Do opiniujących wnioski o obywatelstwo

Locked
User avatar
Karolina
Posts: 6140
Joined: 2 Sep 2008, o 11:36
Gadu-Gadu: 9870726
Location: Dziki Wschód

Do opiniujących wnioski o obywatelstwo

Post by Karolina »

Sarmatki, Sarmaci!


Zanim przystąpicie do skomentowania czyjegoś wniosku o obywatelstwo, zwróćcie, proszę, uwagę na parę rzeczy. Posty w tym dziale, które w rażący sposób będą łamać zasady tej netykiety, będą usuwane.

  1. Wyrażając swoje stanowisko w sprawie wniosku o przyznanie lub przywrócenia obywatelstwo, uzasadnij je. Nieistotne, czy jesteś za, czy przeciw. Istotne jest to, jakie masz argumenty. I nie, argumenty w stylu „jestem przeciw z powodów oczywistych” nie liczą się. Pamiętaj, że osoba składająca wniosek o obywatelstwo z reguły jest osobą nową, którą łatwo można zniechęcić. Spróbuj podjąć wysiłek i przypomnieć sobie, czy widziałeś komentarze lub posty na forum danej osoby. Może wchodziła na IRC? Na pewno znajdzie się coś, co będzie przemawiało za Twoją pozytywną lub negatywną opinią.

  2. Jeśli dana osoba nie spełnia wymagań potrzebnych do ubiegania się o obywatelstwo, Marszałek Dworu lub Jego Książęca Mość o tym poinformuje. Nowy mieszkaniec, widząc milion postów o tym, że „nie ma aktywności”, nie pojmując jej koncepcji, na pewno nie będzie zachęcony.

  3. Jeśli we wniosku danej osoby znajdują się błędy stylistyczne, ortograficzne lub innego rodzaju, jeśli jest on zbyt krótki jak na Twój gust, etc., poinformuj o tym bez zbędnego czepialstwa. Każdy może popełnić błąd, zwłaszcza przy tak stresującym zajęciu, jak pisanie wniosku o obywatelstwo. Przypomnij sobie, czy sam przypadkiem nie byłeś zestresowany, gdy formułowałeś pierwsze słowa swojego własnego wniosku.

  4. Nade wszystko pamiętaj — o przyznaniu obywatelstwa decyduje ostatecznie Książę.

(—) Karolina diuczessa-markiza von Lichtenstein,
Marszałek Dworu Książęcego
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Locked

Return to “Archiwum książęce”