17 [KaTe] lecie KROLESTWA TEUTONII cały zapis rozmów

Siedziba Teutońskiego Instytutu Historii, instytucji naukowej badającej przeszłość tak Teutonii, jak i całej Sarmacji.
Post Reply
User avatar
Hetman_Gotfryd
Posts: 6736
Joined: 13 Dec 2009, o 15:16
Gadu-Gadu: 0
Location: Ruhnhoff

17 [KaTe] lecie KROLESTWA TEUTONII cały zapis rozmów

Post by Hetman_Gotfryd »

Udało mi się zebrać i zapisać całość rozmów prowadzonych, w oficjalnej części uroczystości na kanale Discord. Postanowiłem zachować to w oryginalnym zapisie bez korygowania i wprowadzania zmian...


[19:01] Cillian: Dobry wieczór, lub i dzień dobry wszystkim. Chciałbym was wszystkich dziś powitać na obchodach XVII rocznicy powstania Królestwa Teutonii. Pomimo obecnej sytuacji dziejącej się w Sarmacji, Teutonia stoi jak mur i nie pozwoli, by jej uroczystości zostały zniszczone. W imieniu Teutonii mam zaszczyt powitać szanownych gości, takich jak Kanclerza Adama Jerzego Piastowskiego, Gubernatora Sclavinii Ludwika Tomovicia, Olę Kaarinę Isadorę Chojnacką von Hippogriff Sekretarz Rady Baridasu Adriana Maksymiliana Józefa Alatriste, Namiestnika Starosarmacji Bartosza von Thorn-Janiczka, Lorda Szambelana Hasselandu Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka oraz wiele innych, o których nie wspomniałem. Dziękuję wszystkim którzy przybyli z różnych zakątków Księstwa jak i Mikroświata.
[19:06] Cillian: Orkiestra zaczyna grać melodie do hymnu Królestwa. Zebrani śpiewają
http://www.teutonia.one.pl/symbole/hymn.mp3
[19:07] Cillian: Dziękuje orkiestrze za ten wspaniały pokaz. Nie przedłużajmy więc, i oddaje głos Jej Królewskiej Mości Joannie Izabeli!
[19:07] Joanna Izabela: Wasza Cesarska Wysokość, Wasze Królewskie Wysokości
[19:08] Joanna Izabela: Szanowny Kanclerzu Sarmacji, Gubernatorze Sclavinii, Namiestniku Starosarmacji, Lordzie Szambelanie, Pani Prezydent Baridasu, Sekretarzu Rady Baridasu,
[19:08] Joanna Izabela: Lordzie Zarządco i inni członkowie Rady,
[19:08] Joanna Izabela: Drodzy Teutończycy,
[19:08] Joanna Izabela: Sarmaci i inni Goście
[19:08] Joanna Izabela: Mija nam kolejny rok naszego istnienia. Rok ten był okresem wielu zmian, a od paru miesięcy możemy mówić o niepodległej Teutonii. Teutonii która może rządzić się sama, a nie jest tylko wasalem Sarmacji.
[19:09] Joanna Izabela: Teutonii która ma wiernych obywateli dbających o jej rozwój. Teutonii która stanowi jedność i jest dumna z tego co osiągnęła.
[19:09] Joanna Izabela: Dlatego dziś każdemu Teutończykowi, życzę wszystkiego najlepszego.
[19:09] Joanna Izabela: Nie ważne czy jest to wasz pierwszy rok, czy dziesiąty. Czy jeszcze nie wiecie co oznacza "Dom Górnika" czy byliście świadkami wydarzeń tam się rozgrywających.
[19:10] Joanna Izabela: Wszyscy sprawiamy, że Teutonia przetrwała, rozwija się i dąży cały czas ku lepszemu. Jestem wdzięczna, że mogę być waszą Królową. Wdzięczna, że mogę nazwać się Teutonką. Wdzięczna, że jestem jedną z Was.
[19:10] Joanna Izabela: Na zakończenie cieszę się, że w końcu mogę krzyknąć bez obawy o konsekwencje: Úr frá Teutonie ifá lejbi! Niechaj kolejny rok będzie równie owocny co ten!
[19:10] Joanna Izabela: Dziękuje
[19:11] Cillian: Wiwat!
[19:12] anglov: Brawo Królowa!
[19:12] Czartoruś: Wiwat!
[19:12] BetelRigSun: Kongrak Teutonie!
[19:12] Alexander Rose: Wiwat!
[19:13] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Vivat!
[19:13] BetelRigSun: Viwat Kongrak Teutonie!
[19:13] ramael: Vivat!
[19:13] Eugeniusz Maat: Wiwat
[19:13] AJPiastowski: Brawo!
[19:14] Cillian: Dziękuje za to przepiękne przemówienie. Przypominam, że jeśli ktoś jest zainteresowany wygłoszeniem swojego przemówienia proszę napisać mi DMa. A teraz zapraszam na scenę Kanclerza Księstwa Sarmacji Adam Jerzego Piastowskiego.
[19:15] AJPiastowski: Wchodzę po schodkach na mównicę
[19:15] AJPiastowski: Nieco chwiejnym krokiem % :wink:
[19:15] AJPiastowski: Dobry wieczór dumni Teutończycy
[19:15] AJPiastowski: Dobry wieczór Szanowni Sarmaci
[19:16] AJPiastowski: Dobry wieczór drodzy Goście
[19:16] AJPiastowski: Przyszło mi przemawiać w tym uroczystym dniu jako Kanclerz Księstwa Sarmacji
[19:16] AJPiastowski: – chociaż przyznać muszę, że to nie spodziewałem się podobnie jak większość z nas, aby kadencja RM została w taki sposób przedłużona.
[19:17] AJPiastowski: Kanclerz wyrzuca wszystkie kartki, w powietrze, bo i tak były puste i mówi z głowy, lub nawet z teutońskiego serca.
[19:17] AJPiastowski: Nie będę dzisiaj specjalnie wylewny, charakter naszej Teutonii, święta upamiętniającego jej powstanie został wykuty przez te 17 lat wspólnego pracowania nad Królestwem.
[19:17] AJPiastowski: Jestem dumny z posiadania obywatelstwa teutońskiego i z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że Teutonia wiedzie prym jako Państwo stowarzyszone wyznaczając kierunek rozwoju i przyszłości dla całego Księstwa Sarmacji.
[19:18] AJPiastowski: Wielu naszych obywateli na przestrzeni lat było zaangażowanych w budowę Królestwa oraz Księstwa z poszanowaniem wszelkich zasad i godności, przez co Królestwo jest dziś postrzegane jako elita dla obywateli nie tylko Ksiestwa Sarmacji, ale i całego Pollinu.
[19:18] AJPiastowski: Życzę sobie i wam po prostu maksymalnego zaangażowania oraz wiary we własne możliwości. Razem możemy przenosić góry! Wszystkiego dobrego Teutonio!!!!
[19:18] AJPiastowski: Dziękuję :slight_smile:
[19:20] Cillian: Brawo Kanclerz!
[19:20] Joanna Izabela: Dziękujemy!
[19:20] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Vivat!
[19:22] Cillian: Dziękuję Kanclerzowi za te przemówienie. Jak zawsze mądre i poruszające, jak na Kanclerza z Teutonii przystało. Jako Lord Zarządca Rady Królewskiej, pozwolę samemu sobie powiedzieć kilka słówek.
[19:22] Cillian: Wasza Królewska Mość,
Wasza Cesarska Wysokość, Wasze Królewskie Wysokości
[19:22] Cillian: Szanowny Kanclerzu Sarmacji, Gubernatorze Sclavinii, Namiestniku Starosarmacji, Lordzie Szambelanie, Pani Prezydent Baridasu, Sekretarzu Rady Baridasu,
[19:22] Cillian: Wszyscy Teutończycy, Wszyscy Sarmaci, wszyscy inni goście.
[19:24] Cillian: Dołączając do sarmacji, nie spodziewałem się że dzisiaj będę Lordem Zarządcą i będę prowadził 17 rocznicę powstania Teutonii. Niespodzianka na pewno, ale miła
[19:26] Cillian: Nie będę się dzisiaj jakoś wylewać, bo w ogóle się na tą rocznicę nie przygotowałem. Znaczy, rocznicę tak, ale siebie nie.
[19:28] Cillian: Teutonia przez te siedemnaście lat przeżyła wiele lat. Wiele zlotów, jak i wiele upadków. Jednak nawet po tych wielu upadkach dzisiaj widzimy, że Teutonia stoi. Stoi wielka, i wolna, wraz z Sarmacją, i nie wygląda na to żeby ta więź się rozerwała
[19:30] Cillian: Wiele twarzy angażowało się w budowę naszego królestwa, i w tą siedemnastą rocznicę chciałbym tym wszystkim twarzą podziękować za swój wkład w tą zabawę.
[19:31] Cillian: Życzę Teutonii jak i wam Teutończyką, by wena was nie opuściła, i żebyście bawili się i angażowali jak najbardziej jak potraficie. Wszystkiego najlepszego.
[19:31] Cillian: Dziękuje.
[19:35] Cillian: Więc, chciałbym zaprosić na mównicę Namiestnika Starosarmacji Bartosza von Thorn-Janiczka!
[19:35] Duath: wchodzi na mównicę
[19:36] Duath: Wasza Cesarska Wysokość,
[19:36] Duath: Wasze Królewskie Mości,
[19:36] Duath: Szanowne mieszkanki i szanowni mieszkańcy Królestwa Teutonii,
Szanowni zgromadzeni Goście,
[19:36] Duath: Sobotni wieczór jest szczególny, bo świętujemy dwie ważne okazje - XVII rocznicę powstania Teutonii oraz I rocznicę Koronacji Jaśnie Wielmożnej Joanny Izabeli.
[19:37] Duath: Dzisiejsze świętowanie nabiera szczególnego znaczenia w obliczu zawirowań, które dotknęły ostatnio naszą ojczyznę. Dzisiejsze świętowanie to nie tylko teutońskie święto, ale okazja do manifestowania naszej jedności i przyjaźni.
[19:37] Duath: Tym bardziej chciałbym podziękować za zaproszenie - za to, że w obliczu sztormów możemy się jednoczyć, wspólnie tworzyć piękno naszego mikroświata oraz cieszyć z tego, że nasz statek wciąż płynie - choć tak piękni jesteśmy w różnicach.
[19:37] Duath: Wiem, że wspólna ścieżka, mimo wybojów, wykrotów i niecnych kałuż istnieje - i cieszę się, że jesteśmy w stanie nią wspólnie iść. Wbrew temu, co powiedzieć mogą niechętni Królestwu. Ja, wbrew tym głosom, wierzę, że możemy myśleć „my” ponad wszelkimi podziałami.
[19:37] Duath: Chciałbym z tej okazji życzyć, zarówno Teutonii jak i Waszej Królewskiej Mości wszystkiego, co tylko może budować wielkość, honor i dostatek. Tak, byśmy wszyscy byli sobie Braćmi i Siostrami.
[19:37] Duath: Dziękuję raz jeszcze za zaproszenie na tę uroczystość. Vivat Teutonia!
[19:37] Duath: kłania się i schodzi z mównicy
[19:38] Joanna Izabela: Vivat!
[19:38] Cillian: Vivat!
[19:38] anglov: Brawo Bartosz! Dziękujemy!
[19:38] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Wiwat!
[19:40] Cillian: Dziękujemy za to przemówienie od Namiestnika Starosarmacji. Chciałbym zaprosić Lorda Szambelana Hasselandu Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka do zabrania głosu.
[19:41] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Wasza Cesarska Mość
Wasze Królewska Mość
Szanowni Zgromadzeni

Przede wszystkim chciałbym podziękować za możliwość przemawiania na uroczystości. Nie jestem przygotowany, ale postaram się, aby nie został powtórzony scenariusz z rocznicy Księstwa Sarmacji, gdzie pewien z prelegentów tworzył swoją ścianę tekstu przez 20 minut.
[19:42] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Teutonia zawsze była krainą, dzięki której w Sarmacji powstawało wiele pięknych inicjatyw. Z pewnością można stwierdzić, że rocznice teutońskie są najpiękniejszymi wydarzeniami w całej Rzeczpospolitej.
[19:43] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Chociaż sam nie jestem związany z Teutonią, aż tak blisko, aby zakrzyknąć "Úr frá Teutonie ifá lejbi!", to cieszę się, że teraz Teutończycy mogą bez obaw właśnie w ten sposób wiwatować.
[19:44] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Dobra, w sumie nie obiecałem, że nie będę przedłużał, więc nie przedłużam.
[19:44] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Dziękuję, że mogę być tutaj z wami
[19:44] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: schodzi ze sceny
[19:44] Joanna Izabela: Dziękujemy!
[19:44] Cillian: Brawo!
[19:44] Maciej II: Wywat!
[19:44] anglov: Dziękujemy Alfred!
[19:44] Czartoruś: Vivat!
[19:44] ramael: Brawo! Vivat!
[19:45] Alus: Nie wiem co napisać, więc stawiam kropkę.
[19:46] Cillian: Dziękuje za to przemówienie od Lorda Szambelana. A więc chciałbym zaprosić Sekretarza Rady Baridasu Adriana Maksymiliana Józefa Alatriste by wygłosił swoje przemówienie
[19:47] Firanek: Szanowni Teutończycy,
[19:48] Firanek: Historia relacji między naszymi państwami jest bardzo barwna i ciekawa. Nie brak tutaj narracyjnej życzliwości i dokuczania, nie brakuje również prawdziwych sporów i prawdziwej dobroci serca.
[19:51] Firanek: Od kiedy pamiętam, w swojej wirtualnej przygodzie wzajemnie nazywaliśmy się "zamurzakami". Jak daleko sięgnę pamięcią nasze relacje były bardzo zmienne, nawet moje własne z mieszkańcami Teutonii. Byłem nawet w związku małżeńskim z Teutończykiem! Co potem nie przeszkadzało mi prowadzić narracyjnych wojenek z innymi Teutończykami.
[19:52] Firanek: Na pewno nie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy wobec siebie obojętni. To chyba dobrze. Jak w każdym związku są chwile złości i miłości. Oby ten związek i ta przyjaźń między Baridasem a Teutonią trwała jak najdłużej. Tego Wam i sobie życzę za całego serduszka!
[19:52] Firanek: Dziękuję! :slight_smile:
[19:53] anglov: Dziękujemy Firanek!
[19:53] Firanek: :heart:
[19:53] anglov: <3
[19:53] Cillian: Dziękuje!
[19:53] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Wiwat!
[19:53] Czartoruś: Vivat!
[19:53] Maciej II: Wywat
[19:54] Alus: Wiamper!
[19:56] Cillian: Dziękuje za to przemówienie. Przypominam znowu, że chętni do wygłoszenia swojego przemówienia są zaproszeni do napisania mi DMa. Zapraszam na scenę Prefekta oraz Lorda Doradcę Teutonii, Grzegorza T. J. Czartoryskiego
[19:56] Czartoruś: W owacji aplauzu na scenę wchodzi dumnie na scenę
[19:56] Czartoruś: Wasza Cesarska Wysokość,
[19:56] Czartoruś: Wasza Królewska Mość,
[19:56] Czartoruś: Szlachetni goście,
[19:56] Czartoruś: Szanowni Państwo.
[19:57] Czartoruś: Dziś obchodzimy siedemnastą rocznicę utworzenia Teutonii jako mikronacyjnego państwa.
[19:57] Czartoruś: Wydarzenie to połączyło ludzi o różnych poglądach, ale wspólnej pasji - budowy czegoś, z czego można być dumnym.
[19:57] Czartoruś: I tak moim, ale myślę że nie tylko moim zdaniem wygląda dziś Królestwo.
[19:57] Czartoruś: Możemy być z tego dumni. Z tego, że zamierzony cel zjednoczenia ze sobą ludzi został osiągnięty, i jest kontynuowany po dziś dzień.
Dzisiejsza uroczystość świadczy o tym, że pomimo wielu upadków, ciemnych kart historii, naród teutoński potrafi się zjednoczyć i własnymi siłami wyjść na prostą.
[19:58] Czartoruś: Ponieważ Wy, Królowo obchodzicie również pierwszą rocznicę od objęcia tronu teutońskiego, pragnę w imieniu całej społeczności teutońskiej wręczyć Waszej Królewskiej Mości dar, przywieziony prosto z rąk naszych najlepszych gorzelników, beczułkę ciemnego piwa.
Jest to symbol i chluba Nowej Teutonii, znana na cały nasz kraj. Niech ten dar ludu przyniesie WKM szczęście w dalszym panowaniu nad Królestwem Teutonii. Niech każdy łyk tego piwa przypomni Wam o tym, że potrzebujemy lidera takiego jak Wy.
[19:58] Czartoruś: Korzystając jeszcze z okazji pragnę podziękować naszym szlachetnym gościom, a przede wszystkim Państwu, że zechcieliście zjawić się na najważniejszym święcie Teutonii.
Mam nadzieję, że za rok, w szczególnie osiemnaste urodzinym i w kolejnych latach będziemy się spotykać w kolejne rocznice.
Dziękuję Państwu.
[19:58] Czartoruś: tak szybko jak wszedł na scenę, tak szybko z niej schodzi
[19:58] anglov: Dziękuujeemyyy!
[19:58] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Wiwaaaat
[19:59] Joanna Izabela: Dziękujemy!
[19:59] Cillian: Dziękuje!
[20:00] AJPiastowski: Wiwat
[20:00] Cillian: Jeszcze raz dziękuje za to przemówienie. Teraz chciałbym zaprosić Jego Królewską Wysokość Andrzeja Fryderyka na mównicę!
[20:00] anglov: Wasza Królewska Mość,
Wasza Cesarska Wysokość
i inni ważni i mniej ważni.
[20:00] anglov: Dzień dobry ;)
[20:00] anglov: Spotykamy się na uroczystości w wyjątkowych okolicznościach. Nasz wschodni sojusznik przeżywał bardzo ciężkie chwile.
[20:01] anglov: Mimo wszystko my zebraliśmy się by uczcić radosną chwilę. Kolejną już rocznicę powstania naszego państwa.
[20:01] anglov: Tym bardziej zadowolony jestem, ze odwiedził nas nie kto inny jak sam Cesarz Jakob Wielki. Założyciel. Ale też i wielu innych znamienitych osób.
[20:01] anglov: Ja niestety Jakoba nie miałem okazji poznać, ani zamienić z nim więcej słów. Tak samo jak zapewne większość obecnych Teutończyków.
[20:01] anglov: A mimo to kolejne pokolenia bawią się w tworzenie tego samego państwa, którego mieszkańcy spędzają sen z powiek mężom Sarmacji.
[20:02] anglov: Czyli po prostu… Irytują. Tak niemiłosiernie, że ci mężowie narodu sarmackiego nie mogą spać po nocach. Wypełniamy swoją misję.
[20:02] anglov: No cóż.
[20:02] anglov: Wszystkiego najlepszego Teutonio!
[20:02] anglov: I wszystkiego najlepszego córcia z okazji rocznicy koronacji. Oby Ci się chciało jak najdłużej.
[20:02] anglov: Dziękuję
[20:02] Joanna Izabela: Dzieeekuje!
[20:02] Cillian: Wiwat!
[20:02] Czartoruś: Vivat!
[20:02] BetelRigSun: Do widzenia…
[20:03] BetelRigSun: Wiwat Teutonie!
[20:06] Cillian: Dostałem informacje od Namiestnika Palatynatu Leocji że chciałby przemówić, lecz nie znalazł czasu by wypowiedzieć je samemu. Zostałem poproszony o jego odczytanie. Gdzie to było...
[20:06] Cillian: Wasza Królewska Mość,
Szanowni Zebrani,

co prawda do Palatium nie dotarło żadne zaproszenie, ale nie sposób było pominąć okazji, zwłaszcza tak podniosłej, jaką jest 17. rocznica istnienia Królestwa Teutonii, i nie przekazać kilku słów.

Wiele zawdzięczamy JKM Joannie Izabeli, która ciężką pracą, przy udziale Teutońskiej Akademii Medycznej, wsparła Palatynat Leocji w nierównej walce z postępującą epidemią, a za co z całego serca serdecznie dziękujemy. Wiedzcie, że macie w Leocji dozgonnego przyjaciela. Krzywa zachorowań co prawda uległa wypłaszczeniu, ale widmo regresu wciąż jest silne, więc liczymy, że więź zbudowana w dobie kryzysu nie ulegnie zatraceniu i w przyszłości jeszcze nie raz przyjdzie nam współpracować.

W imieniu Palatynatu Leocji pragnę życzyć Waszej Królewskiej Mości wielu owocnych i zarazem spokojnych lat panowania, a całemu Królestwu Teutonii wielu kolejnych rocznic pod mądrymi rządami obecnej Królowej.

Łącząc wyrazy szacunku,
Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
[20:11] Cillian: To było ostatnie przemówienie dnia. Po tych spektakularnych słowach, zapraszam Jego Cesarską Wysokość na mównice!
[20:12] Jakob: Dziękuje bardzo
[20:12] Jakob: Jak zwykł zaczynać przemówienia mój szlachetny syn JKM Łukasz August, rozpoczynając swoje mowy w towarzystwie Sarmatów: Drodzy i tani!
[20:12] Jakob: Miałem tego nie robić, ale mają bardzo dużo czasu, podczas przemówień innych osób, przygotowałem sobie mniej więcej to co chciałbym powiedzieć. Dzięki temu będzie tego nieco więcej i mam nadzieje, że zdążycie to przeczytać.
[20:13] Jakob: To nie jest klasyczne nudne przemówienie, tylko zbiór pewnych przemyśleń.
[20:13] Jakob: Jak już na forum zauważył ktoś - dla mnie zupełny no name - jest w tym coś dziwnego, że po 17 latach to, co powstało zupełnie bez planu i bez pomysłu, a w związku z tym nie miało prawo się udać, jednak cały czas istnieje. Z pewnością nie spodziewałem się tego wtedy. Przypominam, że w 2003 r. - najstarsza polska mikronacja - Dreamlnad miał ledwie 5 lat, co wtedy wydawało się absolutnie długim okresem. Nie chce tutaj opowiadać historii Teutonii, czy też w zasadzie prehistorii, bo obawiam się, że współcześnie niewiele osób będzie zainteresowanych czasami, którymi nie mogą pamiętać. Ja też słuchałbym ze średnim zainteresowaniem o historii Wolnego Klubu RP (czy ktoś w ogóle pamięta o tym, że coś takiego istniało?). Dlatego miast tego powiem o kilku swoich rocznicowych przemyśleniach i to bez wielkich słów i pompy, bo przestały mnie już one interesować przed laty.
[20:13] Jakob: 17 lat to ogromny czas, z czego jednak moim udziałem jest jedynie mały wycinek. W zasadzie rok to historia cesarstwa, kolejny rok - okres mojej aktywnośći w Księstwie, a później to już tylko pojawiałem się i znikałem, będąc jednym z spiritus movens Teutońskiego Maja i powołania Królestwa Nowej Teutonii. Późniejsza historia jest w zasadzie dla mnie zagadką. Wiem, że dla wielu to co działo się 17 i 13 lat temu to ta sama prehistoria, ale dla mnie to dwa zupełnie inne okresy.
[20:14] Jakob: Czy wszyscy znają film dokumentalny, produkcji Państwowej Telewizji Teutońskiej zrealizowanyw koprodukcji z Telewizją Sarmacką pt. "Impreza w Domu Górnika"? https://www.youtube.com/watch?v=5IyOZkh5hNI oraz sequel - "Po naukowej debacie"? (https://www.youtube.com/watch?v=RIHtnU5-O-U)
YouTube
jotkaem
Impreza w Domu Górnika

YouTube
jotkaem
Po naukowej debacie

[20:14] Jakob: To były już czasy kiedy z władzami Sarmacji żyło się już w zgodzie, ale oczywiśćie nie zawsze tak było. Zaczeło się to bardzo dziwnie. Nigdy właściwie o tym nie opowiadałem, ale prawda jest taka, że 29 lipca to data wyłącznie symboliczna. Po kilku tygodniach przyjąłem ją jako datę powstania Cesarstwa Sardamacji (proszę nie przekręcać!), chociaż w sumie później doszedłem do wniosku, że właściwą datą byłby 31 lipca albo 1 sierpnia. To, że spotykamy się akurat dzisiaj nie jest zatem kwestią wyłącznie rozkładu dni tygodnia i również do tego można byłoby dorobić ideologię. Powstanie Cesarstwa była to rzecz zupełnie nie planowana i nie przemyślana. Powiedziałbym - bez sensu. Istniało wtedy wiele różnych państw, które później określano jako yoyo-nacje, a dzisiaj określiłbym jako "państwa śmieciowe" - składające się z władcy i jego dwóch kolegów, z czego tylko jeden w ogóle wiedział o tym, że został do państwa zapisany. Wymienianie tych państw, które zagineły w pomroce dziejów mija się z celem, ale czego tam nie było: Rzeczpospolita Obojda Narodów, Trojga Narodów, Estroma, Brugia, Matlandia. Ja w zasadzie zakładając Cesarstwo nie miałem nic, łącznie z umiejętności obsługi podstawowych stron internetowych. To, że udało mi sie kogokolwiek namówić do udziału w tym zbożnym dziele to cud. To jak to robiłem - również woła o pomstę do nieba. Chodziłem po czatach internetowych i zachęcałem różnych ludzi do zapisania się - dzisiaj zupełnie niespotykane, ale internet wyglądał wtedy zupełnie inaczej, a i ja miałem sporo młodszy.
[20:16] Jakob: No właśnie - miałem wtedy 14 lat i trochę się tego wstydziałem, bo uważałem, że jak ktoś ma 19 lat i właśnie zaczyna studia to jest już baaaaardzo dojrzały i zupełnie dorosły. Dlatego też przez pewien czas usiłowałem nawet udawać, że jestem starszy niż w rzeczywistości, gdyż obawiałem się, że w inny sposób nie zyskam posłuchu o swoich nowozwerbowanych obywateli.
[20:16] Jakob: (a Wy ile macie lat??)
[20:16] Jakob: Kurs kolizyjny z Sarmacją powstał od razu po powstaniu, bo oczywiście jako zupełny laik nie miałem koncepcji na wymyślenie nazwy, więc wymyśliłem jedną z głupszych jaką można było. "Teutonię" doradził mi później niejaki Wojciech Stempniewicz, który wówczas był nowy w Sarmacji i usiłowałem go skaptować do przejścia do Cesarstwa. Nie bardzo mi się to udało, ale nazwa została - w przeciwieństwie do Wojciecha, którego niestety nie ma już między nami i to dosłownie. To zbyt poważna sprawa żeby o tym żartować, ale to w jaki sposób do tego doszło jest słynne (https://www.polishexpress.co.uk/pozarty ... wiedliwosc).
[20:18] Jakob: Wtedy Księstwem rządził tandem PMK - RCA i wydaje mi się, że ten drugi miał do powiedzenia więcej niż wynikałoby to z jego pozycji. Nie wiem, który z nich zasługuje na miano większego Teutonofoba, ale byli siebie godni. Pamiętam dyskusję, na Forum Polskich Mikronacji (była taka lista dyskusyjna, która miała stanowić forum dyskusji między przedstawicielami różnych państw), kiedy napisał do mnie bez żadnych konwenansów (na które byłem wtedy bardzo czuły): "dziecko nie kompromituj się - rozmawiasz z prawnikiem!"; bardzo mnie zdenerwował oczywiście ten pierwszy element tej wypowiedzi i w zasadzie cały pierwszy rok historii Teutonii to były nieustanne konflikty z Księstwem; wywalanie się z list dyskusyjnych (forów wtedy nie było), obrzucanie się błotem i tak dalej.
[20:18] Jakob: Jakież było zdziwienie wielu, kiedy 30 sierpnia 2004 r. wszyscy obudzili się w nowe rzeczywistości i okazało się, że Teutonia stała się częścią Sarmacji. Nikomu się to nie spodobało i nie ma się co dziwić. Błędem było to, że negocjacje były trzymane w tajemnicy, ale demokracja w każdym wirtualnym państwie była wtedy dość marna. Sarmatom nie spodobały się warunki inkorporacji, a Teutończykom - sam fakt inkorporacji. Tych drugich było jednak zdecydowanie mniej, bo nie wiem czy zdajecie sobie wogóle sprawę - ale wakacje to był wtedy czas kiedy w państwach wirtualnych zamierało życie, bo wszyscy gdzieś wyjeżdzali, a dostęp do internetu był naprawdę mocno ograniczony. Gdybym nie zdecydował się wtedy na inkorporację Teutonii - jestem tego pewien - wszystko skończyłoby się dużo szybciej, więc była to jednak bardzo dobra decyzja dla obu stron.
[20:19] Jakob: Mógłbym w zasadzie tak długo opowiadać, bo mnóstwo różnych historii przychodzi mi na myśl, jakichś opowieści z pierwszych miesięcy, z relacji z Leblandią, prób połączenia z Brugią, z których te kobyle dzieci się wycofały w ostatniej chwili, negocjacje w przedmiocie przyłączenia do Sarmacji, pierwsze miesiące w Sarmacji, ale wtedy musiałbym pisać i pisać, a nie będę przecież nikogo zanudzać.
[20:20] Jakob: Różni dziwni ludzie się przewinęli przez Teutonię, z których ja oczywiście znam tylko garstkę. Szkoda że nie udało się nigdy Teutończykom obsadzić tronu książęcego w Sarmacji (a nie udało się prawda?), chociaż Kwazi był blisko i tylko jego lenistwo spowodowało niechęć do przyjęcia ofiarowywanej mu korony. W sumie to książę PMK bardzo szybko wykrył mu plan, bo już na początku 2005 r. napisał mi, że biorąc to co Teutonii od Sarmacji się słusznie należy - dopływ mieszkańców, infrastrukturę i cały know-how, chcemy tworzyć alternatywny system, alternatywne quasi-państwo. I miał rację - taki był plan, który nie wiem jak powodzi się obecnie, ale przez pewien czas działał. Pomysły o secesji były wyssane z palca, z czego każda rozsądna osoba zdawała sobie sprawę, ale służyły one mobilizowaniu obywateli - Gellonów i innych mieszkańców Sarmacji przeciwko mnie i rodzinie cesarskiej, a mieszkańców Teutonii - przeciwko opresyjnym władzom sarmackim. To był ciekawy system, ale w pewnym momencie władze sarmackie naruszyły kruchą równowagę i wszystko się posypało (przynajmniej z mojej perspektywy - bo jak widać w Teutonii wszystko się kręci).
[20:21] Jakob: Jeżeli macie jakieś pytania - dotyczące: historii Teutonii, stosunków sarmacko-teutońskich, innych spraw wirtualnych i realnych - to zadawajcie - teraz jest odpowiednia chwila; na wszystko odpowiem zupełnie szczerze i bez skrępowania.

Na marginesie przesyłam znalazłem kilka archiwalnych stron, stanowiące archiwum żenady, ale bardzo ciekawej - przynajmniej z mojego punktu widzenia - wyglądało to wszystko jak Polska początku lat 90.

http://web.archive.org/web/200312251152 ... ia.prv.pl/
http://web.archive.org/web/200404122339 ... ia.prv.pl/
http://web.archive.org/web/200406051808 ... ia.prv.pl/
http://web.archive.org/web/200402010000 ... ii.prv.pl/
http://web.archive.org/web/200502112202 ... al.prv.pl/
http://web.archive.org/web/200703202027 ... utonia.us/
[20:22] Jakob: Z mojej strony to wszystko :wink: Dziękuję za uwagę :slight_smile:
[20:22] anglov: Dziękujemy WCW. Generalnie teoretycznie był jeden Książę Teutończyk.
[20:22] Karolina: Kwazi Księciem Sarmacji :o
[20:22] anglov: Był nim Mikołaj Jan.
[20:23] Jakob: Nie słyszałem, chyba się niezbyt w historii zapisał.
[20:23] Albert: Dzięki @Jakob, niezły kawał historii
[20:23] anglov: Ale… To nie była udana kadencja Księcia
[20:23] Cillian: Bardzo interesująca wypowiedź
[20:23] anglov: Panował przez zaledwie kilka miesięcy.
[20:23] Karolina: 72 dni bodaj - realioza
[20:23] anglov: Czyli tak jakby go nie było.
[20:24] Karolina: i tak, ogromny kawal historii! bardzo dziekujemy
[20:24] Cillian: tak z czystej ciekawości, kto znajduje się na wideo z Imprezy w Domu Górnika?
[20:24] Jakob: Kogóż tam nie ma!
[20:24] anglov: Rozpoznałem Kwaziego.
[20:24] Jakob: PMK, Kwazi, Ja, Kaxiu,
[20:24] Albert: @anglov no to był poziom easy :smile:
[20:25] Jakob: Bartek Mackiewicz, niejaki Krzysztof Wróbel którego pewnie już nie znacie
[20:25] Jakob: i oczywiscie JKM Łukasz August
[20:26] Karolina: Co u K. Wrobla: o
[20:26] Karolina: slychac w ogole?
[20:26] Karolina: Zawsze podziwialam jego loki ;x
[20:26] Jakob: *jeżeli chodzi o stłuczoną lampę z drugiego filmu to ja ją stłukłem)
[20:26] Jakob: Nie mam pojęcia, to będzie wiedział jedynie Kwazi
[20:26] anglov: W sumie mam jedną refleksję. Cieszę się że z dzisiejszych imprez nie wrzuca się filmików do internetów ;)
[20:26] Karolina: hahahahhaa
[20:26] Karolina: w sumie ja tez
[20:26] KrzysztofHans: Po części oficjalnej?
[20:27] Joanna Izabela: nie, nadania :wink:
[20:27] Joanna Izabela: jeszcze
[20:27] anglov: I pytanie w sumie
[20:28] anglov: Jak się zapatruje Cesarz na jakiś porządny zjazd, po zakończeniu obecnej sytuacji ;)
[20:28] Jakob: Porządny zjazd zawsze jest w cenie, chociaż sam byłem tylko na jednym typowo sarmackim
[20:28] Karolina: W Krakowie, prawda :D?
[20:28] Jakob: Tak
[20:28] Karolina: Tam gdzie lozko WCM zlamal :D
[20:28] Karolina: troche :D
[20:28] Jakob: Nic mi o tym nie wiadomo :wink:
[20:28] Jakob: Tak było??? Nie pamiętam
[20:28] Karolina: Pff, ja pamietam ;)
[20:29] Jakob: Pamiętam tylko że PMK częstował wszystkich marihuaną
[20:29] Jakob: (mnie oczywiscie nie)
[20:29] Karolina: O, tego to ja nie pamietalam
[20:29] Karolina: ale ja bylam nieletnia i dosc zestresowana, to byl moj pierwszy zjazd ;x
[20:29] anglov: Jak to Kwazi mówi – szybko się PMK wykończy
[20:29] Karolina: I moja rodzina mi kazala kupic ladne ubrania, bo przeciez jade do ludzi XD
[20:29] Karolina: specjalnie na ten zjazd kupowalam ciuchy
[20:29] Jakob: Coż, widać się nie spodziewali jak wyglądała prawda
[20:29] Jakob: aż wstyd się przyznać
[20:30] Jakob: to była jesień 2008 r., bo akurat byłą 325 rocznica bitwy pod Wiedniem
[20:30] Duath: Ech, czasy gdy jeszcze Bartek był... łezka się w oku zakręciła.
[20:30] Jakob: straszne, ja się o jego śmierci dowiedziałem dość niedawno
[20:30] anglov: W sumie raz zdarzyło mi się spotkać Ojka :x
[20:31] anglov: Zapewne tylko dlatego, że Karolina chciała wódki.
[20:31] Duath: Mi wiele razy, mieszkaliśmy blisko siebie. Bilard, ogniska, KS, etc.
[20:31] anglov: Pytajcie Karoliny
[20:31] anglov: :D
[20:31] Karolina: To bylo... dziwne
[20:31] Karolina: bo generalnei Ojek mial z nami na Pyrkonie pojsc popic, po imprezie
[20:31] Jakob: Jeżeli będzie jakiś zjazd to rozważę przyjazd
[20:31] Karolina: No ale nie przyszedl, bo cos mu wypadlo - chyba jakas znajoma, z ktora dawno sie nie widzial
[20:31] anglov: Dobrze. Napiszemy na LDKT ;)
[20:31] Joanna Izabela: da sie zrobić w Krakowie ;D
[20:32] Firanek: w Krakowie? Tak daleko?! No dobra
[20:32] anglov: Albo dam znać Kwaziemu, że ma dać znać
[20:32] Karolina: No ale w ciagu dnia podlaczyl telefon do ladowarkki na Pyrkonie I ktos mu zrobil psikusa i napisal do mnei smsa, zeby przyjsc, bo jest wodka.
[20:32] anglov: Bo osobiście kontaktu bezpośredniego nie mam :(
[20:32] Karolina: I okazalo sie, ze to jakis gzdacz.
[20:32] anglov: Albo w sumie kaxiu.
[20:32] Karolina: I oczywiscie nas tam nie wpuscili, ale poznalam Ojka (mimo ze go nigdy nie widzialam na zywo) i chwile pogadalismy
[20:32] Jakob: @Joanna Izabela może być chociaż ja jestem teraz bardziej mobilny niż w daszych czasach
[20:32] Karolina: I oakzalo sie, ze to pierwszy i ostatni raz, gdy go widzielismy ;x
[20:33] Albert Jan Maat von Hippogriff: Niestety nie mogło mnie dzisiaj być na właściwej części uroczystości
[20:33] Albert Jan Maat von Hippogriff: Ale i tak
[20:33] Joanna Izabela: spokojnie, jeszcze nadania :smile:
[20:33] Albert Jan Maat von Hippogriff: Vivat Teutonie! Vivat Kaizer! Vivat Kongin!
[20:33] Albert Jan Maat von Hippogriff: Hmmm
[20:33] Albert Jan Maat von Hippogriff: To tym bardziej nie wypada
[20:33] Albert Jan Maat von Hippogriff: Przyjść na same nadania
[20:33] Albert Jan Maat von Hippogriff: :smile:
[20:33] Joanna Izabela: potem jeszcze cos planujemy ale nie wiem czy nie bedzie zmęczenia materiału
[20:34] Duath: Ojek genialny człowiek był.
[20:34] Czartoruś: co się z nim stało?
[20:34] Albert Jan Maat von Hippogriff: Zmarł
[20:34] Albert Jan Maat von Hippogriff: Realnie
[20:34] Duath: Yup, niestety.
[20:35] Joanna Izabela: Cieszę się, że mieliśmy możliwość porozmawiać o dawnych czasach. Myślę, że jednak pora na to co misie lubią najbardziej @Cillian czyń honory
[20:35] Cillian: No no
[20:36] Cillian: Jak to JKM mówiła, teraz najbardziej przyjemna część dla wielu.
[20:37] Cillian: Jak to każdego roku, Jej Królewska Mość chciałaby nadać wyróżnienia za aktywność i pracę na chwałę Teutonii.
[20:37] Cillian: Zapraszamy naszą Królową!
[20:37] Joanna Izabela: Najpierw zacznę od nadań medali, a następnie przejde do nadań ziemskich nie przedłużając...
[20:38] Joanna Izabela: W imieniu Królestwa Teutonii wręczam...
[20:38] Joanna Izabela: JKW Andrzejowi Fryderykowi
[20:38] Joanna Izabela: Krzyż Komandorski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Krzyż Virtuti Civili z Liliami
[20:38] Joanna Izabela: Wojciechowi Hergemonowi
[20:39] Joanna Izabela: Złotą Gwiazde Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego
Krzyż Virtuti Civili z Liliami
Złoty Medal Orlego Pióra
[20:39] Joanna Izabela: Gotfrydowi Slavikowi de Ruth
[20:39] Joanna Izabela: Srebrną Gwiazdę Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego.
Krzyż Virtuti Civili
[20:39] Joanna Izabela: Adamowi Jerzemu Piastowskiemu
[20:40] Joanna Izabela: Krzyż Oficerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Krzyż Virtuti Civili z Liliami
Srebrny Medal Orlego Pióra
[20:40] Joanna Izabela: Eugeniuszowi Maatowi
[20:40] Joanna Izabela: Krzyż Oficerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Krzyż Virtuti Civili
Złoty Medal Sapere Auso
Srebrny Medal Orlego Pióra
[20:40] Joanna Izabela: Natalii Helenie von Lichtenstein-Hergemon
[20:40] Joanna Izabela: Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Krzyż Virtuti Civili z Liliami
Złoty Medal Sapere Auso
[20:40] Joanna Izabela: Grzegorzowi Czartoryskiemu
[20:41] Joanna Izabela: Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Krzyż Virtuti Civili
Srebrny Medal Sapere Auso
Brązowy Medal Orlego Pióra
[20:41] Joanna Izabela: Alexandrowi Rose
[20:41] Joanna Izabela: Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Krzyż Virtuti Civili
Srebrny Medal Sapere Auso
Brązowy Medal Orlego Pióra
[20:41] Joanna Izabela: Ramaelowi
[20:41] Joanna Izabela: Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Krzyż Virtuti Civili
Srebrny Medal Sapere Auso
Brązowy Medal Orlego Pióra
[20:42] Joanna Izabela: Vanderleiowi Bouboulinie-à-la-Triste
[20:42] Joanna Izabela: Krzyż Virtuti Civili z Liliami
[20:42] Joanna Izabela: Timanowi Demollari
[20:42] Joanna Izabela: Krzyż Virtuti Civili
[20:42] Joanna Izabela: Albertowi Janowi Maatowi
[20:43] Joanna Izabela: Krzyż Virtuti Civili
[20:43] Joanna Izabela: Srebrny Medal Sapere Auso
[20:43] Joanna Izabela: Eustachy Playstation
[20:43] Joanna Izabela: Srebrny Medal Orlego Pióra
[20:43] Joanna Izabela: Cillian Saerucaeg
[20:43] Joanna Izabela: Brązowy Medal Sapere Auso
Brązowy Medal Orlego Pióra
[20:43] Joanna Izabela: Gustawowi Fryderykowi
[20:44] Joanna Izabela: Brązowy Medal Sapere Auso
[20:44] Joanna Izabela: Michaiłowi von Hippogriffowi-Vovkul
[20:44] Joanna Izabela: Brązowy Medal Sapere Auso
[20:44] Joanna Izabela: No to jesteśmy po medalach, ciesze że się podoba na głosowym nadania
[20:45] Joanna Izabela: nie
[20:45] Joanna Izabela: natomiast teraz przejdzmy do tytułów ziemnskich
[20:46] Joanna Izabela: Nadaje Wojciechowi Hergemonowi tytuł Naturegráfa ik Advolfiš Wallt
[20:46] Joanna Izabela: Adamowi Jerzemu Piastowskiemu tytuł Štatagráfa ik Argon Cux
[20:47] Joanna Izabela: JKW Andrzejowi Fryderykowi tytuł Oltgráfa ik Velland
[20:47] Joanna Izabela: Gotfrydowi Slavikowi de Ruth tytuł Naturegráfa ik Brandiš Mooa
[20:48] Joanna Izabela: Ramaelowi tytuł Fráhera ik Rabo
[20:48] Joanna Izabela: Eugeniuszowi Maatowi tytuł Fráhera ik Custo
[20:49] Joanna Izabela: Alexanderowi Rose tytuł Fráhera ik Bren
[20:49] Joanna Izabela: Grzegorzowi Czartoryskiemu tytuł Fráhera ik Sello
[20:49] Joanna Izabela: Albertowi Janowi Maatowi tytuł Fráhera ik Bildo
[20:50] Joanna Izabela: Dziękuje to wszystko
[20:51] Albert Jan Maat von Hippogriff: Bildo?
[20:51] Joanna Izabela: tak :wink:
[20:51] anglov: To chyba dziękujemy
[20:51] anglov: !
[20:51] Albert Jan Maat von Hippogriff: Dziękujemy!
[20:51] Joanna Izabela: no właśnie czy jest zmeczenie materiału
[20:51] Joanna Izabela: bo mielismy jeszcze zabawe :smile:
[20:52] Joanna Izabela: ale nie wiem czy będą chętni
[20:52] Albert Jan Maat von Hippogriff: Ile zabawa zajmie? :joy:
[20:52] KrzysztofHans: https://youtu.be/vi2CmJZNkw4
YouTube
Мария Жилина
Мария Жилина - Бал (Славянский базар 2020)

[20:52] Joanna Izabela: miala być to teutonska wersja "gdzie jest kłamczuch"
[20:52] Joanna Izabela: wiec troche by zeszło
[20:52] Albert Jan Maat von Hippogriff: Z mojej strony real wzywa :stuck_out_tongue:
[20:53] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Uh, lubiłem teleturnieje prowadzone przez Ibisza
[20:53] Albert Jan Maat von Hippogriff: Zresztą nie mam pojęcia, na czym to polega
[20:53] Joanna Izabela: podrzuce zasady
[20:53] Joanna Izabela: jakie mam zapisane
[20:53] anglov: @Alus i @Maciej II są chetni.
[20:53] anglov: Bo tak komentują
[20:53] Joanna Izabela: w sumie kłaczuszki
[20:53] Karolina: bardzo zaangazowani!
[20:54] Joanna Izabela: A teraz zapraszamy do zabawy “Gdzie jest Gellon?”. Potrzebujemy do tego 6 uczestników - zgłoszenia prywatną wiadomością do mnie, liczy się “kto lepszy ten lepszy”. Każdy uczestnik dostanie znaczek-nagrodę. Gra składa się z 5 rund pytań, które w sposób mniej lub bardziej żartobliwy dotyczą Teutonii. Odpowiedz do tych pytań w zależności od trudności mają przypisaną konkretną liczbę libertów do zdobycia. Gracze w kolejności ustalonej przez prowadzącego próbują odgadnąć jak najwyżej opłacalną odpowiedź. Podkreślam to jeszcze raz W KOLEJNOŚCI, nie wszyscy na hurra. Odpowiedź nie musi zawierać konkretnych słów (część haseł jest tak absurdalnych, że się nawet nie da), po prostu musi się w jakiś sposób pokrywać z tym co jest wymienione na tablicy. Nie wystarczy jednak napisać jednak jednego słowa, a przedstawić cały swój proces myślowy (nawet absurdalny!). Dlaczego? Ponieważ jeden z uczestników jest tzw “Gellonem” czyli osobą która ma dostęp do prawidłowych odpowiedzi. Po każdej rundzie pytań będzie możliwość się go pozbycia w rundach 1-3 decydują o tym uczestnicy, natomiast 4 -5 decyduje o tym cały kanał. Po rundach 1-3 znowu po kolei prosimy uczestników o wskazanie kto według nich jest tym Gellonem, aby osoba odpadała musi zdobyć 3 głosy. Jeżeli uczestnicy wytypują naszego kłamczuszka prawidłowo - dostają liberty które wygrali, trafiając w dobrą odpowiedź, natomiast Gellon traci liberty zebrane w tej rundzie, jeżeli nie - wygrana zmniejsza się o połowę. Jeżeli natomiast nie będzie konsensusu kto powinien odpaść, to decyzje tą podejmuje Gellon (pisząc prywatnie do mnie). Kłamczuszek natomiast za przeżycie każdej rundy dostaje 2 000 lt dodatkowo do swojej wygranej na samym końcu. W rundach 4-5 to publiczność głosuje kto według jest Gellonem więc warto się dobrze prezentować, a osoby które przejdą do rundy 5 dostają dodatkowe 5 000 lt. W rundzie 5 osoba która zostanie uznana za niewinnego dostaje 10 000 lt dodatkowo do swojej wygranej.
[20:54] Joanna Izabela: kopiuj wklej :smile:
[20:54] Taddeo: Dzień dobry
[20:55] KrzysztofHans: Gratuluje tytułów - zwłaszcza ostatniego.
[20:55] Taddeo: Jeśli mogę prosić o chwilę uwagi
[20:55] KrzysztofHans: @Joanna Izabela Boże. Nawet ja takiej ściany nie robię
[20:55] Taddeo: Dziękuję za uhonorowanie mojego zaangażowania w Teutonie
[20:56] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Dobra, generalnie zasady nie różnią się niczym od oryginalnej wersji
[20:56] Albert Jan Maat von Hippogriff: Uuu
[20:56] Albert Jan Maat von Hippogriff: Ciekawie
[20:56] Taddeo: Gratuluję koledze Eustachemu Playstation/Leszkowi Roskohardowi
[20:56] Albert Jan Maat von Hippogriff: Ale i tak muszę lecieć
[20:56] Verwaltung: Wróciłem, elo
[20:56] Verwaltung: Jak życie, jak rocznica
[20:56] Taddeo: Tak wgl Albert jest von Hippogriffem
[21:34] Cillian: ładowarki
[21:34] Joanna Izabela: 500 lt
Bielizny
1500 lt
2000 lt
2500 lt
3000 lt
Łożka
5000 lt
[21:34] KrzysztofHans: Kobiety
[21:34] Karolina: kamery
[21:34] Karolina: aparatu foograficznego
[21:34] Cillian: tronu
[21:34] Cillian: domu
[21:34] Orjon: telefonu
[21:34] Joanna Izabela: 500 lt
Bielizny
1500 lt
2000 lt
Kochanki
Śliwowicy
Łożka
5000 lt
[21:34] Zombiakov: pieniędzy
[21:34] Joanna Izabela: alkohol typowo teutonski :smile:
[21:35] Karolina: wodka
[21:35] Zombiakov: Gellonii
[21:35] anglov: Ja bym Gellonie pożyczył :(
[21:35] Joanna Izabela: ostatnie jest zwiazane z domem górnika
[21:35] Karolina: tronu sarmackiego
[21:35] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Była już lampa ^^
[21:35] Karolina: orderu domu gornika
[21:35] Joanna Izabela: 500 lt
Bielizny
Korony
2000 lt
Kochanki
Śliwowicy
Łożka
5000 lt
[21:35] KrzysztofHans: Pracy
[21:35] Cillian: krzesła
[21:35] Cillian: stołka
[21:35] Cillian: szklanki
[21:35] anglov: lampa była u karoliny to prawda
[21:36] Joanna Izabela: walczymy dalej?:D
[21:36] KrzysztofHans: Żyrandola
[21:36] Joanna Izabela: 500 lt
Bielizny
Korony
2000 lt
Kochanki
Śliwowicy
Łożka
Żyrandola
[21:36] Cillian: gilotyny
[21:37] KrzysztofHans: Posady
[21:37] Zombiakov: buziaka
[21:37] Alfred Fabian von Tehen-Dżek: Du... :X
[21:37] Joanna Izabela: Podaje dobra odpowiedz
[21:37] Joanna Izabela: Szczoteczki
Bielizny
Korony
Zamku
Kochanki
Śliwowicy
Łożka
Żyrandola
[21:37] Joanna Izabela: dobra podliczam i wysylam pieniazki :smile:
[21:38] Cillian: Dzięki za super wieczór
[21:39] Cillian: tak bardzo chyba się na discordzie jeszcze nie bawiłem
[21:39] Karolina: ;)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
anglov
Posts: 2724
Joined: 16 Nov 2013, o 23:44

Re: 17 [KaTe] lecie KROLESTWA TEUTONII cały zapis rozmów

Post by anglov »

Ehm. Gotfrydzie:
http://www.teutonia.one.pl/logi/Teutoni ... cznica.txt

Cillian wrzucał na Ćwirka :)
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
User avatar
Hetman_Gotfryd
Posts: 6736
Joined: 13 Dec 2009, o 15:16
Gadu-Gadu: 0
Location: Ruhnhoff

Re: 17 [KaTe] lecie KROLESTWA TEUTONII cały zapis rozmów

Post by Hetman_Gotfryd »

Jeszcze od przybytku głowa nie zabolała, a jak coś się stanie z Ćwirkiem to zostaniu tu i na odwrót...Nie takie cuda widziałem w Księstwie przez 11 lat :lol:
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
anglov
Posts: 2724
Joined: 16 Nov 2013, o 23:44

Re: 17 [KaTe] lecie KROLESTWA TEUTONII cały zapis rozmów

Post by anglov »

Dodam jeszcze – ze swoich materiałów mam zebrane wszelkie uroczystości na IRCu, w jakich brałem udział. Jak dostanę jakiegoś loga od kogoś innego – też staram się wrzucać.

Z Discorda loga nie zbieram, więc jak ktoś podejmie się pracy i wyciągnie takiego – oczywiście również wrzucę (tutaj wielkie dzięki Cillian)

Wszystko co zebrałem do znalezienia tutaj:
http://www.teutonia.one.pl/logi/

Z uroczystości Teutonii brakuje mi:
2019: rocznica i koronacja Joanny.
Koronacja Mateusza (niestety, tę koronację obserwowałem z telefonu, więc nie zebrałem logów na komputerze, jak przeglądałem pliki na moim starym telefonie, też niestety log mi się nie zapisał :( ).

Sarmacja – brakuje od 2018 rocznic, plus nie mam żadnych obchodów KSZ. Mam jedną galę wędek.

Pozostałe krainy sarmackie – nie mam żadnych, oprócz jednej rocznicy Baridasu
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
User avatar
Hetman_Gotfryd
Posts: 6736
Joined: 13 Dec 2009, o 15:16
Gadu-Gadu: 0
Location: Ruhnhoff

Re: 17 [KaTe] lecie KROLESTWA TEUTONII cały zapis rozmów

Post by Hetman_Gotfryd »

I bardzo dobrze to się na pewno przyda :)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Naturegráfa ik Brandiš Mooa
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Image
Post Reply

Return to “Teutoński Instytut Historii [Úr Teutoniš Institut ik Historie]”