Sarmacka Mafia - rozgrywka

Informacje o trwających konkursach i plebiscytach
AFvTD
Gadu-Gadu: 0

Re: Sarmacka Mafia - rozgrywka

Post by AFvTD »

No to skoro mafia nikogo nie zabiła - to znaczy, że nie starczyło jej czasu. Zakładam, że ktoś z przewlekłą realiozą - bo w przeciwnym przypadku raczej nawet nie zgłosiłaby się do zabawy ;) A z tego co pamiętam, to właśnie wy Andrzeju narzekaliście na dzienny format egzekucji :D
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
anglov

Post by anglov »

No tak, z pewnością bym wskazywał na to, że morderca mógł zaspać gdybym to ja był tym mordercą. Ale przyznam, że niepokojąco łatwo i szybko przychodzi Ci rzucanie oskarżeń. Czyżbyś chciał sobie ułatwić robotę, nastawiając miasto przeciwko mnie?

Tak czy siak – brak morderstwa na tę rundę, powoduje, że spodziewam się niewinności dwóch osób: mnie, bo wiem kim jestem i Cilliana – bo wypowiadał się przed wieścią o tym, że wszyscy przeżyliśmy.

Zobaczymy, czy któraś z osób w ogóle nie przyłączy się do dyskusji tego dnia. Jeśli tak – będę głosować, żeby to właśnie ją wskazać na egzekucję.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
AFvTD

Post by AFvTD »

Równie dobrze mógłbyś blefować, żeby ukryć fakt, że zaspałeś. Natomiast bądźmy szczerzy - ktoś musi rzucić oskarżenie jako pierwszy - na kogoś trzeba zagłosować, a pomijam już, że pomylić się też jest rzeczą ludzką, a czasu do egzekucji i ostatecznej decyzji jest jeszcze dużo.

Z jednym jednak muszę się zgodzić - Cillian najprawdopodobniej jest niewinny.
Zoolog z powołania.
Cillian

Post by Cillian »

Bardzo nie lubie tego "Najprawdopodobniej"

Nie wierzę, że Mafiozi są zwykle nieaktywni. Jeśli jeden spał, czemu drugi nie strzelił? Otóż wprowadzają nas w blef.
Otóż słuchajcie mądrości barmana. Mafia nikogo nie zabiła, i w tym nie dała nam wskazówek. Ich celem jest byśmy powiesili jednego z miastowych. Oczywiście jest możliwość, że skazanym będzie gangster, lecz szanse są mniejsze. Proponuje stać na czujności, i nikogo nie zabijać.
Image
anglov

Post by anglov »

Gangsterem jest tylko jeden z nas. Pięć osób jest niewinnych.

Patrząc matematycznie, bardziej opłaca się nam iść po jakimś tropie i chybić, niż nie strzelać w ogóle. Jedynie w przypadku, gdy zostanie nas czterech, brak zabójstwa będzie bardziej korzystny. Przecież nie wiemy, czy następnej nocy dokona się zabójstwo, czy też nie.

Mamy jakiś trop. Uważam, że powinniśmy próbować nim iść. Gdy wszyscy się wypowiedzą – będziemy musieli myśleć dalej.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
AFvTD

Post by AFvTD »

No to chyba nie mamy co liczyć na to, że ktoś poza nami się wypowie. Przynajmniej do pewnego czasu możemy być pewni, że znamy tych, którzy są niewinni. Teraz jednak wypadałoby wytypować, kto tym winnym może być. Czy Joahim, który wcześniej był medykiem, czy Gustaw lub Aleksander, którzy też się nie wypowiedzieli. Teraz już ich wypowiedź raczej niewiele zmieni, bo wypowiedź mordercy może mu dać w naszych oczach niepotrzebny immunitet.
Zoolog z powołania.
anglov

Post by anglov »

Zgadzam się. Ja będę strzelać od góry, po liście graczy. Joahim.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Alexander Rose

Post by Alexander Rose »

Na początku stwierdziłem, że w obecnej sytuacji nie będę się wypowiadał - nikt nie został zabity i gansterem może być równie dobrze każdy, więc nie ma co rzucać oskarżeniami. Ale skoro już pojawiłem się na liście podejrzanych... Według mnie aktywność nie jest zbyt dobrym tropem. Gangsterem może być zarówno najmniej, jak i najbardziej aktywny.
Image
Brunon Krasnodębski

Post by Brunon Krasnodębski »

Image
Joahim miał dziś naprawdę dobry dzień. Przyszedł z wizytą do swojej narzeczonej. Wizytę szczególną, bo miał po raz pierwszy poznać swoich przyszłych teściów. Od rana szykował się na tę okoliczność: kupił nową koszulę, wypastował buty, odwiedził fryzjera. Dziś jest to specjalne święto, kiedy może użyć swojej ulubionej wody kolońskiej - oszczędza ją na najważniejsze okazje.

O wpół do czwartej upewnił się w lustrze, że wygląda oszałamiająco, wziął kupione wcześniej upominki dla rodziców wybranki serca i wyszedł z mieszkania. Sarah nie mieszkała daleko - wystarczyło przejść przez park, skrótem za restauracją włoską, przez ulicę i już był na miejscu.

Joahim zaczął denerwować się dopiero, gdy zobaczył budynek narzeczonej. „A co jeśli Robert mnie nie polubi?” - obawiał się. Słyszał od Sarah, że na jej ojcu ciężko zrobić dobre wrażenie.

Narzeczona mieszkała na trzecim piętrze. Gdy był na pierwszym, Joahim usłyszał hałas. Sąsiedzi bardzo intensywnie się o coś kłócili. W pewnym momencie z mieszkania o numerze 4 wybiegł zdenerwowany mężczyzna. Nie zauważając Joahima, wpadł na niego. Nawet nie zdążył przeprosić - Joahim stracił równowagę, przewrócił się do tyłu i spadł na parter. Lekarze nie byli w stanie go ocalić. Mężczyzna nigdy nie poznał teściów. Plusem jest, że Robert nie miał okazji nie polubić Joahima.
* * *
Tego dnia ginie Joahim von Ribertrop von Sarm. Był niewinny.

Najbliższa egzekucja Mafii: dziś o 22:00
* * *
Image
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Brunon Krasnodębski

Post by Brunon Krasnodębski »

Image
Prokurator Alexander Rose ocknął się w starym hangarze. Wokół nie było żadnego człowieka, wiatr wpadał do budynku przez okna, w których ktoś powybijał szyby, a na ścianach nie zostało niemal w ogóle tynku ani farb. Paskudne, obskurne miejsce. Alexander przywiązany był do krzesła. Choć próbował z całych sił oswobodzić się, nie był w stanie nic zrobić.

Prokurator od wielu miesięcy próbował rozpracować lokalne struktury mafii. Trafił ostatnio na ważny trop prowadzący wprost do Białego Domu. Wiedział, że sprawa budowy jednego z hoteli w mieście jest grubymi nićmi szyta, a właściciel ma wiele za uszami. Poszlaka za poszlaką ustalił, że jest bliskim znajomym nie tylko bossa Rodziny siejącej postrach na ulicach Waszyngtonu, ale również... Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Rose obawiał się, że chwytanie tej sprawy może być dla niego bardzo niebezpieczne. Pobudka w hangarze uświadomiła mu, że się nie mylił. Z pewnymi ludźmi nigdy nie powinien był zaczynać. Jego przerażenie sięgnęło zenitu...

...i obudził się. Zlany potem zorientował się, że był to tylko zły sen. Niemniej Alexander do rana już nie zasnął, bijąc się z myślami, czy nie powinien zostawić tej sprawy. A co jeśli sen był proroczy?
* * *
Tej nocy również nikt nie ginie z rąk Mafii.

Najbliższa egzekucja Miasta: 8 sierpnia o 20:00
Przypominam, że fabułka jest dodatkiem i proszę się nią nie sugerować. Nazwisko Alexandra padło randomowo w drodze losowania. :D

* * *
Image
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski
Wicemarszałek Sejmu
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Post Reply

Return to “Konkursy i plebiscyty”