Rezygnacja z obywatelstwa baridajskiego

Tutaj możesz złożyć wniosek o nadanie obywatelstwa bądź się go zrzec
Forum rules
Przed złożeniem wniosku, zapoznaj się z informacjami podanymi w wątku poniżej.
Locked
Andronik
Gadu-Gadu: 0

Rezygnacja z obywatelstwa baridajskiego

Post by Andronik »

Wasza Królewska Mość,

już od samego początku pragnę zastrzec, że niniejsza deklaracja nie ma w zamiarze być jakąkolwiek reakcją na minione wydarzenia czy aktem mającym godzić w dobro Baridasu. Wręcz przeciwnie: ufam w to, że wierzycie mi, że jestem przyjacielem królestwa i to od wielu lat, gdy jeszcze organizowaliśmy wspólnie mundial, angażowaliśmy się we wspólną ligę szachową czy graliśmy w gry strategiczne w zjednoczonym gronie. Albo, chociażby, gdy kilka miesięcy temu podjąłem się pracy na jego rzecz: chociaż niezbyt, przyznacie, długiej, to okraszonej wielkimi nadziejami.

Ponadto chciałbym podkreślić, że popieram działania Waszej Królewskiej Mości w zakresie zmiany Praw Kardynalnych i uważam — jak już zresztą dwukrotnie wyraziłem w życzeniach z okazji objęcia tronu, ale jak raz jeszcze powtórzę — że poprowadzicie Baridas w dobrą stronę. Pomimo to jednak, co również Wasza Królewska Mość słusznie zauważył, kwestia posiadania obywatelstw powinna być uregulowana, a głowie państwa lub namiestnikowi samorządu nie przystoi posiadać dwu obywatelstw, gdy musi zważyć interesy i podjąć decyzję, którą ojczyznę będzie reprezentował z największym ferworem. Takie wątpliwości mogłyby tylko doprowadzić do deterioracji naszych stosunków, a tego bym sobie nie życzył.

Aby uczynić zadość celowi tej deklaracji — zrzekam się obywatelstwa baridajskiego, a także członkostwa w Radzie Królestwa i wraz z nim możliwości udziału w jej obradach.

Chciałbym jednak omówić z Waszą Królewską Mością kwestie szerszej współpracy Baridasu i Sclavinii na polu wewnętrznym i międzynarodowym. Umowa wypracowywana między Baridasem a Sarmacją jest rzeczą jedną, ale wierzę, że nas — Baridajczyków i Sclavińczyków — łączą relacje, które powinniśmy zacieśnić i ustalić we wspólnym gronie, sprzyjając wzajemnemu interesowi i w atmosferze obopólnego zrozumienia. W związku z tym, serdecznie zapraszam Waszą Królewską Mość wraz z orszakiem na spędzenie nadchodzącego piątku w sclavińskim Eldoracie, który prócz moich najlepszych prób zapewnienia WKM i Waszym dygnitarzom komfortu i rozrywki, mam nadzieję że przyniesie też wymierne ustalenia co do naszej współpracy.

Z najszczerszymi pozdrowieniami
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii
Laurẽt

Re: Rezygnacja z obywatelstwa baridajskiego

Post by Laurẽt »

Wasza Królewska Wysokość Konsulu,

rozumiem intencje WKW i szanuję, bo sam z czystym sumieniem nie mógł bym głosić, że traktuję Królestwo Baridasu jako dobro, które stoi ponad wszystkim, a z drugiej strony być tak samo zaangażowanym obywatelem innego kraju.

W związku z tym, że WKW przysłużył się bardzo naszemu krajowi, a ja w Kodeksie dodałem możliwość nadania obywatelstwa honorowego to w tym przypadku zamierzam skorzystać z tego przywileju.

Jeśli chodzi o szerszą współpracę między naszymi krajami to oczywiście popieram wszelkie działania, które przyniosą obustronne korzyści.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Laurẽt

Re: Rezygnacja z obywatelstwa baridajskiego

Post by Laurẽt »

Wasza Królewska Wysokość Konsulu!

Na podstawie złożonego wniosku odbieram obywatelstwo baridajskie oraz działając na podstawie art. 2. ust. 3 Ordonansu Króla o wartościach najwyższych i obywatelstwie — Kodeks Społeczny niniejszym nadaję obywatelstwo honorowe pozostawiając przynależność do społeczności Królestwa Baridasu.

„Baridas sáno alta”
(Baridas ponad wszystko)

Laurẽt Gedeon I
Locked

Return to “Wnioski związane z obywatelstwem”