Hasselandzka sesja historyczna

Piotr Paweł I
Gadu-Gadu: 0
Tlen: -

Hasselandzka sesja historyczna

Post by Piotr Paweł I »

Z okazji rocznicy powstania Królestwa Hasselandu, Hasselandzka Akademia Nauk organizuje

HASSELANDZKĄ SESJĘ HISTORYCZNĄ

Z tej okazji, poczynając od poniedziałku 1 lipca, zamieszczać będziemy materiały na temat historii Królestwa Hasselandu; zapraszamy też do udziału w naszej sesji naukowców z innych części Sarmacji, a także z innych mikronacji!
Wkrótce szczegóły.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Piotr Paweł I

Re: Hasselandzka sesja historyczna

Post by Piotr Paweł I »

hdh.jpg

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
DO UDZIAŁU
W DEBACIE
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Piotr III Łukasz

Post by Piotr III Łukasz »

Pewnie nie obędzie bez genezy nazwy... Ach, łezka się w oku zakręci :)
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Piotr Paweł I

Post by Piotr Paweł I »

Magdo
wróć!

to hasło naszej debaty...
:twisted:
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Piotr III Łukasz

Trzeba delegację wysłać... do Kórnika o ile dobrze pamiętam... hm, chyba trzeba to nazwać po imieniu - wręcz legendę :)
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Piotr Paweł I

Post by Piotr Paweł I »

Niestety, ostatniego maila dostałem kilka lat temu...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Piotr III Łukasz

Mnie zawsze ciekawiło, prawdę mówiąc, czy to aby na pewno była Magda a nie jakiś Mariusz, ale czy to ma jakieś znaczenie...
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Piotr Paweł I

Post by Piotr Paweł I »

Wg moich informacji to były cztery osoby, nie zawsze rzecz jasna, tym niemniej po pierwsze - nie było możliwości, żeby jeden człowiek siedział non stop 24 godziny przy komputerze, a "bank ręczny" działał całą dobę - od zlecenia do realizacji max pół godziny; po drugie - różnice w pisowni, czasem Magda Hasse pisała nieco inaczej, np. myliła się w słowie "Królowa", pisząc "Kólowa". I na pewno nie było to starannie opracowane i celowe działanie dla zmylenia przeciwnika. Po trzecie, był atak hakerski i wówczas Magda Hasse oraz "Los" apelowali do hakera, dowodząc, że "grupa ludzi angażuje się, a on szkodzi". Najpierw 4 osoby, potem się wykruszały, np. królowa Magdalena. Cymeryjka była ewidentnie kimś innym niż Magdalena, z nią się nie mogłem dogadać...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Piotr III Łukasz

O, i to jest dobra sesja historyczna, bo ja tych niuansów nie byłem świadomy
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Piotr Paweł I

Post by Piotr Paweł I »

Szanowni Zebrani,

Osiemnaście lat temu napisałem:

1 lipca 2001 14:25
Chcialbym zamieszkac w Krolestwie Hasslandu. Wybralem dzialke nr 10, bo przez nia przebiega chyba droga z Wariatkowa w glab kraju, a wiec jest to dzialka o znaczeniu strategicznym. Jesli domek mozna miec za darmo- to poprosze (wzor nr 6). Chcialbym w przyszlosci zbudowac gdzies hotel dla przyjezdzajacych tu mieszkancow Wariatkowa. Na razie, z braku wladz w Krolestwie (?), oferuje swoje uslugi jako Marszalek Dworu, moge byc tez Kanclerzem Wielkim Koronnym. Funkcje te co prawda nie sa przewidziane Konstytucja, ale w prawdziwym królestwie powinny istniec. Na razie funkcje te moge pelnic spolecznie, ale jesli Jego Krolewska Mosc wyznaczy jakas godziwa pensje, to nie odmowie.
Z powazaniem,
Piotr [de Zaym]

Byłem więc drugim, obok Królowej Magdaleny, mieszkańcem Hasselandu. Nie zostałem Marszałkiem Dworu ani Kanclerzem Wielkim Koronnym. Dostrzegłem jednak błąd w prawie Hasselandu i w efekcie Królowa napisała:

3 lipca 2001

W uznaniu zaslug polozonych dla porzadku prawnego Kolestwa, Królowa Hasselandu nadaje Piotrowi [de Zaymowi] tytul barona. Od chwili nieniejszej w/w ma prawo pomiedzy imieniem a nazwiskiem wstawiac nadany Mu tytul. Nadanie wiaze sie z przyznaniem wieczystym ziemi w postaci dzialki nr 1 i prawa pobierania myta za wplyw na Zalew
Zachodni, znajdujacy sie pomiedzy dzialkami Piotra barona [de Zayma].
Królowa

Od tego dnia bowiem Królowa nie tylko uznała fakt, że w Hasselandzie mieszka jeszcze ktoś oprócz niej, ale i nadała mi tytuł barona. I dlatego 3 lipca obchodzimy jako dzień powstania Królestwa Hasselandu.
Dla wyjaśnienia jeszcze kilka słów. Hasseland działał na jednej liście dyskusyjnej, obok Demokratycznej Republiki Wariatkowa i Cymerii. DRW stała się później Demokratyczną Libertarią, a potem Valtarią. Cymeria miała jednego mieszkańca - królewnę Cymeryjkę. Po v-śmierci Magdaleny, to ona objęła władzę nad Cyberią, stworzoną z połączonych trzech państw. I to ona doprowadziła Cyberię do upadku.
Hasseland, podobnie jak DRW i Cyberię, wymyśliła Magda Hasse. Ale tak naprawdę organizowało wszystko kilka osób, podobno - cztery, występującego jako Magda, Królowa Magdalena, Cymeryjka i Los. Potem to grono się zmniejszyło. Co się z nimi dzieje - nie wiem. Ale Hasseland przetrwał. Może dlatego, że z tych trzech państw, monarchii absolutnej, monarchii konstytucyjnej i republiki, był najciekawszym pomysłem? Może dlatego, że zaangażowało się w Hasseland kilka osób, w tym sama Magda Hasse? Może dlatego, że znaleźli się ludzie chcący kontynuować tę tradycję? Tak czy inaczej, zaczęło się od Królowej i barona. Niezły początek :twisted:
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Locked

Return to “Katedra Historii Hasselandu”