
To ma być żart. Absolutzm i samowola Sekretarza, który zmienia prawo bez udziału Rady posuwając się nawet do samodzielnej zmiany konstytucji to całkowity upadel demokracji. Słowem dno.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Michal_Feliks

Post by Michal_Feliks »

Führanka wrote:Ok, w takim razie jeśli nikt do jutra wieczora nie przedstawi oskarżenia przed trybunał, uczynię to sam z siebie. Chociaż szkoda, że ocenia się sytuacje bez znajomosci kontekstu. Wtedy nie trzeba błyskotliwe cytować nieudolnej konstytucji. Nowa konstytucja miała na celu usprawnienie systemu, powodzenia w referendum.

Ja tylko mogę podpisać się pod słowami mojej małżonki. Dziękuję za głos rozsądku.

Krótko bo nie mam dostępu do komputera niestety. Pozdrawiam, mimo wszystko, wszystkich i życzę spokojności.
Nie twierdze ze nowa Konstytucja jest zla - twierdze ze zostala przyjeta wbrew prawu. Usprawniajmy zgodnie z zasadami, no chyba ze przechodzimy narracyjnie do etapu dyktatury, czy tam jakiegoś przewrotu ;)
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Image
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Szkoda, że poza mną tylko jedna osoba nie boli się nazwać tego bezprawia zgodnie z rzeczywistością :(
Baridajczycy na co czekacie? Nie zależy już Wam na kraju?
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Führanka

Post by Führanka »

Michal_Feliks wrote: Nie twierdze ze nowa Konstytucja jest zla - twierdze ze zostala przyjeta wbrew prawu. Usprawniajmy zgodnie z zasadami, no chyba ze przechodzimy narracyjnie do etapu dyktatury, czy tam jakiegoś przewrotu ;)
A ja twierdzę, że nigdzie nie ukrywałem, że jest inaczej. Cieszę się, że znów idziecie wspólną linią ze stronnictwem At Aterów. Będzie referendum, a ja czekam ciągle o akt oskarżenia w Trybunale.

Cieszy obecność Diuka Dahrim, witam serdecznie, mam nadzieję, że na dłużej. :)
Image
Karolina
Gadu-Gadu: 9870726

Post by Karolina »

Kwintesensją kraju nie są ustroje, a liderzy. Nieważne, czy Republika czy Monarchia - jeśli nie znajdzie się ktoś chętny do bycia koniem pociągowym, wiele z tego nie zostanie.
  • Karolina Aleksandra
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Laurẽt

Post by Laurẽt »

Karolina wrote:
Kwintesensją kraju nie są ustroje, a liderzy. Nieważne, czy Republika czy Monarchia - jeśli nie znajdzie się ktoś chętny do bycia koniem pociągowym, wiele z tego nie zostanie.
  • Karolina Aleksandra
@Karolina być może, ale nie w kraju, w którym próbuje rządzić dyktator, a Prezydent udaje strusia.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Post Reply

Return to “Kantony”